Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A rend mennyire tartozik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A rend mennyire tartozik a szeretetnyelvek közé?

Figyelt kérdés

Nekem fontos az otthoni rend, de nem annyira hogy egy porszem nem lehet otthon, csak azért a heti egy porszívózás,felmosas meglegyen mindig, meg helyre pakolva a dolgok ha nem kell, meg ne legyen a földön semmi ami nem odavaló.


Ha ezekre figyel a barátnőm úgy érzem jobban szeretem, (mert már beszéltem neki erről de igazán hiába), és olyankor azt érzem hogy nem csak az én feladatom ezt megcsinálni ha ilyen környezetben akarok élni.


Nyilván a házat én is használom és egyértelmű h én is megcsinálom de ha én nem csinálnám ennyiszer akkor ha rajta múlna sokkal rosszabb lenne


2022. jan. 14. 08:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartozik oda. Ha mindenáron be akarnád kategórizálni, akkor inkább kényszeresség.

Úgyhogy inkább ne akard.

2022. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hely és időhiány végett elég nagy disznóolban élünk, nem ezen múlik a kapcsolatunk. Persze azért változni fog, mert elég tré így
2022. jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik oda. A rendhez, házimunkához való hozzáállás otthonról hozott minta.
2022. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire xd

Én is utalok rendet rakni de mivel nem lehetünk koszban káoszban ezért ráveszem magam.


De ez kötelező dolog …

2022. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondanám szeretetnyelvnek. Inkább az a szeretetnyelv, hogy megteszi neked ezt a dolgot, segít, támogat. De maga a takarítás, rendrakás nem szeretetnyelv.
2022. jan. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"és olyankor azt érzem hogy nem csak az én feladatom ezt megcsinálni ha ilyen környezetben akarok élni."

Pedig az, ugyhogy itt sírás helyett inkább menj es porszívózz fel.

2022. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

Egyre nehezebben tartható az a mondás hogy a férfiak igénytelen disznók, míg a nők igényesek, ápoltak stb. Egyszerűen azt látom körülöttem mindenhol, hogy -nagyon ritka kivétellel- a nők igénytelenek, egy porszívót nem vesznek a kezükbe, mocsok van a lakásban és sorolhatnám. Fiataltól idősig mindenhol ez van.

VISZONT sok a rendmániás férfi is. Ami megintcsak nem egészséges, mert sztem a kérdező is durván túltolja ezt a dolgot.

2022. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kár a szeretetnyelvet ebbe az egészbe belekeverni.

A probléma annyi, hogy az egyik embernek nagyobb igénye van a maga körüli rendre, mint a másiknak. A két ember személyisége ilyen szempontból különbözik.

Itt azt kell eldönteni, hogy ki mennyire tudja tolerálni ezt. Be lehet osztani, hogy ki mikor takarítson. Ha a barátnőd alapból rendetlenebb típus, és ezt nem tudod elfogadni, akkor ezzel nem tudsz mit kezdeni. Egyszer kétszer a kedvedért erőt vehet magán, de ha ilyen az alapszemélyisége, akkor hosszabb távon nem hinném, hogy nagyon megváltozna. Mindenféle "szeretetnyelv sztori" mögé bújtatni egy problémát, nem fog megoldást jelenteni.

2022. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkozik a két igény, ennyi.
2022. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Na jo xdddd 2022, a nok mar dolgoznak, mar nem lehet azt mondani, hogy egesz nap otthon vannak eltartva, akkor az o dolguk a takaritas, es akkor a ferfiak elojonnek valami uj fszsaggal, hogy hogy lehetne megis az o dolgukka tenni….🤣🤣🤣

Nem szeretetnyelv, de nyilvan jobban erzitek magatokat egyutt, ha nem csak az egyik csinal mindig a masik utan valamit. Koze nincs a szeretetnyelvhez, csak nincs benned az a frusztracio, hogy mar megint te pakolsz az xy utan folyamatosan. Ennyi. De azert attol le ne torjon a kezed, hogy neha el kell raknod a szennyeset a kanaperol.

2022. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!