Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hátráltat, szakítsak?

Figyelt kérdés

Tavaly összeköltöztünk a barátnőmmel és egyre inkább azt érzem, hogy hátráltat.

Nyugodtan nem tudom csinálni az itthoni dolgaim, mert tuti, hogy nekiáll beszélni. Ha leülnék nyugodtan megnézni egy filmet, elkezd csacsogni teljesen felesleges dolgokról. Rengeteg dolgon megsértődik.

A háztartást is normálisan, kb. fele-fele arányban felosztottuk. Persze, lehetnek eltérések, de a saját részét egyre kevésbé csinálja meg és van, hogy még így panaszkodik, hogy ő mennyi mindent csinál, én pedig semmit. Az ilyen és a többi vitában fél perc alatt megcáfolhatóak az állításai, de ezek nem hatják meg, olyanokkal zárja le, hogy akkor is igaza van.

Szóval, amiket megbeszéltünk az együttéléssel kapcsolatban, azok nagy részét lazán felrúgja, ő sértődik be és én csinálok egyre több dolgot. Mindezt úgy, hogy ő részmunkaidőben dolgozik csak.


Szeretem, szeret és amikor épp nem jönnek elő a hisztijei, okés minden. De, egyre többször érzem úgy, hogy a melóból már nem is sietnék haza. Most is örülök, hogy elment aludni, mert így legalább lett egy kis nyugalmam, mert az előbb is veszekedés lett egy kis dologból.


És dilemmázok, hogy hiába az érzelmek, ez nekem egyre kevésbé kell.

A negatív része még, hogy ő a legnormálisabb lány, akit az elmúlt 2-2.5 évben megismertem. Tényleg, nem is értem, hogy mi van a korosztályommal, de egyszerűen alig találni olyan lányt, akit ne a külső érdekelne leginkább vagy normális kapcsolatot akarna. Szóval, tartok attól is, hogyha szakítok, akár évekig is teljesen egyedül leszek, mire találok egy olyan lányt, akivel minimum ennyire passzolnak a dolgok. Az ismerkedési időszakomban rengeteg negatív tapasztalatot gyűjtöttem és nem is értem a helyzetet, ezért nem is lenne semmi kedvem újra erőltetni.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. márc. 12. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Te vmi merev öreg tata vagy?

Gyereket semmikepp ne vállalj.


Keress magadhoz valo sótlan szótlan házias nyanyát.

2022. márc. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mit teszel, csak ne csinálj neki gyereket.

Akkor véged van.

2022. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Nem leszek népszerű.


Le kell vele ülj ezt megbeszélni. Ha megsértődik, ha nem. Nagyjából így ha tálalod a dolgot, az jó is. Azzal zárd mondandódat: "Szeretlek, de ez nem mehet így tovább." Esetleg érezheti magát elhanyagoltnak? Vagy valami más baja van? Nem tudom, látatlanban nem merek többet mondani.

2022. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Fontos neki, hogy csacsogjon, adj neki az idődből, és figyelj rá, mutass érdeklődést.

A házimunka feladatokat újra meg lehet beszélni - lehet, hogy valamit nagyon nem szeret, ahelyett csinálhatna mást.

2022. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az elején ennyire rossz, ráadásul meg sem lehet vele beszélni a problémákat, az hajaj. Azt kellene megoldani, hogy beismerje a hibáit, meg egyáltalán képes legyen a kommunikációra. Utána lehet jó lenne minden.
2022. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

1: Oké, ezzel az idedobott beszólással csak azt igazoltad, hogy tényleg nehéz lenne a társkeresés, de mégis mire alapozod, hogy öret tata vagy sótlan lennék?

Gyereket amúgy nem szeretnék, remélem te sem.


2: Nem tervezek, ezt közöltem is vele. Ő sem szeretne.


3: Próbáltam leülni, de ez úgy néz ki, hogy az amint mondok egy mondatot a problémákról, akár a legfinomabban is, azonnal megsértődik. Mint egy tini vagy én nem tudom.

Az elhanyagoltságról nem tudok mit mondani. Van, hogy megdicsér, hogy milyen cuki vagy, másnap pedig ugyanannál a viselkedésnél szomorkodik, hogy nem törődök vele eleget. Ez így elég fura. Szóval, erről összevissza nyilatkozik.


4: Ez megvan, ezzel alapvetően nincs nekem sem problémám. Ha hazaérek, beszélgetek vele, megkérdezem a napját, átbeszéljük a dolgait, még este lefekvés előtt is beszélgetünk. De az, hogy munka után nem lehet fél perc csend itthon vagy annyi, hogy valami kikapcsolja az agyam akár 20 percre is, kiakaszt. Pedig, amikor még nem éltünk együtt, csak átjártunk egymáshoz, nem volt ilyen.

A házimunkákkal kapcsolatban sokszor megcsináltam a részét, feldobtam azt is, hogy osszuk fel máshogy, de azt nem akarta. Aztán, mindig talál valami indokot, hogy időnként kihúzza magát. Egyre többször. Ez úgy még nehezebb, hogy ő naponta kevesebbet dolgozik, mint én. Félreértés ne essék, nem akarom, hogy a maradék időben több házimunkát csináljon otthon, de legalább a felét csinálja már meg, ha több a szabadideje...


5: Ezzel nagyon egyetértek. És én is ettől tartok, ha már most ilyen, mi lesz később?

A hibáit nem igazán szereti beismerni. Olyan, mintha azt kudarcnak élné meg. Pedig nem lebszosan mondom a dolgokat, hanem kedvesen, öleléssel fűszerezve. Említettem egy lány barátomnak, ő kb. elájult, hogy szerinte minden lány irigyelhetné a helyzetét, de valahogy mégsem.

2022. márc. 12. 22:25
 7/17 FoxtrotLidérc ***** válasza:
58%
Kérdező: Nem lehet, hogy szélsőséges hangulatingadozásai vannak? Nagyon rapszodikusan váltakozik a hangulata (a szóismétlés, lol!), egyik nap A-t mond, másik nap már B-t. Egy kérdés, mindössze a tisztánlátás érdekében: Töltötök el együtt minőségi időt? Vagy szoktatok egymás nélkül elmenni bulizni?
2022. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7: Teljesen jogos, amit írsz és szerintem azok vannak neki. De, nem tudok vele mit kezdeni. Próbálnék kedvesebb lenni a rosszabb napjain, de ha úgyis besértődik, akkor nincs semmi értelme. Gyakorlatilag az ő rosszkedve miatt engem húz le.

Töltünk együtt is időt és külön is, mindkettőnknek megvan a saját baráti társasága.

2022. márc. 12. 22:34
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt tényleg csak az lenne a megoldás, hogy leülsz vele, elmondod neki mindazt amit leírtál és nyomatékosan közlöd vele hogy ha nem változtat akkor szakítás lesz a vége. Nagyon fontos hogy azt is kérdezd meg hogy neked miben kéne változnod. Lehet úgy érzi hogy neked csak elvárásaid vannak de változtatni nem akarsz
2022. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk is hasonló a szituáció ami a házimunkát illeti.

Én munka után is nekiállok, ő nagyon max hvgn, de az se zavarja ha épp kimarad egy v két hétvége. Pedig még a lazább napjain se áll neki, minden nap 3 4óra mobilozás, de ha szólok nincs ideje semmire..34f

2022. márc. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!