Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van még esély, hogy normálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még esély, hogy normálisan és ami a legfontosabb, boldogan együtt éljünk?

Figyelt kérdés

Párom eléggé kisajátító típus. Az alkohollal is akadnak porblémái, de próbálja magát moderálni.

Hétvégén volt egy olyan eset ami fölött már nem tudom, hogy napirendre tudok e térni.

Néhány gyerekkori barátjával készültünk iszogatni, egyiküknek a lánytestvérét ismerem, akit a fiúk beleegyezésével el is hívtam, hogy legyen női társaságom. (jelzem szinte soha nem járunk társaságba, így nagyon boldog voltam, hogy végre kimozdulunk)

Mivel nagyon hideg volt a kocsma kerthelyiségében, ezért megszavaztuk, hogy felmegyünk ehhez a lányhoz (és annak élettársához) és ott folytatjuk.


Párom nagyon fáradt volt és elaludt a kanapén, mi beszélgettünk, söröztünk, zenét hallgattunk. Dohányzásból, az erkélyről visszajövet a csapat másik női tagja (akit ugye én hívtam és akihez felkeveredett végül az egész csapat) felrikoltott, hogy ha már bealszanak a fiúk, menjünk bulizni (előtte megbeszéltük, hogy eszünkbe sincs menni, csak kíváncsi volt mennyire aludtak be a pasik).


Párom felriadt, duzzogva szedte a holmiát es elindult haza (együtt élünk), én utána indultam de közölte hogy rohadjak meg menjek csak bulizni. Mondtam neki, hogy nem akarok, de várjon már pár percet, mert más is hazafelé tervez menni, akkor menjünk egy ajtónyitással. Nem tetszett neki, ott hagyott. Én leültem mint az iszap, nem értettem, hogy most mit tettem, gondoltam lenyugszik és visszajön. Miután pár perc múlva nem jelentkezett, felhívtam. Nem is emlékszem mit mondott, rám nyomta a telefont.

Majd írtam neki üzenetet, hogy mi a gond?

Na itt jött a feketeleves: elhordott mindenféle utolsó mocskos haddnemondjam minek. És közölte hogy ilyen undormány (volt még pár fantasztikus jelző) nő neki nem kell, reggel hazajön a cuccaiért és elhagy. Próbáltam normálisan válaszolni, majd a többek rámszóltak, hogy ettől csak idegesebb lesz, hagyjam, majd reggelre lenyugszik.

Annyira elborult elmével írt, hogy megírtam neki, hogy maradok itt a társaságban (féltem hogy otthon folytatja az őrjöngést élőben). A többiek is féltettek, úgyhogy ott maradtam a barátnőm lakásán a kanapén aludni.


Kiderült, hogy ő sem aludt otthon, reggel nem sokkal utánam hazajött.

Ott elkezdte mondani, hogy mekkorát csalódott bennem, hogy én a mocskos k*va barátnőmet választottam, akivel k*rválkodni akartam menni. (Soha nem járok bulizni, barátaim sincsenek, mert nem igazán bírja, ha eljárok otthonról. Úgyhogy semmi alapja nem volt ennek a kirohanásnak. Néha, még ha a családomnál vagyok többet azt is szóvá teszi)

Illetve jött azzal, hogy elhagy stb. Mondtam neki, hogy jól van én már nem bírom, hogy elszigetel, már a családomtól is és ha kozmetikushoz megyek az is egy büdös k*va és meg akar engem rontani.

De addig addig mondta, hogy bántja hogy bánt engem és mindig azt bánja akit legjobban szeret, meg volt közös sírás rívás, hogy végül maradt.


Azt mondtam neki, hogy akkor maradhat, ha elmegy terápiára és rendberakja magában ezt a problémát amitől ennyire féltékeny és kisajátító, hogy képes azért minden utolsónak elmondani, mert valaki egy házibuliban azzal hülyéskedik, hogy menjünk el egy szórakozó helyre.


Elnézéseteket kérem a sok káromkodásért és ha gyermetegnek tűnik a kiírásom (30körüliek vagyunk), de szerintem már én is kezdem elveszíteni a realitás érzékemet. Nem tudom mi a normális, mi nem.


