Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha már a kapcsolat elejétől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már a kapcsolat elejétől (1 éve tart) viszonylag sokat vitatkoznak a felek, akkor ez hogyan szokott változni hosszabbtávon?

Figyelt kérdés
2022. febr. 27. 06:59
A kérdező szavazást indított:
Ritkulnak a viták, mert idővel egymáshoz idomulnak
Idővel egyre több lesz a vitatkozás
Általában stagnál
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Vitázás - veszekedés, nem mindegy. Ha csak vitatkoznak, és mindkettő empatikus, nyitott ember, akik hajlandóak belátni ha a másiknak igaza van, ott lehet emberi illetve párkapcsolati fejlődés, és szépen összecsiszolódhatnak. Ha makacsok és beszűkült látókörűek, akkor nem hiszem, hogy enyhülne a nézetkülönbség, idővel csak rosszabb lesz szerintem.

Ha viszont veszekedésről beszélünk az elejétől főleg, akkor az tuti csak rosszabb lesz, az halálra ítélt kapcsolat (max lesz egy meghunyászkodó és egy zsarnok fél, de az nem túl boldog állapot...)

Szóval ez nem valamilyen arányban változni "szokott", hanem attól függ milyen ember a párkapcsolat két tagja.

2022. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatban a kompromisszumokat nem lehet elkerülni. De igenis sokat számít, hogy mennyit kell kötni. Azok a kapcsolatok kiegyensúlyozottak és azoknak van jövője, ahol a felek minél jobban hasonlítanak egymáshoz, szóval kevés potenciális veszekedés forrás van.

Ahol már az elején sok a veszekedés, ott később sem lesz jobb.

Ha esetleg vita van és a jó kommunikáció hatására sikerül is kompromisszumot kötni kérdés, hogy megéri e mindkettőnek ennyi mindenben áldozatot hozni csak azért, hogy fenntartsanak egy olyan kapcsolatot, ahol ennyire különböznek a felek.

Szóval a kérdésre a válasz, igen, idővel egyre több veszekedés várható (vagy max azért nem, mert az egyik megunja és inkább csendben marad).

2022. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt már meg lehet ismerni a másikat annyira, hogy lehet tudni, milyen a személyisége, mennyire kompromisszumkész. Ha két ember alapszemélyisége nem egyezik annyira, hogy abból jó kapcsolat lehessen, akkor azt is tudni kell elismerni. Lehet vitázva, veszekedve élni évekig, csak kérdés, hogy megéri e? Vannak kapcsolatfüggő emberek akik nem mernek egyedül élni, és bármennyi vitát képesek elviselni csak ne kelljen egyedül maradni. Egy kapcsolatban lehet, és kell is kompromisszumokat kötni, de csak egy olyan partnerrel aki erre alkalmas. Ha meg két ember nem illik egymáshoz, azt meg tudni kell felismerni, mert csak szaporodni fognak a viták, veszekedések.
2022. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindegy min megy mindig a vita
2022. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ha úgy adódik, bármin megy a vita. A nő elég temperamentumos, a férfi pedig alapvetően megalkuvó, de makacs is tud lenni.
2022. febr. 27. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor ez egy ideális kapcsolat, szerintem vállaljanak gyereket is !


*irónia*

2022. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt hasonlo. A parom papucs volt es valahogy házi sárkány lettem mellette ezért önmagam is utáltam.


Most olyan párom van aki ledominál, ő a férfi, nem is tudok mellette sárkanykodni sem, most van a helyén minden.

2022. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7es: Mióta vagytok együtt? Nem is próbálsz meg "lázadni" ellene?
2022. febr. 27. 11:58
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Hiába a lepont.

Egy parkapcsolat egymásra valo kölcsönhatasokkal jár.


A masik kihozhat belőled olyat is ami nem is te vagy, és nem önmagad, megfelelő partner mellett viszont ő a valodi éned hozza ki.

2022. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
A mostani ellen nem kell lázadnom. Ezt nem is értem.
2022. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!