Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ilyenkor? Ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ilyenkor? Ő 29F, én 19L

Figyelt kérdés

A barátommal lassan 2 éve ismerjük egymást, hivatalosan 1 éve vagyunk együtt és mindvégig távkapcsban. Ő 29 éves, én 19. Havi 1x tudunk találkozni ami elég kevés és elég nehéz így. Mostmár 2 hónapja nem láttuk egymást (nem tudjuk megoldani a talit) és borzasztó sokat veszekszünk hívásban, írásban kis dolgokon is…. Ő úgy érzi én nem támogattam őt amikor mély ponton volt annyira amennyire kellett volna én viszont fordítva ugyanígy érzem és ezek a múltbeli dolgok folyamatosan előjönnek, mert valamelyikünk felhozza sérelemként, ha olyan van. Többször is majdnem szakítottunk már, de valahogy mindig kibékültünk, mert nagyon nagyon szeretjük egymást és egymással képzeljük el a jővőt. Viszont ezeket a problémákat sosem tudtuk megbeszélni egymással normálisan, hanem csak tovább léptünk rajtuk, azért is jonnek fel később sztem. Általában én szerettem volna szakítani vele, mert nagyon rosszul hat ki a kapcsolatunk a mentális egészségemre, mindennapokra az iskolában, életben. Ahogy ő rá is rosszul hat ki, de elengedni nem akarjuk egymást. Most lesz érettségim és nem szeretnék pont ilyenkor állandóan stresszes lenni, mert nem lesz ez így célravezető mondtam neki is es azt mondta h ő sem akar ki készülni a dolgaink miatt.


Ő gyerekesnek, hisztisnek tart engem (amiben lehet van is valami) meg túl érzékenynek, én meg úgy érzem, hogy ő egyáltalán nem ért meg engem es nem úgy reagál ahogy szeretném (tudom sok dolog nincs úgy a világban ahogy én szeretném stb… csak sokszor bántanak a reakciói). Annak ellenére, hogy ő 29 nem tartom magamnál sokkal érettebbnek bizonyos dolgokban, ugyanúgy hisztizik aprosagokon sokszor, mint én es ő sem kezeli őket megfelelően/elég eretten szerintem. Rá vettem, hogy kezdjen neki a jogsinak, mert így 29 évesen már kellene, meg ha együtt szeretnénk hamarosan élni (nyáron) az feltétlen kellene. Neki is kezdett nagy nehezen, viszont nagyon elhanyagolva csinálja, fel éve már, hogy nekiállt es meg csak most ér majd a modulok végére (online)… hiába mondom neki, hogy csinálja, mert fontos meg hogy be szeretném mutatni a szüleimnek és jogsija azért szerintem alap, hogy legyen ha ilyen messze lakik. De ő nem sieti el, mindig mondja, hogy ekkora akkorra meg lesz de azóta sincs meg neki, sokszor ezen is van a vita. Ő azt vallja, hogy nem az a kapkodos fajta, hanem spontán ember, de szerintem nem ebben a korban kellene az legyen már az ember és nem ebben a szituban, ha komolyan szeretne valamit az életben lépni.


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett… szerintetek, hogy oldhatnánk meg a dolgokat, vagy mi lenne jó?



2022. márc. 18. 02:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kislány, nagyobb a baj, mint hiszed!

Ha munkanélkülit csak 1 hónapot kapott, akkor az elmúlt 3 évben ő nem dolgozott, csak összesen 1 évet, és nem felélte a megtakarításait, hanem sosem volt. A hitel felvétel is 2 gyerek álmodozása, hiszen semmire nem fognak adni!

Ő ilyen, nem fog megváltozni, ebből normális kapcsolat sosem lenne, már most felkészülhetsz, hogy soha többet nem látod, mert nem lesz pénze találkozni. Ha van egy kis eszed szakítasz vele, mert amit csináltok nem kapcsolat, és elkezdesz az érettségire koncentrálni. Legközelebb meg ismerkedj meg egy korodbelivel a környéketeken, csodát fogsz látni, hogy mennyivel érettebb, mint ő!

2022. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát én egyáltalán nem tudtam ezeket a dolgokat a hitelről, elég tudatlan vagyok ezek szerint 😅 Ő azt mondta, hogy Fundamentát adnak önerő nélkül is (én azt hittem az már meg is szűnt amúgy). Akkor valószínűleg a nyáron nem tudunk össze költözni még… ☹️ Mindegy remelem megoldódik minden valahogy, mert lezárni a kapcsolatot nem szeretnénk, mert nagyon szeretjük egymást. Köszönöm a válaszokat!
2022. márc. 18. 12:59
 13/16 anonim ***** válasza:
Kérdező megmondod, hogy párod mit dolgozik? Vagy dolgozott?
2022. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

És úgy vennél fel hitelt egy jóformán ismeretlen emberrel, hogy ENNYIT SEM TUDSZ A HITELEKROL? Azt tudod, hogy jó esetben kb 20-25 ÉV, mire visszafizeted? Azért ez nem úgy megy, hogy bemegyünk a bankba, adnak hitelt és innentől minden jó.

Ezzel a sraccal meg pláne ne tervez ilyet, mert tuti, hogy a hitel törlesztő részletet (ami kb 100.000ft-nal kezdődik havonta) is te fizetned. Én nem adositsnam el magam senki kedvéért, de egy ilyen semmilyen kapcsolatban egy ekkora nulla emberrel pláne nem.

Talán jó lenne, ha elmondanád ezt a szüleidnek, hogy ne csak tőlünk halld, mennyire szar ötlet ez.

2022. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

13 as: logisztikai ügyintéző a szakmája, meg elvégzett egy OKJ-s vagyonőrit. Logisztikában nem szeret dolgozni, pedig én inkább azt javasoltam neki, mert avval jobban lehet keresni szerintem, de ha nem szereti akkor ne csinálja persze. Előző munkahelyén egy cégnél figyelt kamerákat egész éjjel 12 órában 18:00-6:00 és ha valami furcsát észlelt küldött oda ki embereket, értesítette őket. 2 nap munka 2 pihivel telt neki, szerette is úgy ahogy csak a főnökkel nem jött ki jól. Az ezelőtti munkája is hasonló volt és ebben is szeretne dolgozni.

14es: nem én venném fel, nekem nem is adnának. A barátom venné fel és tudjuk, hogy kb 20 évig kell fizetni ami elég hosszú idő, de inkább fizetünk oda, mint albérletre.

Ballagásomra terveztem a bemutatást (azt hittük addigra lesz jogsija), viszont inkább passzolom egyenlőre, mert a szüleim kételkednének bennük és nem akarom utána végig ezt hallgatni tőlük.

2022. márc. 18. 14:54
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted nem lenne rá okuk, hogy kételkedjenek?

Miért szereted ? Őszintén. Milyen REÁLIS jövőt látsz vele ?

2022. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!