Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha anyám olyan helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha anyám olyan helyzetben van, mint Szilágyi Liliána, és én nem tudom a gyerekeként megvédeni, illetve jobb párkapcsolatot találni neki, akkor hogyan kerüljem el a lelkifurdalást?

Figyelt kérdés

Nagyon kívülről vezérelt, rettentően kodependens és senkit nem tud megbántani. APánkat sokszor sajnálta is,akkor is, amikor szavakkal kínzott minket. Itt nem volt fizikai terror,csak lelki, ami ráadásul még megfoghatatlanabb. Nem tudom anyámat megmenteni.


6 lánya van, mi mind eljöttünk már otthonról, ő ott van a kutyusunk miatt még... Szerintetek a gyerekei felelőssége?


Végülis ő sem tudott megvédeni minket,és nagyon sokan vagyunk.


2022. jan. 3. 11:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
kár volt ezt a kérdést itt feltenni. mindjárt jönnek az okosok, akik becsmérlik az áldozatot, mert ők aztán ilyen helyzetben biztos, hogy nem hagyták volna
2022. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenkor mindig kettős érzelmeim vannak. Hiszen kiskorotokban az anyátok sem segített rajtatok, annyiban hagyta a dolgokat. Inkább 6-szor szült egy ilyen embernek...

Nade mindenképpen dicséretes, h te szerelnél segízeni rajta.

El kell hozni apátoktól, felesleges arra várni, h majd változik a helyzet, mert nem fog.

Én azt nézném meg első körben, h melyik gyereknél van egy szoba a számára és odaköltöztetném a kutyával. Mindenki beszállna a költségekbe mondjuk 20ezerrel az már 120 ezer, abbol mar megél. (Nyilván ha albiba viszitek az sokkal többe lesz)

Távoltartásit nem tudom, h adnának-e tetlegesség népkül, de kérdezzétek meg.

2022. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos csak akkor tud valaki kilépni egy bántalmazó kapcsolatból, ha

1. felismerte, hogy miben van

2. érzelmileg már ott tart


Nekem kb. 3 és fél év után esett le a tantusz, de óriási tagadásban voltam, és vele maradtam még 2 évet. Szerencsére nekünk gyerekünk nem született, illetve nem is éltem vele hála a jó égnek, így nekem könnyebb dolgom volt a szakítással.

2022. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem a ti felelősségetek, hogy anyátokat megvédjétek. Az ő feladata lett volna, hogy titeket megvédjen.


Nemcsak apád volt toxikus, hanem anyád is, mindketten bűnösek a sztoriban.


Ha lenne rá anyagi keret és egyéb lehetőségek, akkor azt mondanám, persze segítsetek anyátokon, ahogy tudtok.


De a legfontosabb, hogy magaddal törődj, próbálj felépülni. Ha kell, nyugodtan menj pszichológushoz. Inkább arra költsd a pénzed, mint a szerencsétlen anyádra (már bocs).

2022. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon a segítő válaszokat,az együttérzést, és hogy gondolkodtatok velem! Mindenkinek köszönöm.


A 13.49-es válaszolóval tökéletesen egyetértek, nekem is nagyon kettős érzelmeim vannak, mert egyrészt szeretem, és védném az anyámat, másrészt borzasztóan dühös vagyok rá, és haragszom, a naivitása miatt, azért, mert lényegében az ő választása és tehetetlensége miatt vagyunk most ott, ahol. Sok tönkretett élet, és azért felelős értünk, illetve lett volna.

2022. jan. 3. 14:07
 16/17 A kérdező kommentje:
Valamint igen,az érzelmi bántalmazás, illetve a lelki terror, megfélemlítés kategóriája rettentően bonyolult ügy, mert nem egyértelmű és bizonyítható, mint a testi erőszak. Aki esetleg ilyen helyzetben van, remélem tudja,hogy nincs egyedül-
2022. jan. 3. 14:09
 17/17 anonim ***** válasza:
nem mindenki olyan fejlett pszichésen, hogy felismerje, hogy irracionális a viselkedése. és ilyen esetben azt sem fogja fel, hogy a gyerekeit védenie kéne.
2022. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!