Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ilyenkor? Ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ilyenkor? Ő 29F, én 19L

Figyelt kérdés

A barátommal lassan 2 éve ismerjük egymást, hivatalosan 1 éve vagyunk együtt és mindvégig távkapcsban. Ő 29 éves, én 19. Havi 1x tudunk találkozni ami elég kevés és elég nehéz így. Mostmár 2 hónapja nem láttuk egymást (nem tudjuk megoldani a talit) és borzasztó sokat veszekszünk hívásban, írásban kis dolgokon is…. Ő úgy érzi én nem támogattam őt amikor mély ponton volt annyira amennyire kellett volna én viszont fordítva ugyanígy érzem és ezek a múltbeli dolgok folyamatosan előjönnek, mert valamelyikünk felhozza sérelemként, ha olyan van. Többször is majdnem szakítottunk már, de valahogy mindig kibékültünk, mert nagyon nagyon szeretjük egymást és egymással képzeljük el a jővőt. Viszont ezeket a problémákat sosem tudtuk megbeszélni egymással normálisan, hanem csak tovább léptünk rajtuk, azért is jonnek fel később sztem. Általában én szerettem volna szakítani vele, mert nagyon rosszul hat ki a kapcsolatunk a mentális egészségemre, mindennapokra az iskolában, életben. Ahogy ő rá is rosszul hat ki, de elengedni nem akarjuk egymást. Most lesz érettségim és nem szeretnék pont ilyenkor állandóan stresszes lenni, mert nem lesz ez így célravezető mondtam neki is es azt mondta h ő sem akar ki készülni a dolgaink miatt.


Ő gyerekesnek, hisztisnek tart engem (amiben lehet van is valami) meg túl érzékenynek, én meg úgy érzem, hogy ő egyáltalán nem ért meg engem es nem úgy reagál ahogy szeretném (tudom sok dolog nincs úgy a világban ahogy én szeretném stb… csak sokszor bántanak a reakciói). Annak ellenére, hogy ő 29 nem tartom magamnál sokkal érettebbnek bizonyos dolgokban, ugyanúgy hisztizik aprosagokon sokszor, mint én es ő sem kezeli őket megfelelően/elég eretten szerintem. Rá vettem, hogy kezdjen neki a jogsinak, mert így 29 évesen már kellene, meg ha együtt szeretnénk hamarosan élni (nyáron) az feltétlen kellene. Neki is kezdett nagy nehezen, viszont nagyon elhanyagolva csinálja, fel éve már, hogy nekiállt es meg csak most ér majd a modulok végére (online)… hiába mondom neki, hogy csinálja, mert fontos meg hogy be szeretném mutatni a szüleimnek és jogsija azért szerintem alap, hogy legyen ha ilyen messze lakik. De ő nem sieti el, mindig mondja, hogy ekkora akkorra meg lesz de azóta sincs meg neki, sokszor ezen is van a vita. Ő azt vallja, hogy nem az a kapkodos fajta, hanem spontán ember, de szerintem nem ebben a korban kellene az legyen már az ember és nem ebben a szituban, ha komolyan szeretne valamit az életben lépni.


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett… szerintetek, hogy oldhatnánk meg a dolgokat, vagy mi lenne jó?



2022. márc. 18. 02:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a szüleivel is él..

Olyan mintha egy túlkoros tinivel lennél kapcsolatban. Mi az oka, hogy ilyen ritkán találkoztok, mekkora a távolság? Miért nem ismerik a szüleid?

2022. márc. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
29 éves felnőtt férfi hogy nem undorodik el magától, hogy olyannal van együtt, aki most fog érettségizni...
2022. márc. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Hol is kezdjem?

Ő nem véletlenül kezdett egy gimis tiniánnyal, veled van agyilag egyszinten, és azért ragaszkodik hozzád, mert lehet villogni a haveroknak, hogy tini csaja van.

Te azért kezdtél vele, mert azt hiszed, hogy te érettebb vagy a korodnál, és már felnőttesdit akarsz játszani.

Utóbbiban nem akar a pasid partner lenni, ezért megy a vita egyfeszt.


Az a helyzet, hogy a távkapcsolat nem kapcsolat. Havi egy találkozó neked se elég, és neki se. Havi egy szex se: honnan tudod, hogy mit csinál? Voltam távkapcsolatban: hidd el, hogy semmit se tudsz róla. Én is sokszor mondtam, hogy vásárolni vagyok, közben mással randiztam, vagy moziban voltam, és azt mondtam, hogy a parkba mentem futni, vagy pont fordítva, otthon bőgtem.miatta, de azt írtam, hogy a barátaimmal megyek bulizni.

