Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlszeretést hogyan küzdjem le?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlszeretést hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet leküzdeni a túlszeretést és túltörődést? Sajnos benne vagyok nyakig, tipikusan megtörtént az a hiba, hogy a másikat magam elé helyeztem, elhanyagoltam magamat és a környezetem, nincs tiszta, önálló jövőképem. Teljesen az ő hangulatától függök, 0-24 rajta kattogok, túlgondolok. Úgy gondoltam, hogy az én feladatom őt boldoggá tenni egy nehéz helyzetben, ami az életébe jött, de kiderült, hogy minden amit mondtam, és csináltam, pont az ellenkezőjét váltotta ki belőle. Felvette a távolságtartást tőlem, elijesztettem magamtól. Amìg ezt nem ismertem fel, jött a következő hiba, hogy még jobban nyomultam, ugyanis azt hittem a csend és "nyugalom" megöli a kapcsolatot, mert az "unalmas", ha nem keres "unalmasnak" tart. Mindig attól félek, hogy el akar hagyni, unalmas már neki, és fárasztó, hogy ilyen kis hópihe vagyok. Ugyanakkor mellettem van még mindig, ennek ellenére is, csak szinteket léptünk vissza az ezelőtthöz képest. Közben úgy érezte megfojtottam, én is tapasztaltam ilyet, nem értem, hogy nem vettem észre, hogy most én teszem ezt. Nem tudom mi idézte ezt elő belőlem, de a kapcsolat elején egyáltalán nem voltam ilyen, valami ezt kiváltotta úgy érzem. Végre felértem ésszel, hogy ez nem oké, amit teszek és ahogyan gondolkodok. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudna valaki tanácsot adni? Jó könyv, film? A "Nők akik túlságosan szeretnek" c. könyvet már olvastam, nagyon tanulságos volt. A pszichológus sajnos most nem kivitelezhető, bármennyire is szeretném. Viszont nem sokára fontos és nehéz vizsgám lesz, és nem szeretném elbaltázni, viszont így a koncentrációm egyáltalán nem jó, hiába ülök a könyv fölött, semmi nem ragad meg. Sportolok egyébként, tervezek jogsit, de ami megrémít, hogy a "nagyképet" nem látom magam előtt.. Köszönöm, ha végigolvastad.

#aggódás #szeretés #csüngés #Túlragaszkodás
2022. jan. 6. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon nehéz ezt visszafordítani/megállítani. Próbálj meg szépen csendben visszább venni egy kicsit, maradj normális, kedves, de ne helyezd magad elé. Amikor érzed hogy jön a “lavina” állj meg egy pár percre és gondolkozz jó fog-e kisülni. Ha azt mondod magadban hogy nem, akkor próbàlj meg nem mondani/tenni semmit.

Ha elhanyagoltad magad, állj neki magadba fektetni, sminkelj, újíts pár ruhát ès legyél nő!

Hidd el ha visszaveszel a nyomulásból (nem 1-2 napig, hanem végleg), akkor beindul a pasiban az ösztön, hogy hoppá mi történt vele, és elkezded érdekelni.

Lábtörlő, házicseléd ne legyél!

2022. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csúnya összeveszés kerekedett ebből, neki sok voltam, nekem ő kevés. Kidobtam a pasast azzal a jelszóval, hogy betelt a pohár. Aztán adtam magunknak időt lehiggadni. Nem kerestem egy ideig. Aztán feldobtam a nyugodt megbeszélés, mint utolsó lehetőség ötletét. Végül sikerült letisztázni, kinek mire van igénye.

Pár napig nem beszéltünk, azelőtt ezt ki sem bírtam volna, most hagytam időt, hogy hiányozzak. Amikor pedig beszéltünk, akkor is annyit mondtam, hogy tudom, hogy szólni fog, ha mondjuk látni szeretne, addig intézze az ügyeit, dolgozzon, pihenjen, éljen. Ezt teszem én is. Aztán innentől nem rajtam múlik,mert én a magam részéről mindent megtettem. Lesz, ahogy lesz!

Egyébként jót tett, hogy elszakadt a cérnám és a sarkamra álltam, mert utána találkoztunk, több estét együtt töltöttünk, mindent letisztáztunk. Azóta távolságtartóbb vagyok... és hidd el, jobban érzem magam!

2022. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hogy ha két hasonló ember talál egymásra, akkor mindkettőnek teljesül a vágya.

Hisz te is mindig vele akarsz lenne, magad elé helyezed, és ő is ugyanígy tesz veled.

Így valójában azt kapod vissza a másiktól is mint amit te adsz, és amire vágysz.

Én pont olyan lányra vágyom mint te, mert hasonló beállítottságú vagyok mint te :)

28/F

2022. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!