Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A rend mennyire tartozik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A rend mennyire tartozik a szeretetnyelvek közé?

Figyelt kérdés

Nekem fontos az otthoni rend, de nem annyira hogy egy porszem nem lehet otthon, csak azért a heti egy porszívózás,felmosas meglegyen mindig, meg helyre pakolva a dolgok ha nem kell, meg ne legyen a földön semmi ami nem odavaló.


Ha ezekre figyel a barátnőm úgy érzem jobban szeretem, (mert már beszéltem neki erről de igazán hiába), és olyankor azt érzem hogy nem csak az én feladatom ezt megcsinálni ha ilyen környezetben akarok élni.


Nyilván a házat én is használom és egyértelmű h én is megcsinálom de ha én nem csinálnám ennyiszer akkor ha rajta múlna sokkal rosszabb lenne


2022. jan. 14. 08:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%

10# Nem arról van szó.. de az az igénytelenség, amit a nőknél tapasztalok manapság, arra egész egyszerűen nincs épeszű magyarázat. Konkrétan ahol megfordultam eddig női lakásban, kb menekültem onnan az ottani állapotok miatt. Nem vagyok rendmániás, teszem hozzá. Én is lusta vagyok sokszor összetakarítani. És nem az, hogy a "dolguk"... de hogy igényük nincs rá?


Szóval ezzel a "a férfiak új f.szsága" dologgal nagyon nem értek egyet

2022. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Mindegy hogy valaki férfi vagy nő, de kellene hogy legyen egy "alapigénye" a rendre és tisztaságra.

Ha valaki egyedülálló annak is ki kell takarítania önmaga után is. Nem várhatja, hogy majd jön valamelyik szomszéd és az megcsinálja helyette (kivéve ha van bejárónője).

Egy párkapcsolatban is ha az egyik mindig azt várja, hogy majd a másik elpakol utána, az elég lélekölő tud lenni. Ha mindkét fél csak annyit tesz meg, hogy elmosogat saját maga után, vagy a kádat, zuhanyzót kitakarítja saját maga után, akkor a másik nem fogja úgy érezni, hogy ő dolgozik két ember helyett is.

Ez nem a rendmániáról szól, hanem egy alapvető dolog, hogy emberek ne a saját koszukban éljenek.

2022. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

11 En azt mondanam, annyira nincs igenyem ra, hogy egy faraszto nap utan zavarjon. Hazajovok, elfaradva, pihennek, nem fogom megeroltetni magamat, hogy eltuntessek par szorcsomot (macska es haj vegyesen) meg nehany mosatlant (amig nem a konyhapulton tornyosul halmokban, csak a mosogatoban), stb. Mosast berakok, mert tiszta ruha kell, kajat fozunk altalaban kozosen, mert normalisan enni kell. (Regen gyakran csak rendeltunk egy pizzat vagy valamit, de mar inkabb eszem normalis, egeszseges kajakat, amik hasznosulnak is valahogy.) Ennek a kettonek pl van konkret ertelme, haszna hogy megcsinaljam, a kosz a sarokban pont raer, semmilyen hatassal nincs a napomra.

De pl egy szombati napon siman raveszem magamat a rendrakasra, takaritasra, miutan felkeltem, megkaveztam, megvarom, mig felebredek, de gyakran elofordul, hogy mire en nekiallnek, a parom (ferfi) mar megcsinalta a 80%-at a teendoknek, mert o kb kivetodik az agybol, leguritja a kavet, a felkelestol szamitva kb 3 percen belul mar tombol benne az energia, szoval mire en bejovok az erkelyrol, mar el van mosogatva, el van pakolva minden, ki van cserelve a macskaalom, el van inditva a mosas stb😃 En is ugyanugy megcsinalnam ezeket, de mondjuk nem kozvetlenul az ebredes utani fel oraban, csak o meg nem bir varni, pattog allandoan, hogy o a rendben akar pihenni, szoval felolem csinalja… Utana en altalaban felporszivozok, felmosok, ezeket mindig en szoktam, o csak akkor, ha en nem vagyok itthon pl de meg kell csinalni. (Pl ma o fogja, mert en megyek dolgozni, de jonnek at este a barataink, de en kesobb erek csak haza majd.) A mosdokagylokat, wc-t letakaritom elotte, mert ezeket is pl o ki szokta hagyni.

