Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értethetném meg vele,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értethetném meg vele, ha ennyire más az utunk, akkor jobb lenne, ha elszakadnánk egymástól?

Figyelt kérdés

Fél éve a barátom, egy szórakozóhelyen ismeretem meg, ennek ellenére nem felszínes kapcsolat lett belőle. Ő nagyon családcentrikus, ez kiderül a véleményeiből, el is mondta nekem. Itt él, itt dolgozik, nem akar innen elszakadni.

Én viszont most fejezem majd be a sulit, egyből fel szeretnék költözni Budapestre (most egy kisvárosban élünk). Mindig ott szerettem volna élni, mivel jobban szeretem a nagyobb pörgést, illetve eléggé karrier-orientált vagyok - családcentrikus helyett. Neki az 5 éves tervei között házasság, biztonságos családi kuckó, gyermek szerepel. Az én 5 éves terveim között munka a legjobb szinten, anyagiak megerősítése, bulik állnak... Eléggé más életcél, ezért látom, hogy nem lenne a mi kapcsolatunkból semmi. Pláne, ha távkapcsolattá válik, mivel Ő irtózik Budapesttől, ezért nem is jönne velem.

Mondtam neki, hogy legjobb lesz, ha különválunk, akármilyen fájdalmas, mert a kapcsolatunk hosszútávon életképtelen sajnos...

Viszont Ő ezt nem igazán érti meg, azt mondja, hogy akkor is engem akar, már sírt is...

Hogyan értethetném meg vele?

Ő 24 éves.


L/20


2010. szept. 10. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen természetes hogy 20 évesen még élni akarsz,nem kell mindent elsietni és szerintem nem vagytok még olyan nagyon régóta együtt sem hogy valakinek fel kelljen áldoznia az álmait a másikért...Próbáld valahogy megértetni vele,hogy ez így nem megy kettőtök között.Jobb lesz ha más utakon jártok,még ha most fáj is de így nektek nincs jövőtök sajnos!
2010. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5 éves tervek...:D
2010. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, konkrétan, amit az ember 5 éven belül szeretne elérni.

Nekem gyerek pl. max. 30 éves koromban kell...

2010. szept. 10. 11:01
 4/15 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg a távkapcsolatot, és építsd le szép lassan. Szeret és ragaszkodik hozzád, a fejében már te vagy a gyerekei anyja, aki köténykében várja ebéddel és süteménnyel mikor fáradtan hazaér a munkából. Ezt nem olyan egyszerű elfelejteni. És ki tudja, talán még jól is sül el a dolog, belenyugszik, hogy csúsztatnia kell a terveit, te pedig egy kicsit előbbre hozni, vagy rájöttök, hogy így is szeretitek egymást. Én hiszek a szerelemben.


Lassú leépítés: Egyre kevesebb idő rá a munka és a szórakozás mellett, úgyis változol, stb.

2010. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Erősen valószínű, hogy tényleg ezzel a "lassú leépítéssel" kell próbálkozni.
2010. szept. 10. 11:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyszerűen: vannak ugye a te terveid, meg vannak az övéi. Nem feltétlen zárja ki egymást a kettő, csak időben kell kicsit odébb tolni, mondjuk az övét kicsit későbbre. Ha annyira akar téged, akkor fogadjon el olyannak amilyen vagy, ne akarjon ketrecbe zárni. Mondd meg neki, hogy öt év múlva ő még 30 se lesz, te 25, ráértek akkor elkezdeni letelepedésen gondolkodni. Amúgy ha ennyire más a felfogásotok, mi tart össze titeket?

Ez tipikusan olyan helyzet hogy el kell döntenie képes-e ezért áldozatot hozni, és férfiként mondom hogy itt neki kell áldozatot hozni. Tőle ugyanis te 5-6 évet kérsz, ő viszont az egész életedet venné el.


Amúgy meg miért irtózik Bp-től? Én se szerettem pl eleinte, kisvároshoz voltam szokva, de a végén egész megkedveltem :)


Bár erős a gyanú, hogy a leírtak alapján ha veled is menne, fél éven belül ennek akkor is vége lenne. Egyszerűen azért, mert tele lenne kisebbségi komplexussal a nagyvárosban, téged meg valami nagydumás lecsapna a kezéről rövid úton.

2010. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ő mindig is lekezelőn beszélt Budapestről, pedig nekem már 2 év nyílt szándékom, hogy odaköltözök suli után. Ebből nem is engedek.

Igazából már nem is akartam itt kapcsolatba kezdeni, de Ő úgy berobbant az életembe, megszerettette magát...

2010. szept. 10. 11:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Majd később ilyen párt szeretnél magad mellé de akkor már nem fogsz találni mert családjuk lesz. :)
2010. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyezz bele a távkapcsolatba, nem lesz bajod belőle. Tarts ki, ne változz a kedvéért, és idővel majd megérti.
2010. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Érti ő,csak nem akarja elveszíteni a nőt.Nem könnyű találni másikat.Nincs mit megértetni vele,már csak a szakítás van hátra.Húzd ki a puncit a lába alól.Nagy hiba volt hogy összejött veled,és most bűnhődnie kell a meggondolatlanságáért.Gondolom nem az első áldozatod,és nem is az utolsó.
2010. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!