Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mivel, hogyan tudnám elterelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel, hogyan tudnám elterelni a figyelmem és végre összekapni magam?

Figyelt kérdés

Esélyes, hogy hosszú lesz, de teljesen kétségbe vagyok esve, végső elkeseredettségemben gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudtok valamit érdemben tanácsolni a helyzetemre. Ha nem, legalább kiírhattam magamból a bánatom..


Maga a sztori nagyon hosszú és összetett, nem akarok túlzottan belemenni minden apró részletbe, a lényeg: majdnem 6 éve vagyok együtt a barátommal, egy ideje azt érzem, hogy kicsit ellaposodott a kapcsolatunk, sokszor összekapunk abszolút hülyeségeken, de alapvetően jól megvagyunk. Viszont a szexuális életünk sem olyan jó már, mint volt pár éve. Ő ugyanúgy kíván engem, ellenben részemről többször volt ezzel gond. Csökkent bennem a vágy iránta, nem kívánom már annyira és annyiszor. Erre a témára a végén még visszatérnék.


És akkor a másik (legnagyobb) probléma: durván egy éve megismerkedtem egy sráccal munkájából kifolyólag. Elkönyveltem, hogy helyes srác, de nyilvánvalóan nem léptem semmit. Van neki is barátnője. Idővel viszont bejelölt facen és egyre nyilvánvalóbb lett, hogy nem vagyok közömbös neki, többször poénkodott kétértelmű dolgokkal, néha flörtölgetett, célozgatott, de egy határt soha nem lépett át.. legalábbis egy ideig. Ha találkozunk mindig nagy csillogó szemekkel és hatalmas mosollyal köszön, érdeklődik hogy vagyok, hasonlók. Egyszer úgy adódott, hogy egy helyen buliztunk, ahol nagyon megörült nekem, ölelgetett, hogy de jó engem munkán kívül látni, majd az este folyamán megpróbált megcsókolni, amit elutasítottam. Mondtam neki, hogy mindketten kapcsolatban vagyunk, nekem ez nem fér bele, ezt ne. Azt mondta, hogy rendben, megérti. Ehhez képest néhány hónappal később a semmiből rám írt egy este kicsit bepiálva és közölte velem, hogy nagyon vonzom és baromira szexelne velem. Na ott lefagytam, azt se tudtam mit kezdjek ezzel az infóval. Néha-néha beszélgettünk messengeren tök átlagos témákról, de erre azért nem számítottam. Még ezután írta, hogy tisztában van vele, hogy ott a barátom, akivel együtt élek, így köztünk nehezen lehetne párkapcsolat, viszont kíván engem, ezt kár lenne tagadni, ezért arra gondolt, hogy megpróbálhatnánk csak a testiséget. Tény és való, hogy engem is nagyon vonz szexuálisan (is), de ez akkor sem így működik, ráadásul nálam nincs olyan, hogy csak szex, 0 érzelem. Nálam ez a kettő összetartozik, tudom h előbb-utóbb ez részemről átfordulna érzésekbe/szerelembe, részéről meg nyilván nem. Világ életemben vallottam, hogy a megcsalás egy undorító dolog és soha nem lennék képes így hátba támadni azt, akit szeretek, de egyre inkább kezdek saját magamban és az elveimben is elbizonytalanodni. Borzasztóan megfogott ez a srác, remeg a gyomrom, ha csak messziről meglátom, folyton ő jár az eszemben, róla álmodok, róla fantáziálok. Ilyenkor mindig elszégyellem magam, lelkiismeret furdalásom lesz a barátom miatt és szívem szerint szembe köpném magam. Ettől független szenvedek, őrlődőm, nem tudom hogyan tudnám őt kiverni a fejemből, hogyan szedjem végre össze magam és koncentráljak inkább a kapcsolatomra. Visszatérve az elején a szex témára, kezdem azt érezni, hogy nem magát a szexet általánosságban nem kívánom, inkább a szexet a barátommal nem kívánom annyira. Mert hogy ezzel a sráccal, mint írtam, nagyon kívánom. Ugyanakkor hozzátartozik a történethez, hogy ő egy rendkívül komolytalan pasi. Teljesen egyértelműen lejön a viselkedéséből, hogy csak szórakozik, hülyít, ezt élvezi. Nem részletezem, de nem egyszer nézett már teljesen hülyének. Ha lehetne sem akarna szerintem semmi többet, mint szex. És mindezek tudatában sem tudok túllendülni ezen már 1 éve. Én 1 éve emésztem magam rajta, ő meg sztem éli vígan az életét, kétlem hogy szokott volna rajtam agyalni. Ráadásul bevallotta, hogy csalta már meg a bnőjét, tehát neki ez nyilván nem olyan nagy szám, nem esik nehezére megtenni még1x vagy akár többször. Eleve nem jönnék össze komoly kapcsolatra olyan emberrel, akinek az a hozzáállása a kapcsolatához, hogy ő most fiatal, 1x élünk, ezért nem hagyja ki a lehetőséget, ha úgy adódik… Az ilyen engem is bármikor megcsalna.