Szoval az ilyen takaritgatos dolgokat en is megcsinalom, amiket eleg heti 1x mondjuk, hetvegen, de hetkoznap ja, nincs igenyem folyamatosan pakolgatni meg 9 meloban toltott ora + kb 1,5 ora utazas utan. Szeretek pihenni par orat es foglalkozni egyeb dolgokkal, hogy ne csak melobol alljon az egesz hetem es hetvegere kelljen aztan bezsufolni mindent, ami pihenes, szorakozas.

2022. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A túlzott tisztaság inkább valami szociális betegség.
2022. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13# Akkor nem neked szólt
2022. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
A szeretetnyelvek egy pszeudotudomány; a pszichológia nem ismeri el, hogy ténylegesen vannak ilyen kategóriák. A rendtartás pedig alap felnőtteknél, szóval elvileg természetes kell hogy legyen.
2022. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ennek a férfi-női szerepekhez van köze, ami a fejedben él. Akkor látod nőnek, mikor pucerálja a lakást, mert ezt láttad anyádtól.
2022. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Mondok egy TUTI dolgot ! ➖➖➖➖➖➖➖➖➖

☑️ Együtt csináljátok a rendrakást (de szó szerint értve), ha ott vagy, és látod a dolgokat - hogy MUNKA VAN !

☑️ Akkor együtt mosogassatok/együtt porszívózzatok/EGYSZERRE FOGJÁTOK A CSÖVET!

☑️ Fogod karodba emeled a csajt és minden ruhához oda viszed - és felveszi egyesével, úgy hogy végig az karodba van !

☑️ És meg mondod,hogy : ha következőleg is ez lesz, legközelebb fordítva csináljuk:) És te ülsz a nyakába ! Persze nyilván nem ! :)

☑️ MEGMONDOD NEKI, hogy ezeket amúgy is egyedül kellett volna megcsinálnia, de be segítesz. ÉS TE CSAK ÍGY VAGY HAJLANDÓ BESEGÍTENI (MOTIVÁLNI).

❌ NE HELYETTE csináld meg ! Még munkamegosztással se ! (pl.: én mosogatok, amíg te porszívózol) - TILOS !

❤️ Mindent ő csináljon - de veled !

❤️ Hogy kitartasz mellette mert ez fontos neked.És mivel együtt csináljátok,ezért:

- együtt fogjátok azt a rohadt seprűt

- együtt fogjátok meg azt a rohadt felmosót

- az ablaktakarításnál szépen a nyakadba dobod

- a szemeteszsák levitelekor úgy szint együtt fogjátok meg a fülét és sétáltok le vele (vagy amíg ő a zsákot fogja, addig te a csajt)

- együtt fogjátok meg azt a törlőkendőt

amit amúgy egyedül kellene neki, így érezni fogja azt, hogy pont annyira szereted RENDET, mint őt !

❤️ A közös jövőtökért, neked is tenned kell nem csak neki !

2022. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Ez egy TUTI MÓDSZER! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

✅ Ha egyszerre csináljátok, akkor hajlandó lesz mindig megcsinálni.

✅ Egy idő után hozzá fog szokni! És magától fogja csinálni! MERT HOZZÁ SZOKTATTAD

❤️ De persze lehet hogy néha szándékosan (nosztalgiából) fogja ott hagyni a ruhákat/papírzsebkendőt, mert annyira megtetszett neki, hogy a karodban, kényelmesen mindenhova odaviszed (És a fontos, hogy a ruha felvétel pillanatában is a karodban legyen végig :)

2022. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%
Mi ez a szívecske áradat, fúj
2022. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!