Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig érdemes várni a másikra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes várni a másikra kapcsolatban, ha nem akar még közösen ingatlant?(30-40kor közt)

Figyelt kérdés

Alapfelállás:

Albérlet, külön kassza, egyéni karrier építés, egyéni élet párkapcsolatban.


Én nem szeretnék albérletre dobálni ki havonta, inkább egy saját törlesztőhitele.


A párom viszont azt mondja albérlet együtt élésben benne vqn velem, de közös ingatlanvásárlásban bizonytalan.


Ez miatt ugy érzem helyben toporgunk és amugy soha nincs otthonosság érzésem sem, hanem mintha vmi "átmeneti szállón"lennék csak.

Nem is szivesen költök rá pl csaptelepet venni vagy festetni, mert ugysem magunknak csináljuk stb.


Azon agyaltam ha a páromra nem számíthatok, külföldön gyűjtenék össze önerőre és veszek akkor egyedul nelkule lakast(amibe amugy ha beletespedne lehet kicsit rosszul is esne azaz hogy en mint nő, intézem el EGYEDÜL az otthonunkat, hogy legyen. Ő meg csak "beleülne" ezáltal a kötöttségek alol is mentesulve (bármikor lazán elhagyhat)azaz neki teljesen kényelmes lenne ez igy.


(Ha egyáltalán nem mennénk rá arra hogy en kint élek, ő meg itthon)



A kérdésem, hogy arra, hogy mégis belevág majd velem közös ingatlanba majd, vagyoni közösségbe, valoban komolyabb kapcsolatba, most mennyit tanácsos várni "öregen"?

1 éve élunk együtt



2022. jan. 20. 09:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mert ha vele lehetne közös ingatlant venni, akkor nem kellene felmondanom meg kimennem sem külföldre. De ha vele nem lehet akkor növelném a bevételeimet.
2022. jan. 20. 10:01
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
És amikor szétmentek? Egyedül is tudod/tudja majd fizetni a hitelt, vagy megvenni a másik részét?
2022. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem éltetek volna együtt 1 évet, akkor azt mondanám, hogy teljesen igaza van.


Habár...az 1 év nem biztos, hogy neki elég ...úgymond bizonyíték arra, hogy bele merjen vágni egy közös kölcsönbe.

2022. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Minden akkor jó, ha közös döntésen alapul.
2022. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2 ez az, hogy komoly kapcsolatra mikor akarna venni, amikor nem azon agyalna, hogy ha szétmennénk?


Amugy olyankor eladják a közöset es kesz.


Mert ezek szerint akkor itt tart, hogy nem biztos hogy hosszu távon akarna velem lenni.


Még ezen is kiakadhatnék mondjuk hogy akkor minek vagyunk együtt, de próbalom kihagyni a drámázást.


3# idős felnott emberekről van szó, akiknek már ki van építve a státusza, meg minden. Nem útkereső bizonytalan huszonévesrkeről, ahol 1 év az semmi, mert 5-10év mulva derul ki csak az hogy egyáltalán hol akarnak letelepedni meg kivel.

2022. jan. 20. 10:09
 6/21 A kérdező kommentje:
4# és meddig tanácsos várni a másikra, aki csak "fékez" es addig nem lehet haladni fejlődni, meg semmit? Csak helyben toporogni
2022. jan. 20. 10:11
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Tudom, hogy ez most csúnya lesz, és biztos, hogy le is fognak pontozni érte, de szerintem ne tervezz közösen jövőt vele, maradj független anyagilag. Sajnos ma nagyon gyorsan szétmennek emberek, van akiket csak az ingatlan tart össze.

Esetleg lehet az megoldás, hogy megveszed a lakást, hitelre, magadnak, és ő meg veled költözik, de a fél albérletnyi pénzt fizeti neked rendszeresen. Azt eddig is fizette. Tudom, ez így nagyon anyagiasnak tűnik, de így a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad.

Mit gondolsz?

2022. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Nekem saját kéróm van a II. kerületben (nem garzon), szerintem más szempontból sem vagyok rosszabb eresztés mint az ilyen kérdéseket feltevő hölgyek fiúi. Csak engem nem fényezgetnek, mutogatnak be és tukmálnak rá nőkre a legendás közös ismerősök. Amit mondani akarok hogy ez egy elkerülhető dilemma lenne
2022. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
7es valasza a jo. Vegyel magadnak ingatlant es kerj tole berleti penzt. A kozosen vett lakas sajnos olyan hogy barmikor elvesztheted ha elvaltok. Hiaba szepitgetted ujitgattad, valaskor nem biztos h ki akarja fizetni. Altalaban ilyenkor eladjak a hazat es felezik a penzt. Csak a sajatod lehet az otthonod.
2022. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy nem vennék hitelre közösen ingatlant. Számomra furcsa, hogy te ezt nevezed "fejlődésnek", nálam max. visszafejlődés lenne.
2022. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!