A legnagyobb baj a távkapcsolattal, hogy írni mindenki azt ír, amit akar, és összeköltözés után jössz rá, hogy igazából nem is ismered. Viszont ahhoz, hogy együtt éljetek, egyikőtöknek.mindent fel kell rúgni.


Szép, hogy te így kitaláltad, hogy nyártól együtt laktok, gondolom te költözöl hozzá. De már most gond van abból, hogy lekezelő veled a korod miatt. Másrészt ez ilyen örök csapda, hogy a te tini tested akarja, de az anyád háztartási rutinját és főzni tudását is elvárja.

Kommunikálni egyáltalán nem tudtok, holott jelenleg a kapcsolat 99%-a ebből áll, elvégre nincs ott fizikailag. Mi tart mellette? Tetszik, hogy könyörög, amikor szakítasz?


Ez még csak egy olyan tanulókapcsolat, ami tapasztalat szerzésre lesz jó. Ne tegyél fel rá mindent, mert pár év maximum, és vége lesz. De inkább csak pár hónap. Összeköltözés után pár hónappal, mikor elmúlt az újdonság varázsa, azt is bánni fogod, hogy megismerted.


Élvezd az életet 19 évesen, tanulj, alapozd meg a jövődet, mert érettségid nem lesz még egy, de pasid még lehet. Legyen fontossági sorrend!

De ha van egy kis eszed, nem ücsörögsz olyan kapcsolatban, ahol gyári a veszekedésen kívül semmi nem jut.

2022. márc. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
A távkapcsolat nem kapcsolat. Ideje lenne megjegyezni.
2022. márc. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
4! Miért? Hol van az leírva hogy csak az a kapcsolat ha két ember együtt lakik?
2022. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
2! Képzeld sok ötvenes férfi se undorodik el magától ha összejön egy huszonévessel!
2022. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Hűha, ez több sebből vérzik. Az egyik a korkülönbség, a másik a távkapcsolat/összeköltözés és az érettség.

Te még nagyon nem nőttél fel, máshol tartotok, neked még évekig a padban a helyed. Egy 29 éves férfiról azt gondolnám, hogy érett ember aki egyedül él, felépítette nagyjából a karrierjét, komoly kapcsolatra vágyik akivel együtt él, nem játszadozik, és valljuk be a távkapcsolat nem ugyan az. Ennyi idősen ha kikezd veled akkor vagy hülyít vagy éretlen. Ha egy éve vagytok együtt és havi egy találkozó van és az is talán, akkor ti sem találkozhattatok még túl sokat. Azt is el tudom képzelni hogy lusta menni hozzád ezért mindent kitalál, és írja azt hogy nincs ideje, közben csajozgat, neked meg mást mond, ír. Úgy Kb 10 éve én is voltam távkapcsolatban, azt írta lefekszik aludni, aztán a csaj feltette a piákat lefotózva, hogy kettesben ülnek ott. 🤷‍♂️ Csúnya bukta lett belőle.

Nagyon fiatal vagy még, 19 évesen találhatsz mást is aki veled egykorú vagy kicsit idősebb. Ne kösd le magad egy olyanhoz akivel nem vagy boldog. Most érettségizel, rá érsz még bőven, de ne így válassz.

Ha odaköltözöl hozzá, akkor ott hagyod a családod, a barátaidat, nagyokat áldozol, és a végén arra jössz rá hogy teljesen feleslegesen, mert hatalmasat koppansz. Ebből vagy az lesz hogy még összeköltöztök és hamar rá jöttök mindketten hogy ez nem megy aztán vissza mindent, vagy ki se húzzátok addig. Már most tudod és érzed hogy ez a kapcsolat haldoklik, írtad is hogy teljesen ki vannak az idegeid és a lelked is, szóval ne csináld ezt magaddal, tedd ki, mert hamarosan bánni fogod hogy nem cselekedtél, és csak ment az időd. Most még hitegeted magad hogy majd jobb lesz ha összeköltöztök, de hidd el hogy nem lesz jobb, csak az időt húzzátok. Érettségizz le, mindenképp tanulj tovább, tölts időt a barátaiddal, és élj. Ha nem így teszel, meg fogod bánni nagyon, mert ezekre csak most lesz lehetőséged, és itt az a tét hogy mit tudsz kihozni magadból most. Sokat fogsz még tanulni az életről, tapasztalni az emberektől, de azt gondolom hogy legyen első a tanulás, és ebből ne is engedj.