Volt bárki hasonló helyzetben? Mi lett a vége? Bármi tanács esetleg? Megcsalni nem fogom a barátom, nem engedem, hogy olyan helyzet alakuljon ki, ahonnan már csak 1 lépés lenne a dolog, munkáján kívül nem találkozunk egyáltalán, nem is hozza szóba, hogy esetleg akarna. Légyszi ne kezdjetek el mocskolódni meg r*ibancozni, erre most nincs szükségem, nem leszek vele előrébb, úgyhogy aki csak azért jön, hogy belém rúgjon, inkább görgessen tovább. Köszi!



2022. márc. 29. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg fizikalisan nem is csaltad meg a baratod erzelmileg mar reg nem vagy vele, minek akkor eroltetni ?
2022. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert nem akarok kidobni 6 évet a kukába, sok mindent megéltünk együtt, alapvetően nem gondolnám, hogy megoldhatatlan problémáink lennének, mindentől függetlenül szeretem őt és azt érzem inkább meg kéne próbálni megmenteni a kapcsolatot, csak nem tudom hogy, ha folyamatosan itt egy zavaró tényező, ami ennyire leköti a figyelmemet..
2022. márc. 29. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha így gondolod, akkor tiltsd le FB-n, és ha teheted munka miatt se találkozz vele.

A kapcsolatod meg valószínűleg a megszokás miatt laposodott el, most meg az izgat, hogy újra nőnek érzed magad. Pld. elkezdhetnétek újra randizgatni.

2022. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

En ezt az egeszet ket reszletre bontanam:

Az elso fele a baratoddal valo kapcsolatod. Szerintem ez mar nem mukodik, kihalt, a megszokas es a kenyelem tart titeket ossze. Lehet, hogy szereted, de mar nem ugy. Ha ugy szeretned, akkor meg mindig vonzodnal hozza. Szerintem itt lenne az ideje ezt a kapcsolatod lezarnod. Nehez, de sajna ez van.

A masik srac meg szimplan egy fuckboy. Ahogy leirtad, nem akar toled semmi komolyat, csak megfektetni. Amig kapcsolatban vagy ezzel semmikepp se elj, de ha van eszed, akkor szinglikent se fogsz. Mert az ilyen fiuk csak orias gyerekek akik csakis magukkal torodnek. Szep dolog a vonzalom, de erzesek nelkul csak serulsz, ha ilyesmibe belemesz.

Nekem is volt egy srac akihez en nagyon vonzodtam, de kedveltem is. Vonzodni o is vonzodott igy tortentek koztunk dolgok. De az erzelmeim mindig ignoralva maradtak, elbeszelt mellettem, nem torodott vele, hogy nekem fajdalmat okozott. Azt hittem nekem eleg az amit nyujt, a szex, de idovel egyre uresebbnek es szomorubbnak ereztem magam. A tortenet vege az lett, hogy en egyszer kifakadtam, o hazavitt, kihasznalt megegyszer aztan soha tobbe nem keresett.

