Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom utál virágot adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom utál virágot adni nőnap,Valentin nap alkalmából. Ezen én változtatni hogy tudok?

Figyelt kérdés
Szóval ritkán veszekszünk de ha igen valószínűleg ezek miatt. Nem szereti a kötelező dolgokat szerinte ez egy nagy színészkedés. A Valentin nap marketing fogás a nőnapot meg a fiúkba nevelik kiskoruktól. Nekem jól esik,ha ad ilyenkor. Vagyis vett virágot de én vettem meg négy szálat mert megkért rá de azthittem nagyszülők, szülőké erre az egyik belőle az enyém volt és nagyon szomorú voltam miatta. Vesz Valentin napra is egy szál rózsát de tudom,hogy nem szívből adja. Nem tudom miért nem engedi el ilyenkor a saját hülyeségét és ha tudja,hogy nekem ez fontos miért nem képes önállóan virágot adni? Azt mondja az év 365 napján figyelmes,mindent megkapok amit szeretnék és én ezen a pár alkalmon vagyok kiakadva. Kinek lehet igaza? Nem is az a fontos kinek hanem,hogy miért nem érdemlem ki,hogy kapjak virágot ha nőnap és Valentin nap van?
2022. márc. 9. 08:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
76%
vehetne olyan dolgot is ami nem hagyományos.Szerintem nem egy romantikus alkot, taszítja ez és nyálasnak tartja.
2022. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Laylah ***** válasza:
66%
Enyém sem ad, csak ritkán, mégsem akadok ki. Helyette év közben, alkalom nélkül is kapok tőle mindenfélét, akár egy szelet csokit, akár sütit, bármit, amit szeretnék, vagy eszébe jut, hogy örülnék neki és megveszi nekem. Szülinapra, karácsonyra is nagy értékben szokott ajándékozni, szóval nem két szál virágon fogok kiakadni, ha az év többi napján tényleg figyelmes.
2022. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 Laylah ***** válasza:
81%
Bár az hozzátartozik, hogy Valentin-napot nem tartunk, virág helyett meg általában édességet ad, szóval nem az van, hogy semmit nem ad, csak épp virágot nem.
2022. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
52%

Az én párom is ilyen, de én elfogadtam. Boldogok vagyunk, szinte sosem veszekszünk. Akkor is inkább csak nézetkülönbség, amit higgadtan megbeszélünk. Nincs kiabálás, ajtócsapkodás.

Ha ő nem érzi magáénak, akkor én sem akarom ráerőltetni. Felköszöntjük egymást szóban, aztán ennyi. (Valentin napon)

Idén először kaptam virágot, de csak mert idén először megkérdezte, mit kérek, én én mondtam, hogy valami cserepeset. Vágottat elvből nem venne, és én is mindig csak nyűgnek érzem, hullani kezd, nehézkes kidobni stb.

Az év minden napján nőnek érzem magam mellette. Sokszor bókol, a legcsipásabb, legkócosabb fejemmel is a legszebbnek lát.

Butaság lenne azért veszekednem vele, mert nem követi az általánosan elfogadottat. (Korábbi években mindenfélét hozott. Néha vadvirágot szedett, volt, hogy mást hozott.)

Szerintem nem csak neki, neked is el kéne engednek a saját hülyeséged, és valami közös nevezőt találni :)

2022. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
78%

Változtatni nem fogsz tudni, ő ilyen.

"tudom,hogy nem szívből adja"

Akkor ne erőltesd. Ha neked ennyire fontosak ezek a napok, vegyél magadnak virágot. Őt nem fogod tudni rákényszeríteni, főleg úgy hogy örömmel is adja..

2022. márc. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
32%
Vegyel magadnak
2022. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
83%

Én férfiként a pároddal értek egyet. Szerencsére a Velentin napban mindig is egyezett a véleményünk a barátnőimmel. Ilyenkor egy ölelést adtunk egymásnak :D

A nőnap más kérdés, annak van egyfajta "kompenzációs" értéke. Mivel régebben valóban el voltak nyomva a nők. Most ez nagyon mérséklődött, jogilag egyenlőek, inkább bizonyos helyzetekben, meg bizonyos férfiaktól szenvednek el sérelmeket, mert nők. Nos nőnapon ezeknek a férfiaknak kellene kompenzálnia most, hogy a többi nap meg olyan hímsovinisztán viselkednek. De 1:364 arány az nektek jó ezektől az emberektől, vagy ezek az emberek komolyan megváltoznak, hacsak egy napra is? A normális férfiak (amilyennek magamat is tartom) meg tényleg 365 nap figyelnek arra, hogy tisztelettel, megbecsüléssel bánjunk minden nővel (és nem nővel egyaránt). Szóval mi meg egész évben kedveskedünk apróságokkal (csak úgy, magunktól), figyelmesek vagyunk, "lovagiasak", éreztetjük folyamatosan a párunkkal, hogy szeretjük, és megbecsüljük, mint nő. De van egy nap, amikor kötelező jelleggel ránkerőszakolják a háromszoros árra emelt virágot, csokit, hogy kötelező jelleggel hódoljak azon a napon.

Én megértem, aki megteszi, azt is, akinek ez jól esik. Sőt, én is vettem egy szál virágot (mert bár tudom, hogy a menyasszonyom elfogadja az álláspontomat, de jól esik neki azért). És talán itt a lényeg számomra. Az egész világ elvárja, hogy azon a napon kötelező jelleggel tiszteljem a nőket, de a párom nem. Ő nem várja el, megbeszéltük, megért engem 100% és elég neki, hogy "csak" 365 nap szeretem, tisztelem, becsülöm, kedveskedek, teszem boldoggá. És pont azért kapott tegnap is virágot, mert habár szánalmasnak tartom a kötelező és képmutató ilyesmi "ünnepeket", őt pont azért szeretem, mert összeillünk, megérti (és egyetért velem) ebben, és pont ő nem várja el. Na ez úgy gondoltom megér egy ajándékot, amivel kifejezem, hogy mennyire szeretem ezért :D

2022. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
91%

Középen van az igazság.


Igen, ezek mondvacsinált napok, amik a pénzköltésről szólnak.


Ugyanakkor, ha én igazán szeretek valakit, akkor évi 2* összeszedem magam, veszek egy K**va tulipánt meg egy csokit, hadd legyen boldog. Még akkor is, ha nem értek egyet az egész dologgal.


Azt sose fogod elérni, hogy szívből adja, maximum azt, hogy pokerarccal adja. Ha nem hisz ebben az ünnepben, akkor nem hisz.



Különben tényleg annyira szipiszuper az egész kapcsolat? Mert én a környezetemben azokat a nőket látom odáig lenni a Valentin napért, akiknek a kapcsolata egyébként egy trágya, csak nem ismerik be.

2022. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
81%

Mi sem szeretjük, mert kényszeres ajándékozásnak tartjuk.


De ha kérem mondom akarom tetszene igénylem, akkor azonnal vesz kettőt is.

2022. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
69%

nagypapám is így csinálta, 70 évet leéltek egymás mellett mégis

elfogadod, hogy akkor nincs virág és kész

cserében lehet aznapra programot szervezni, pl. túrázás

2022. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!