Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Napi szinten iszik azon kivül,hogy hagyjam ott mi lenne a megoldas?

Figyelt kérdés

32 eves dolgozò férfi de munka utàn màr pöccenti a sört. Mértékletesen iszik de menni valahova nem tudunk mert ö iszogat nekem meg nincs jogosítvànyom.

Van aki sose növi ki ezt a laza bulis életmòdot?

Tanàcs vagy ötlet érdekelne.


2022. febr. 13. 19:13
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
Az elvonó megoldás még, és hogy utána kerültök minden olyan helyzetet, ahol kísértésbe eshet. S mivel ez munka utáni lazítás nála, jó nehéz lesz. De persze elvonóra sem jut el máshogy, csak ha ő azt akarja, és az sem "gyógyítja meg" csak tünetmentessé teszi. Egy nehezebb élethelyzet, s kezdődik elölről. Szóval ez nehéz küzdelem lesz az alkoholizmussal, és te nem tudod megvívni helyette.
2022. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

"Ki az, aki még nem alkoholista? (A szociális ivás jellemzői)


Alacsony kockázatú, „normális”, vagy más néven szociális ivásnak nevezzük az alkoholfogyasztás azon formáját, amely nem vezet a toleranciaszint emelkedéséhez, és ami mellett még nem érvényesül az alkohol addiktív potenciálja.

Röviden: ez a „csak különleges alkalmakkor iszom” kategória, aminek ismertetőjegyei a következők:


•ritkán, ünnepi alkalmakkor,

•kis mértékben,

•társaságban,

•és mindig ugyanannyi mennyiségű alkoholt fogyasztunk.


A „ritkán” jelentése itt évi 5-10 alkalmat jelent, a „keveset” pedig 1-2 egységnyit, (1 egység nagyjából 1 pohár sörnek, 1-1,5 dl bornak, vagy 0,4 dl röviditalnak felel meg).

Ameddig valaki ebben a kategóriában van, nincs mitől tartania – a következő szint viszont már problémát jelent.

2022. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

A ritkán vagy gyakran, teljesen relatív. Van aki cégvezető, hibrid autó, tele pénzzel...aztán meg nem a laza 4-es sör megy hanem a whiskey jager hasonlók. De azt nem látom, igy a mennyiséget nem tudom megitélni, csak azt,hogy igen, iszik mert azt látni és hogy mit azt meg ő maga mondta el...

Azért jobb lenne ha nem lenne ez :S de hát normális megoldást senki nem írt.

Szerintem az elvonó, nem ez a kategória, kinevetnék ott azzal,hogy este megiszik pár sört.... se nem tömény, se nem remeg érte ,csak a munkája miatt stresszes. Itt jön a képbe az,hogy sajnos dolgozni muszáj ,nem mondhat fel valaki csak úgy, egy fizuból az enyémből nem élnénk meg......

igy ez ilyen sajna

2022. febr. 14. 09:06
 34/52 anonim ***** válasza:
65%

Akkor törődj bele, hogy neked egy iszákos jutott. Csak így nyilván nem is zavartatja magát, hogy te simán elnézed neki. Aztán majd tologatja a határokat, mert úgy is tudja, hogy te befosibb vagy annál, hogy ott hagyd. Ilyen hülye mellett azt csinál, amit akar. Elég proli dolog a munka utáni sör, nem egy értelmiségi család jut róla eszembe. Mások randizni járnak, értelmes programokat csinálnak, ti meg ültök majd otthon, mert őfelségének kijár a munka utáni söröcske. És mindig lesz indok rá, hogy neki jár az ivás.

"Azért jobb lenne ha nem lenne ez :S de hát normális megoldást senki nem írt."

Mert erre nincs sok megoldás. Milyen megoldást vársz? Komolyan. Mit tudsz csinálni egy ilyennel? Vagy megváltozik, vagy ott hagyod, de így ennyi a lehetőségek tárháza. Olyan dolgokba rakod a pénzed, ami veszett fejsze nyele. Újítasz egy ilyen emberrel házat, ahelyett, hogy jogosítványt csinálnál magadnak. Persze, őt ez már nem érdekli, neki meg van már a jogsi, meló után a sör, meg van mellette egy barom aki ezt tolerálja. Ha szétmentek ki jár szrabbul? Nyilván te, mert a közös dolgokon kívül nem sok mindent tudsz majd felmutatni, sosem te voltál a prioritás. De csak így tovább, teremts magadnak még kiszolgáltatottabb helyzetet. Láthatólag nagyon élvezed a szerepet, amit kreálsz magadnak. Az pedig hogy figyelmen kívül hagyod a fontos részleteket és egy két jó szándékú tanácsot sem tudsz kontextusában értelmezni, pontosan jól elárulja, hogy agyi szinten jól passzolsz egy iszákos melós mellé

2022. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
72%
Figyi, akkor legalább annyit tegyél meg magadért, hogy a lakásban csináltatsz egy külön wc-t amit csak a pasi használ és takarít. Ez arra lesz jó, hogy mikor már csak arra képes amit rutinból csinál, nem te pucolod a mocskát. Én mást már nem tudok.
2022. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

34 Ha szétmennénk ( bár nem erről szólt a kérdés!!!) ,akkoris ami az enyém az enyém, nem mindegy egy felújított lakás kerül eladásra, plusz nekem sem mindegy milyen körülmény pl felújított fürdőszobát használok e vagy sem.

Ez attól totál független dolog,hogy ki a párom, én ilyenre sokkalta inkább szívesen költök. Más meg, pl kolleganőm, 60 éves panelben lakik ami szó szerint annyi idős ,eredeti burkolatok.... a pénzét meg elutazgatja. Az az ő dolga, ő olyan én meg másmilyen.


A rosszindulatú, szurkálódó kommenteket egyszerűen figyelmen kívül hagyom ,bla bla szinten. Számomra azok nem jelentenek semmit, NEm nem értem hanem nem jelent semmit.


Azért igen,mint amit írtak pár válasszal feljebb, "itt mindenki patika" a valóság meg más.... Személyes tapasztalatot vártam.

Vagy bocs, rajta kívül más nem iszik sört, csak az ő fogyasztása a magyarországon eladott sörmennyiség :D

35 Te miről beszélsz? Itt már megint hazudozás és hozzáköltés megy? Nem pucolom senki mocskát,mint írtam minden közös. Takarítani, mosogatni stb ő is szokott.

2022. febr. 14. 09:38
 37/52 A kérdező kommentje:
Valamint azért mert valaki megiszik pár sört, nem egyenlő azzal,hogy piszkos koszos lenne.
2022. febr. 14. 09:38
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen párom, hogy nem dülöngélt, "csak" iszogatott. Na de minden nap. Mindent a sörikéhez meg de anyuékkal illik koccintani esetekhez kellett igazítani. Nem tudott autóval jönni, mert már ivott. Menjek érte állomásra. OK. Gyerekeket délután jó lenne korizni vinni - vezetek-e mert akkor ő már inna valamit.

Szombat délelőtt, hogy akkor koccintsunk, hisz hétvége van. De. Azon gondolkoztam itt 2 gyerek mellett, bevásárlás, főzés előtt, hogy de innék 10 órakor egy pálinkát.

Rettentő idegesítő, hogy minden a piálástól függ. Én nem csinálnám ezt újra.

2022. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
84%
Akkor annyit nem értek, hogyha te ezt el tudod fogadni, és még meg is véded, akkor miért írtad ki a kérdést???? 🤣
2022. febr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
72%
39, vigyázz, töröltet bőszen. :)
2022. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!