2022. márc. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A havi egyszeri találkozó borzasztó kevés. Miért nem talalkoztok többet, pláne ha o nem is dolgozik( ezt a leírásból gondolom).

29 éves létére nagyon nem tart sehol, de te ne pazarold erre az idodet.

A szerelem nem tud fenntartani önmagában egy kapcsolatot es el sem tudom képzelni, hogy mit szeretsz benne, ha összesen egy év alatt 12x találkoztatok.

Gondolom, ez az első kapcsolatod es emiatt nem akarod elengedni, de ebből nem lesz meg csak osszekoltozes sem, mert már most nyögvenyelős úgy, hogy ilyen kevésszer talalkoztok.

Hidd el, ha akarta volna, már megoldotta volna a többszöri talit es hogy közelebb legyetek egymáshoz. Egyszerűen nem akarta, mert nem vesz komolyan.

Elképzelhetőnek tartom, hogy van más is rajtad kívül, veled meg villoghat a haveroknak, hogy van egy 19 éves pnucija.

2022. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen az anyukájával él amivel nekem különösen nincs is bajom, az apukája nem él sajnos és amikor elhunyt kb 8 éve akkor ment haza Pestről. 250km a távolság, vonattal szokott jönni ami kb 5-6 órás út. Mindig ő szokott jönni, mert a szüleim engem nem engednének és nem is tudnak még róla. Anyagi dolgok miatt nem láttuk egymást 2 hónapja, decemberben felmondott az akkori munkahelyén és úgy tervezte, hogy az év elején munkába áll. Kapta is a munkanélkülit januárig. Viszont utána nem keresett munkát és most se dolgozik még meg lelkileg eléggé szarul volt, kissé depis is egy ideig így nem akart/tudott. Ennyi idő alatt ugye felélte a félretett pénzét és most nincs neki, így nem tud lejönni. Otthon nincs problémája anyagilag, az anyukája támogatja őt. Folyton piszkalom vele, hogy keressen munkát, menjen dolgozni és ő mindig mondja, hogy igen, keresni fog meg ilyenek, de mégsem. Azt is mondta, hogy január 20.ig feltétlen megcsinálja a kresszt azóta sincs meg neki. Engem nem érdekelnek az anyagi javak, de azért 29 évesen ne csak otthon üljön valaki.


Ő fog leköltözni ide, amúgy se nagyon szereti a várost ahol lakik, így ez nem okoz neki gondot. Mivel egyikünknek sincs anyagi alapja (én ugye tanulok, mellette járok diákmunkára, de az semmi) ő pedig nem dolgozik már egy ideje. Azt tervezzük, hogy veszünk fel hitelt és abból egy családi házat. Albérleten is gondolkoztunk, de onnan nem tudnánk kijutni és akkor már úgy vagyunk vele, hogy inkább fizetünk a hitelre havi 100at, mint albérletre.


Biztos vagyok benne, hogy nem csalt meg és nem csinált semmi olyan dolgot amivel engem bántana más nőkkel kapcsolatosan, ahogyan én sem, és ez fix! Mint írtam rettenetesen szeretjük egymást és együtt szeretnénk gyerekeket is, családot. Csak egyenlőre kilátástalan a jövőnk sajnos, ami miatt úgy érzem csak én aggódók, csak én gondolok.


Nekem ő az első párkapcsolatom, tőle kaptam az első csókom. Nem tudok minden szituációt helyén kezelni ez tény. Ő úgy gondolja, hogy én állandóan csak magamra gondolok, amiben nem tudom, hogy van e valami, többször id elgondolkoztam rajta, de én enem érzem úgy, viszont ha így gondolja biztosan van benne valami. Zavar, hogy egy ennyi idős férfit én kell basztassak, hogy ezt csinálja meg azt és ennyire el van otthon és nem csinál semmit. 😞

2022. márc. 18. 10:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzetek hogyan fogjátok kifizetni az önerőt, ami a vételár 4%-a, plusz a járulékos költségeket ami plusz egy millió? Ha munkátok sincs melyik bank fog veletek szóbaállni? Próbaidő 3 hónap, az alatt eleve nem adnak hitelt. Na meg úgy, hogy nem is ismeritek jóformán egymást hogyan mernétek belevágni egy közös hitelbe? Álomvilágban éltek..
2022. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!