Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem telefon-és játékfüggő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem telefon-és játékfüggő. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Fiatalon jöttünk össze, a kapcsolatunk első éveiben sokat játszott - LOL vagy micsoda -, ami számtalan veszekedést okozott köztünk, de idővel csökkent a játékra szánt idő, mert összeköltöztünk, plusz munkát vállaltunk, építkeztünk.


Néha vissza-visszaesett, de az elmúlt években alapvetően keveset játszott számítógépes játékokon, annyit meg "elnéztem" neki, tök jól elvoltunk, tavaly beköltöztünk a családi házunkba és megszületett a kisbabánk is.


Az ősz óta viszont megint tarthatatlan a helyzet :/ Már nem jár pluszban melózni, így felszabadult sok ideje, nem olyan fáradt, viszont mivel nem is köti le kinti kerti munka, így hazajön a munkából és onnantól kezdve szinte ki sem esik a kezéből a telefon vagy az Xbox kontroller.


Itt van a gyereke, és nem ő az első, hanem a játék. :/ Ha összeveszek vele, hisztizve kikapcsolja a játékot, és 5 perc múlva veszi elő a telefont. Már sosem töltünk együtt egy estét sem, ő mindig kint nyomja a játékot a nappaliban, míg én altatom a babánkat, aztán egyedül alszok el a szobámban.


Kértem szépen, kértem csúnyán, tök fölösleges, kiakad, hogy házisárkány vagyok, már inkább hozzá se szólok.


Nem tudom, mit tegyek, teljesen kivagyok lelkileg ezen a függőségén, úgy érzem, már nem tudok hatni rá.



2022. febr. 12. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Egy újabb példa arra, ahogy valaki menekül az elől a tény elől, hogy az élet szar. Az a baj, hogy ez nem is nagyon fog változni, mivel az életetek nem fog egycsapásra megváltozni, küzdeni Magyarországon nem lehet, így marad a menekülés.
2022. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ez csak akkor fog javulni ha ő is akar változást. Üljetek le beszélni higgadtan.


Én ugyanilyen helyzetben voltam mint a férjed, játékfüggő voltam, meg napi 10 órát minimum a mobilomat nyomkodtam, a barátnőm már majdnem szakított velem. De mondjuk én is éreztem hogy ez probléma, csak sehogyse sikerült ellene tennem. Végülis a barátnőmet kértem meg hogy segítsen leszokni. Ez jó volt, egyrészt nekem motiváció, neki meg egy megnyugtatás.


Azt csináltuk, hogy beállítottam időkorlátot az iphone-on amihez csak ő tudja a kódot. Minden héten egyre kevesebb időket állítottunk be, így 2 hónap alatt eljutottunk oda hogy napi fél óra játék és napi fél óra egyéb (facebook, insta stb). A laptopra is letöltöttünk ilyen programot amivel korlátozni lehet a játékra szánt időt. Ezt meg heti 4 órában sikerült maximalizálni pár hónap alatt.

Nem mondom h nem volt pár apróbb összezörrenséünk az elején, mert elég következetesen nem volt hajlandó engedni a kérlelésemnek. De büszke vagyok rá h így kitartott mellettem, és mostmár sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok énis.

2022. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nagyon semmit nem tehetsz. Ez köti le, ez a hobbija. Ha nem játszik, gondolom unatkozik. Az én párom is rengeteget xboxozik, ha nem akkor fekszik és a telefonját nyomkodja. De akkor is alig várja, hogy leulhessen játszani. Ha alszik a gyerekünk tudnánk együtt lenni de akkor is csak játszik. Ha mondom neki hogy foglalkozhatnál velem is, az is olyan mintha nehezére esne abba hagyni a játékot, és alig várja hogy folytathassa. De én már elengedtem ezt a dolgot, ha ebbe van öröme, akkor csinálja, legalább jó kedve van. Én már nem szólok érte, inkább játszon mint csavarogjon vagy igyon vagy ilyesmi. Nekünk nincs kertünk, tehát tenni valója itthon nincs.
2022. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"De én már elengedtem ezt a dolgot, ha ebbe van öröme, akkor csinálja, legalább jó kedve van"


Ne haragudj, de ez abszurd. Egy értelmes felnőtt ember ne remegjen már a játékért, meg ne ebben lelje már minden örömét. Pláne egy apa, aki az Xbox helyett játszhatna a gyerekével is.


Én nem érzem, hogy ebbe bele kellene törődnöm.

2022. febr. 12. 21:10
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

Ugye ugye. A legtöbb férfi ma csak egy kis csecs szopó kisfiú akik bőszen játszani szeretnek a gépen. Tiszta gáz. Nem fognak életben maradni. Tisztelet a kivételnek. Van néhány kemény igazi férfi maszkulinban akik képesek túl élni mindent, egyedül ellátni magukat.

Középkorban rengeteg magányos férfi volt a háborúk idején. Ezért menő meg divat a trónok harca mert ott kemény lovagoknak öltöztek a színészek meg szerepeltek rendesen benne. Volt csata meg sok halál, meg igazi szép nők lehettek. És igen a férfiak bordélyban kúrrrták meg a nőket. Ennyi.

2022. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

4.


Akkor minek kellene örülni, az elvárások szerint? Csak a gyerek? Szerintem ti nem gondoltátok át elég jól ezt a gyerekvállalás-dolgot. Kár, hogy már késő.


Szegény gyerek.

2022. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

Én nem haragszom. Mindenki mást szeret csinálni. Van aki olvasni, van aki festeni, van aki sportolni...nem vagyunk egyformák.

Nem kell beletörődnöd, dobd ki vagy add el az xboxot és nem lesz, így nem fog tudni vele játszani, akkor majd lesz ideje a gyerekre és a kerti munkára is.

2022. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

7


Ilyen elven a kérdező hobbijához (feltéve, ha van neki és nem 'csak a gyerek') tartozó dolgokat is dobják ki, mert csak? Van a jó hobbi meg a rossz hobbi? A barkácsolás jó hobbi, az Xbox rossz?


Egyedül a mértékével van a gond, a kérdésből ítélve.

2022. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Így van, a mértékkel van gondom, jobban mondva jelenleg a mértéktelenséggel.


Azt gondoltam, már sikerült leküzdenie ezt a függést. Mint mondtam, mindig játszott az évek alatt, de mértékkel, mellette sok minden mást is csináltunk.


De most az utóbbi pár hónapban egyszerűen nem bírja letenni a kezéből se a telefont, se az Xboxot. Kezdünk elhidegülni, azt érzem, mintha már csak lakótársak lennénk egymás mellett.


A múltkor nagyon összevesztem vele emiatt, elmondtam, hogy én ezt nem fogom tűrni, ha un vagy nem szeret, akkor várjunk el, de nem fogom úgy felnevelni a gyerekem, hogy azt látja, a szülei idegenek és az apja egész nap a játékot nyomja, akkor nagy hisztizve nem játszott egy-két estét, aztán minden ment ugyanúgy tovább :/

2022. febr. 12. 21:24
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

7es vagyok. Én írtam a 3-ast is, hogy az én párom is játszik elég sokat, de én már megszoktam és elviselem. Ha ő ezt szereti csinálni, ez kapcsolja ki munka után, akkor csinálja. Jobb mintha megtiltanám és akkor rám lenne mérges emiatt, meg nem lenne semmi máshoz kedve.

De ha nem lenne Xbox a kérdező párjának akkor nem tudna játszani vele és tudna időt tölteni a gyerekével és a feleségével.

2022. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!