Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha anyám olyan helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha anyám olyan helyzetben van, mint Szilágyi Liliána, és én nem tudom a gyerekeként megvédeni, illetve jobb párkapcsolatot találni neki, akkor hogyan kerüljem el a lelkifurdalást?

Figyelt kérdés

Nagyon kívülről vezérelt, rettentően kodependens és senkit nem tud megbántani. APánkat sokszor sajnálta is,akkor is, amikor szavakkal kínzott minket. Itt nem volt fizikai terror,csak lelki, ami ráadásul még megfoghatatlanabb. Nem tudom anyámat megmenteni.


6 lánya van, mi mind eljöttünk már otthonról, ő ott van a kutyusunk miatt még... Szerintetek a gyerekei felelőssége?


Végülis ő sem tudott megvédeni minket,és nagyon sokan vagyunk.


2022. jan. 3. 11:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ez valahol áldozathibáztatás, de nekünk nagyon el lett cseszve az életünk, és rettentően szomorú vagyok a húgaim miatt is. Talán jobban aggódok értük, mint anya, és nem tudom, hol a kiút..
2022. jan. 3. 11:08
 2/17 anonim ***** válasza:
10%

Miért, te tudsz valamit Szilágyi Liliánáról, vagy csak követed a trendet ahol egy meggyanúsítás egyenlő bírósági ítélettel? Ő mondott valamit, apja mást és a testvére érdekes módon apját pártolja. Hagyjad a bíróságra az ilyen ügyeket, ne foglalj állást amíg csak egy ember szava a bizonyíték.

A te ügyed más. Ott viszont nem tehetsz semmit. Anyád döntött úgy, hogy ezt elviseli. Gondolom mindig volt valami kifogás, pl. a gyerekek, most meg a kutya. Nem képes egyedül élni, újrakezdéstől mással meg fél. Nem tudsz rajta többen segíteni, mint azzal, hogy amikor szüksége van rád, ott vagy neki.

2022. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég rossz példát hoztál fel, jobb lett volna egy olyat ami már lezárult és a bizonyítékok alapján is egyértelmű a történet.


Ráadásul a ti történetetek alapból is más. "Kutyusunk miatt" visel el ilyen dolgokat? Miért tűnik ez egy rossz kibúvónak? Lazán otthagyhatná az egészet, a kutyát meg hozza magával.

2022. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha anyádnak nem nyílik ki a szeme, minden felesleges...
2022. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Anyád dolgozik, lenne pénze eltartani magát?


Ha nem a válasz, akkor bizony nektek kéne eltartani.

2022. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Valóban rossz választás volt, bár bántalmazottként tudom, látom a jeleket, hogy igazat mondhat Liliána,de ebbe ne menjünk bele. Aki ismeri a nárcisztikus pszichopata jeleket, az jól tudja,hogy az apa válaszlevele, és a testvérnek lediktált tollbamondás is az állításait igazolja. Azonban igazatok van, jogilag ez még csak vád, úgyhogy ezt hagyjuk akkor.


Pont ilyen félelmetes az apám, kívülről mindenki imádja, otthon egy alkalmi szörnyeteg. Anyám kodependens, félős, képtelen volt kilépni ebből, túlságosan jóhiszemű, mindig hitt abban,hogy megváltozik, de a heti 1 dühroham nem csillapodik apám esetében.

Gazdasági függésben van, azonban úgy le lett építve, hogy dolgozni nem tudna szerintem teljes állásban...

Éppen eléggé tönkretettek már minket is, de nem tudom,van-e jogom élvezni az életet, úgy, hogy ő otthon sír.

2022. jan. 3. 11:38
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg neked kellene eltartanod.
2022. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, hogy nem tudod megvédeni? :D Ne viccelj már, anyám nem csinált 6 gyereket, csak kettőt, mégis volt bennünk annyi, hogy eltakarítsuk apámat az életéből, feljelentést tegyünk és távoltartásit kérjünk.


Nem akkora művészet elemelni a seggét a gyereknek is dolgozni, hogy el tudjanak menni más városba, albérletbe a szülő érdekében. 6-an vagytok testvérek és arra nem futja, hogy összedobjatok pénzt anyátok szabadságára bammeg?


Fognám a kutyát meg anyámat és futnék, nemhogy ottgagyjam a szarban.


Ti sem vagytok százasok

2022. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mind külön élünk albérletben, próbálunk nulla háttér nélkül megélni, mert szó szerint egy forint nélkül elkezdeni az életet, sokat laktunk az utcán is, nem olyan könnyű, úgyhogy kedves utolsó, valóban nem "nehéz", elemeltük a seggünket,és dolgozunk, és épp elég nekem magamat és a húgaimat eltartani.
2022. jan. 3. 12:11
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a nárcisztikus pszichopaták nem nagyon engedik,hogy elmenj, tehát itt nem is azzal van a baj, hogy nincs meg a szándék, hanem a folyamatos félelem, lelki terror, és a bizonyíthatóság hiánya. Apánk soha nem ver meg minket, csak fenyegetőzik és dobálózik, és mocskolódik,leépíti az embert, de nincsenek sebhelyek. (csak a lélekben :( )
2022. jan. 3. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!