Nem szeretném elhagyni, mert nagyon szeretem, de ezek a vélt sérelmeken való brutális hisztik, amikre a válaszreakció az, hogy engem elhord mindennek, holott úgy érzem nem szolgálok rá, elég fájdalmasak.


Szerintetek a terápia segíthet? Vagy mit tennétek a helyemben?



2022. márc. 28. 13:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

De mit szeretsz benne? Teljesen szétszedett már téged idegileg, nem? Elszigetel a családodtól? Nem mersz hazamenni, mert félsz tőle? Ugyan mégis mi tart ebben a kapcsolatban??

Terápia évek, mire hathat, de az ilyenek nem szoktak elmenni sajnos.

2022. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Majd hamarosan pofon is fog vágni, mert nem elég sós a leves.
2022. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen esélytelen. Ez egy idióta, kár reménykedni. Én már rég otthagytam volna.
2022. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

"De addig addig mondta, hogy bántja hogy bánt engem és mindig azt bánja akit legjobban szeret, meg volt közös sírás rívás, hogy végül maradt."


Remek, tehát nem csak bántalmazó, még manipulatív is. Menekülj!

2022. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Nem látom már magunkat kívülről, csak az a nóta megy a fejemben, hogy a szeretet mindent megold.

Ha tényleg elmegy a terápiára, az nem lehet megoldás, ha dolgozik magán?

Szándékos ez a viselkedés? Tudatos a manipuláció és elszigetelés szerintetek?


Amúgy régen kemény csaj voltam, most nem tudom mi van velem... :(

2022. márc. 28. 14:20
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy régen kemény csaj voltam, most nem tudom mi van velem... :("


Látod, ebből látszik, hogy manipulál, tönkretesz. Ez nem szeretet, de főleg nem szerelem. Akit szeretek, azt nem bántom. Ezen a viselkedésen nincs az a terápia, ami segíthet, de ez az én véleményem. Nem vagy boldog, meglátásom szerint nem is leszel az, amíg vele vagy. Tapasztalatból beszélek.

2022. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Az van veled, hogy teljesen leépített, hogy függj tőle, manipulál.
2022. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Ezt ilyenkor fejben hogy rakja helyre az ember?

A köztes időkben úgy érzem nagyon akarom őt és hogy ő is szeret.

Mondjuk most normális, minden rendben, de pár napja nyomott egy ilyet.

Hogy csinálja azt az ember, vagy hogy csinálod, hogy ne arra gondolj, hogy most épp jó és egy jó kapcsolatot hagyok ott?


Egyszerűen nem tudom hogy van ez, de napokkal vagy egy héttel később már úgy átfordul az egész bennem, hogy úgy érzem, hogy csak egy semmiséget drámázok túl. Pedig nem nyalizik vagy ilyesmi.

És ilyenkor elveszik az elhatározás egészen a következő alkalomig. Ami után megint gyenge leszek, nem történik semmi és kezdődik előről.


Ha kilép az ember, hogy ne hibáztassa magát, hogy talán ott hagyta a szerelmét és soha többé nem lesz képes egy jó kapcsolatra? Boldognak lenni?


Tényleg elnézést, nem kifogásokat keresek, csak én sem értem, hogy hogyan működöm most...

2022. márc. 28. 14:31
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"én utána indultam de közölte hogy rohadjak meg"


Nekem egyszer mondana ilyet, kidobnám a p.csába! Idiota phasz!


Alkesz is, plusz még nárcisztikus/pszichopata dühöngő állat. Nem fog változni, ez innentől egyre csak rosszabb lesz! Ne várd meg, amíg kék-zöldre ver!


N

2022. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megváltozni, ennek megfelelően dönts. Egy ideig teszi a szépet, hogy ismét magához édesgessen, de amint nyeregben érzi magát, ismét előjön a valódi énje. Arról nem is beszélve, ha esetleg gyereket szülsz, még kiszolgáltatottabbá válsz számára és rosszabb lesz a helyzet, így családot nem szabad vele tervezni.


Helyedben már rég szakítottam volna, nem lennék valakivel kapcsolatban azért, hogy korlátozzanak és folyamatosan gyomoridegem legyen. Egy párkapcsolat normális esetben hozzátesz az életedhez és nem elvesz, te egy toxikus kapcsolatban élsz, ami lerombolja az önbecsülésed és a kapcsolataid.

2022. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!