Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hol a segítség/ajándék határa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol a segítség/ajándék határa lányok?

Figyelt kérdés

DE ŐSZINTÉN!


Nem kell jóemberkedni, ez egy anonim fórum.


Jártok a pasival, mondjuk már 1+ éve. Ebben az esetben, számodra hol és miért pont ott van a tőle elfogadott segítség és ajándék határa?

Pl.: Karácsonyra belefér egy új laptop, ami kellene a munkádhoz? Elfogadnál egy komolyabb összeget, hogy anyudék számára tüzelőt vásárolhass, hogy ne kelljen fagyoskodniuk? Elmennél a pasival, az ő kontójára, egy olyan nyaralásra, ami az egyik álmod, de sacc/kb. május 40-ben lesz rá pénzed egyedül?


Köszönöm az őszinte válaszokat!


Tisztelettel kérem, spóroljunk időt és energiát, és a szokásos "Én erős, független, többdiplomás nő vagyok és egy pohár vizet nem fogadok el, mert nem vagyok eladó, és amúgy is havi 3956000 forint a fizum, hómofiszból." inkább ne írjátok le!


2022. jan. 9. 04:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

Ez szerintem úgy működik ha együtt vagytok hosszabb ideje akkor persze simán bele fér a nyaralás meg a tűzifa meg a laptop is.


33/F

2022. jan. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
Nekem a határ a csillagos ég,mivel én is mindig drága ajándékot veszek.
2022. jan. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Nincs határ, de nem olyan férfiakkal ismerkedem, akik fel akarnak vágni a pénzükkel.


Ahogy így felsoroltad, nekem a tárgyakkal bajom van. A nyaralás oké lenne, ha tudja, hogy el akarok oda menni. Ha csak úgy akárhova, amiről sosem beszéltem - hát vehet jegyet, meg leszervezheti, de hogy nem megyek el, az biztos. A szüleim hála istennek jól keresnek, de róluk magam szeretnék gondoskodni, ha majd rászorulnak. Ők tabuk. Laptop, telefon, ilyesmi nem, kivéve, ha elmegyünk együtt, de nem tudom. Alapból utálom a meglepetéseket, ajándékokat, akkor is, ha olcsó, és Snickers helyett Marst hoz. Diplomám sincs, jól sem keresek, de nekem nem vettek férfiak ilyesmiket, és kevesebbnek érezném magam tőle, ha elkezdenék ezt csinálni. Eddig is összespóroltam, ha kellett valami. Pláne egyéves kapcsolatban.

2022. jan. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

Nem, nem azért mert nem akarok segíteni hanem mert ez sok amit leírtál. Tűzifa sem elég egyszeri vagy egy télre való segítség, ha most nincs tuzelojuk jövőre sem lesz és ők sem lesznek fiatalabbak. Közbe jönnek a betegségek, megélhetési ( kenyér) gondok. Van még ndenre megoldás csak akarni kell. Pl költözéssel kisebbe. Laptop? Soha nem fogadnék el senkitől drága tárgyakat.

Utazás? Nincs rá pénzem megteszi pár nap a balcsin is, mindeközben a téli tuzelore gondolok.

Ez az én véleményem!

2022. jan. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%

Én komplexusos vagyok, járok vele pszichológushoz. De, bennem az van, hogy azért jártam 8 évet egyetemre (mérnökinfó + pénzügy), hogy a férfiakkal kerüljek egy ligába és ne legyek kitartott, ne keressek kevesebbet, ne érjek kevesebbet (mert háztartást vezetni rühellek és a gyereknevelésben illetve az "Otthon" megteremtésében sem jeleskedek és semmiképp sem szeretnék "Nő" lenni).


Ha viszont ez így van, akkor nem fogadhatok el nagyobb értékű ajándékot sem egy férfitől, mint amit én adok. Tehát nekem egy óriási probléma, ha nagy értékű ajándékot adnak (bárkitől, a tesómtól a haveromig), mert azt számolom, hogy akkor következőnek nekem is hasonló értékben kell visszaajándékoznom valamit. De persze olyan embernek ajándékozni, aki "meg tudja venni magának, amire szüksége van", mindig nehezebb, mint olyannak, akinél te jelentősen jobb anyagi helyzetben vagy.


Nem csak a levegőbe beszélek. Amikor egyetemre jártam, akkor kaptam a barátomtól egy kindle könyvolvasót. Egészen addig, kis dolgokat adtunk egymásnak (állatkerti belépőt, csokoládét, termoszt stb.). Azt a kindle-t azóta sem használtam, pedig 9 éve együtt vagyunk.


Azóta kaptam tőle nagyobb értékű dolgokat is, de mivel közös kasszán vagyunk, így most már nem zavar.

2022. jan. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

#5!

Azt írtad hogy nem fogadsz el nagy értékű ajándékot. Mikor én egyetemre jártam minden fillért megfogtam, spórtoltam. Egy barátnőmtől sem fogadtam el semmit, de ezt előtte tisztáztam velük. Nemhogy egy Kindl olvasót!

Egyik szavadbol át térsz másikba. Én a mai napig GYŰLÖLÖM ha ajándékot hoznak vagy meglepetést okoznak nekem. Viszont én vissza felé szeretem a másikat meglepni. Nem ezen múlik egy kapcsolat szerintem. Ha még igen akkor annyit is ért a személy.

2022. jan. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
#6 Nem azt írtam, hogy nem fogadhatok el nagy értékű ajándékot! Azt írtam, hogy nem fogadhatok el nagyobb értékű ajándékot, mint amit adok (úgy általában egy év alatt), tehát a következő ajándéknak én is adhatok Kindl értékűt.
2022. jan. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
#6 Megint én vagyok :) Csak, hogy tisztázzuk, utána a (jelenlegi férjem) egy hét nyaralás kapott, ami miatt ő érezte rosszul magát XD. Most nem zavar, ha kapok tőle egy telefont, mert látja, hogy az enyém régi. Úgyis ő jobban szereti ezeket nézegetni, tehát amúgy is azt venném, amit ő ajánl, a felét meg kb. úgyis én fizetem a közös kassza miatt.
2022. jan. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Tudom és értelmezem a szavak jelentését! Nagy és a nagyobb között tudom mi a különbség! Nem vagyok értetlen.

Eléggé megváltozott a személyiséged mióta kitanultál ezek szerint.

2022. jan. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nálam ez inkább attól függ, hogy a férfi megengedheti-e ezeket a drága ajándékokat magának vagy sem. Szóval, ha hónapról-hónapra él, akkor nem fogadnám el akkor sem, ha 10 éve vagyunk együtt, mert tudom, hogy ez anyagilag megterhelő a számára (ahogy egyébként az én számomra is az lenne). De ha neki simán belefér, és nem áll távol a személyiségétől a nagyvonalú ajándékozás, akkor én elfogadnám.
2022. jan. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!