Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Napi fél liter bor ugye rengeteg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Napi fél liter bor ugye rengeteg?

Figyelt kérdés

Nagyon problémás terhességem volt, ezért 4 hónapot kórházban töltöttem,ami a férjemet is nagyon megviselte. Amikor hazajöttünk a babával a kórházból nem igazán figyelgettem,mert a picivel voltam elfoglalva,de az feltűnt,hogy iszogat,de annyira nem foglalkoztam vele. Örültem, hogy végre itthon lehetünk és a kezemben tarthatom a picikènket. 2-3 hete viszont figyelem mit és mennyit iszik napi szinten. Bort és fél litert kb. Mindig csak reggel látom az üvegeket,mert ő későn ér haza melóból (23 körül) amikor én már alszom, ő viszont nagyon későn fekszik le. Tegnap már olyan gyomoridegem volt,hogy szóvá tettem neki,hogy alkoholista lesz belőle,ha így folytatja. Régebben is iszogatott néha,de nem ennyit és ennyiszer. Valószínűleg akkor kezdődött, amikor kórházban voltam.

Nagyon kiakadt rám,hogy azt mondtam neki,hogy ez már alkoholistának számít szinte. Igyon alkalmanként,de ne ilyen szinten. Nem agresszív ilyen gond nincsen,de szörnyen zavar.

Mit tehetnék?

Ugye nagyon sok ez a bor mennyiség?


2022. márc. 17. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

igen, ez már sok; napi 1 dl bor ami rendben van

az is baj viszont, hogy egymás mellett éltek, amikor ő ébren van, te alszol. Ezen nem lehet javítani?

2022. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
hát igen, az elég nagy alkoholmennyiség
2022. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen, az pláne, hogy rendszeres.
2022. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
A mennyiség szerintem nem nagy, 2 pohár bortól be sem rúg. A baj azzal van, hogy minden nap teszi.
2022. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos ő így dolgozik. Mindig későn este végez,ha megy melóba.

Próbáltam fönt maradni már,mint most is,de ilyenkor másnap fáradt vagyok.

Nekem a mennyiséggel is problémám van.

Az a baj,hogy annyira besertodott,hogy ma hozzám se szólt, pedig fontos lenne erről beszélni.

2022. márc. 17. 22:48
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
Ismertem olyat, aki minden másnap 4 litert ivott meg. Minden másnap meg 5.
2022. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindennap iszik, az gond, ha tagad, hárít, az is. Sajnos apukám is így kezdte, csak egy keveset minden nap, aztán kicsit többet. Anyukám próbált vele beszélni higgadtan, sokszor, aztán veszekedések lettek, apukám feszült lett, ezért többet ivott, végül anyukámra fogta, hogy miatta iszik, mert nincs nyugta tőle. Nem tudom, hogy mi a kiút innen. Minél többször szólsz neki, annál ingerültebb lesz, és többet fog inni, több lesz a veszekedés.
2022. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Én is ettől félek,de akkor mégis mi a megoldás?

Engem is az rémiszt meg,hogy 1 évvel ezelőtt alig ivott,most meg napi szinten....

2022. márc. 17. 23:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akár már most is lehet, hogy alkoholista. Nem a mennyiség számít, hanem a rendszeresség. Az, hogy nem tud lemondani a rendszeres ivásról. És akkor ez a mennyiség jó eséllyel csak nőni fog, de csökkenni nem. Az, hogy ingerült lesz attól, hogy szólsz neki, az meg még főként rossz jel. Megpróbálhatsz vele beszélni még néhányszor, higgadtan, szépen, de tapasztalatom alapján sajnos ha már a problémás szintet elérte valaki, akkor ott már se szép se csúnya szó, semmi az ég világon nem segít. Csak a saját akarata, saját belátása saját magától.
2022. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Van valami problémája, amit nem tud esetleg kezelni, és az itallal próbálja enyhíteni a benne lévő feszültséget.


Valahogy meg kellene tudni, hogy mi a stressz forrása, mi történt, amíg kórházban voltál. Munka miatt, vagy esetleg volt egy afférja, és nem bír a lelkiismeretével.


Tényleg le kell ülni beszélni vele, ha cirkuszol, ha nem. Hatni kell rá, mert így szerintem csak még jobban belecsúszik, és nagyobb mennyiségnél még nehezebb lesz kiszállni.


Én pl ilyen helyzetben válaszút elé állítanám, én nem tűrném, hogy alkoholizáljon minden este, miközben otthon kisgyerek van.

Ha szép szóval nem megy, majd menne erővel. De ez csak az én véleményem, nyilván mindenki más.

2022. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!