Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért apáskodik felettem a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért apáskodik felettem a párom?

Figyelt kérdés

Például hosszú úton hazafele az autóban kentem az új szájfényemből a kezemre (egy pöttyöt), és leszidott, hogy én nem tudom minek hol a helye nem itt kéne sminkelni mert mindent összefog.

Vagy az újabb autóban volt alkalmam vezetni és megnyomtam egy gombot a műszerfalon, ő pedig szólt hogy ne matassak mert mi van ha történik valami. 40 km-t vezetek vegyes úton minden nap..

Vagy ha az asztal szélére rakok valamit mindig mondja, hogy rakjam beljebb mert biztosan leverem.

Egyáltalán nem vagyok balf*sz típus és nagyon idegesít a páromban, hogy mindig annak néz. Ő sem az amúgy, de ez a folyamatos apáskodástól kezdem azt érezni, hogy egy béna vagyok. Hiába mondom el neki, hogy zavar, változtasson ezen, bízzon bennem, nem változik semmi.


2022. jan. 25. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ő ilyen típus. Mindenkivel ezt csinálná, nem te vagy béna. Ő mindig mindenkinél mindent jobban tud. Előre. Engem is idegesítene.
2022. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. Bár a pohár asztal szélére rakása engem is kikészít, főleg, hogy nálunk folyamatosan le is veri a párom :)
2022. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy f*sz, azért. Velem is csinálta már ezt az exem, sokáig el is tűrtem, de aztán nagyon meguntam, főleg hogy ő magában semmi hibát nem látott. Szerintem a belső frusztrációit nem tudja legyőzni/kinyilatkoztatni, így meg kitölti rajtad. De ne érezd magad rosszul emiatt, egyszerűen ilyen a személyisége. Szembesítsd vele, kérdezd meg. Ha ezt le tudjatok kommunikálni, az még a jobbik eset.
2022. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem apáskodás, hanem az önbizalmad módszeres lerombolása. Addig próbálj tenni ellene, amíg még nem mentél át felmosórongyba ettől a bánásmódtól: szembesítsd vele, közöld, hogy hagyja abba a csesztetésed, aztán ha erre nem hajlandó vagy csak ideiglenesen hagy fel ezzel, akkor lépj le, amíg nem késő és van még gerinced (és még nem csinált fel és ki).

Az ilyesmi hosszú távon veréssé szokott fejlődni, úgyhogy ne adjál neki végtelen számú esélyt a "javulásra" (és addig nagyon figyelj oda a fogamzásgátlásra, mert ezt a bánásmódot nem akarhatod a gyerekednek...).

2022. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem ezt akarom egyáltalán ezt a leendő gyermekemnek.. 3 éves kapcsolat az utolsó fél évem telibe azzal ment el, hogy megpróbáltam mindenben a kedvében járni. Amivel “idegesítettem”, hogy próbáltam erről a problémáról és a gyakori tiszteletlenségéről beszélni, hogy ne tegye. (Pl: ha szólok hogy ne apáskodjon felettem akkor ő nem akar erről beszélni, ha erőltetem akkor jön hogy ő sokkal többet érdemel nálam.. a megaláztatás után jön a sajnálkozás.)


Ott tartunk, hogy a napokban szakított is véglegese, hogy ő már nem bír engem elviselni, és többet érdemel, mint hogy én folyamatosan veszekedjek vele. Persze attól szeret stb. Pontosan ilyen stílusban mondtam el neki is a gondjainkat egyszer nem emeltem fel a hangom csak akkor amikor mar megalázott, hogy húzza vissza az agarait mert nem a labtörlője vagyok. De még így is az voltam azt hiszem.


Csak azt sajnálom kicsit, hogy valamiért gyenge voltam kilépni és mindig megbocsátottam, de legmélyen tudom, hogy hálásnak kellene lennem, hogy kidobott.

2022. jan. 28. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom. De igen, mindenképp így jártál jobban.
2022. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!