Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Öngyilkos gondolatai vannak!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Öngyilkos gondolatai vannak! Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Friss kapcsolat, 3-4 hónapos. Ismertük egymást már pár hónapja előtte is. Már amikor az ismerkedésben benne jártunk, akkor is említette, hogy voltak nehéz időszakai. Viszont a konkrét nagyon rossz, öngyilkos szándékú gondolatairól, érzéseiről csak már a kapcsolatban benne járva kezdett mesélni nekem.

Ti mit tennétek, maradnátok a kapcsolatban?


Engem cefetül kezd megviselni az egész. A probléma olyan mély, hogy családtag/ vagy én nem tud segíteni, csak szakember. De ő nem akar szakembertől segítséget kérni, hiába mondogatom mindig. Aggódom érte, rosszul alszom, szorongok. Ha éppen elmeséli, mikre gondol, már attól gombóc lesz a gyomromban. Ő is tudja, hogy rosszul van, mégsem akar lépni.


Én megszerettem, ezt leszámítva minden rendben lenne. Ám úgy érzem, ha ez így marad, arra az én fizikai és mentális egészségem is rá fog menni. Nem tudom rávenni a segítség kérésre. Ti mit lépnétek?


Ha ott hagynám, fájna nagyon, de így az eszem azt mondja, sok jóra nem számíthatok.


Voltatok már ilyen helyzetben? Bennem még nem érett meg a döntés. L/25


2010. szept. 11. 12:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben.Mi miatt voltak ilyen gondolatai?
2010. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

ne hagyd hogy lelkileg zsaroljon ez a legfontosabb .

de állj mellette

2010. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én szeretnék mellette állni, és azt tettem eddig is. De időnként úgy érzem, ennyi erő nincsen bennem. Elvégre én is csak egy nő vagyok. Egyszer azt mondja, jól van, rá két napra pedig megint nem, és el is mondja a gondolatait. Engem ilyenkor annyira felzaklat az egész, hogy nem tudok odafigyelni a mindennapi teendőkre és a tanulásra, érzem magamon a szorongás testi tüneteit.
2010. szept. 11. 12:48
 4/20 A kérdező kommentje:

Az okokról annyit, hogy félig-meddig sok múlt beli történés halmozódott fel, és most nem olyan munkája van, amit nagyon szeret.


Ám egészséges testileg, a családja is az, biztos, jól fizető munkája van, és a családjának is jó anyagi háttere. Már én is itt vagyok neki, ...mégsem látja meg az élet értékeit úgy, ahogyan kellene.

2010. szept. 11. 12:50
 5/20 anonim válasza:
az biztos ,hogy ettől ki fogsz készülni. el kell döntened válalod e ezt a betegséget Vele együtt. ugyanis ezt szakemberrel is nehéz megoldani.hosszú folyamat és visszaeshet..
2010. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha azért van emrt önértékelési problémái vannak, semmibe sem nézi magát akkor foglalkozz vele,adj neki önbizalmat és idővel elhiszi hogy egy értékes és szeretnivaló ember.
2010. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is úgy érzem, hogy egyszerűen másban nem tudok mellette lenni, csak abban, hogy meghallgatom. Szakember kellene hozzá, és én nem vagyok az.


Tényleg megszerettem, de a józan ész is kezd bennem kiabálni. 25 éves vagyok, stabil kapcsolatot szeretnék és idővel családot. De ilyen partnerrel ez lehetséges? Ha nekem lenne valamilyen gondom, nem hiszem, hogy számíthatnék rá, ha ilyen állapotban van. ...Meg ha még látnám, hogy egyáltalán motivált segítséget kérni...de nem. Én pedig csak nőként tudok működni, nem tudok férfi lenni helyette is...

2010. szept. 11. 12:54
 8/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem önértékelésről van szó...annál sokkal összetettebb és bonyolultabb. Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 11. 12:55
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Több fajta öngyilkos gondolatú ember van. Van aki tényleg gondolkodik rajta, ő az aki kevésbé mondja inkább teszi. És van akiknek inkább a szája nagy. No persze nem ilyen fekete-fehér a helyzet.,

De ha úgy gondolod eléggé ismered barátodat, akkor tudsz olyan utakat találni amivel ráveheted hogy szakemberhez forduljon.

Mert ezt tényleg csak dili-doki tudja megoldani.

Hogyha az irántad érzett szeretete erősebb mint ezek a vágyak, akkor akár meg is zsarolhatod érzelmileg, hogy közted és kezelés között kell választania.

Azt aki érzelmi alapon gondolkodik, nem lehet észérvekkel meggyőzni. A saját módszereivel kell meggyőznöd. De valahogy, mindenképp, ez a járható út.

Remélem tudtunk jót mondani a kommentekben.

2010. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha elmenne dokihoz az lenne a legjobb, írna fel neki antidepresszánsokat .
2010. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!