Amit leirtal azalapjan hasonloan gondolkodunk a szexualitasrol. Szerintem a hozzank hasonlo lanyoknak az erzelem mentes szex nem igazan megy.

Remelem tudtam segiteni, adj magadnak kis idot, gondolkozz el, majd pedig hozz donteseket.

Nehez lesz, de a lelked melyen te is tudod a helyes valaszokat.

Sok sikert :)

2022. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen neked 4-es!


Tudom, hogy az kéne legyen az első lépés, hogy teljesen kiiktatom őt az életemből, de ez nem feltétlen ilyen egyszerű. Tudom, ez most kifogás szagú, de a munkája miatt nem tudom 100%-ig elkerülni őt. Plusz megvan a számom is neki, az utóbbi időben főleg iMessagen beszéltünk/beszélünk, tehát ha FB-n le is tiltom, ott attól még tudna írni, ha akarna. Meg kicsit olyan dedósnak érzem, hogy se szó, se beszéd letiltom, majd ha elkerülhetetlen módon összetalálkozunk, akkor úgy csinálok, mintha mi sem történt volna. Félek, hogy rákérdezne miért tiltottam csak úgy le, minden előzmény nélkül.. Simán kinézem belőle. Nem szeretném, ha világossá válna számára, hogy én talán el kezdtem valamit érezni irányába, amit nem kéne, hogy ez nekem mennyire fáj és azért volt a tiltás is, hogy esélye se legyen keresni és újra bogarat ültetni a fülembe. Ő neki ugyanis a leghalványabb sejtése sincs arról, hogy én így érzek. Nyilván azt tudja, hogy nekem is tetszik és nem közömbös, de a többiről nincs tudomása.


Amit a srácról írtál a második részben 4-es azzal tökéletesen tudok azonosulni. Nekem nem megy ez a járjunk össze szexelni csak úgy, akkor sem menne, ha egyedülálló lennék, mert idővel úgyis többet éreznék/akarnék. Fájna, hogy csak arra vagyok jó, hogy megdugjon, de ennél többet nem akar tőlem. Biztos hülyén hangzik, de annál többre tartom magam, semmint valaki ürítőlyuka legyek, csúnyán kifejezve. Nagyon bosszant, hogy alapvetően nem tartom magam egy hülye, buta nőnek, képes vagyok ésszel felfogni, hogy ez semmi jóhoz nem fog vezetni, hogy ez a srác csak megfektetni akar, nem vesz komolyan és mégis képes volt ennyire belemászni a fejembe és most ott tartok, hogy nem tudok nem rá gondolni. Milliószor elképzeltem milyen lehet vele a szex, vonz, vágyom rá, de ha neadjisten megtörténne (nem fog!), akkor meg többet tükörbe se bírnék nézni. Értéktelennek, r*ibancnak tartanám magam és tuti nem tudnám leplezni barátom előtt tovább a dolgot. Még az is lehet, hogy én magam mondanám el neki és az biztos, hogy soha nem bocsátana meg nekem, azonnal kirakna, megjegyzem teljesen jogosan.


Van igazság abban is, amit barátommal kapcsolatban írtál, de egyszerűen nem akarom elfogadni, hogy ennyi volt 6 év. Rettentően arcul csapná őt (na meg engem is), ha szakítanánk, mert ő nem régiben is még azt mondta, hogy ugyanúgy szeret, mint az elején, sőt jobban, nem tudja elképzelni nélkülem az életét. De én se tudom elképzelni nélküle. Lehet rosszul fejeztem ki magam, tehát nem arról van szó, hogy nem vonzódom már hozzá egyáltalán, csak nem úgy, nem olyan hevesen, mint az elején, amiben közrejátszik a megszokás, de most már nyilván ez a srác is.

Szóval nem szeretném úgy lezárni ezt a kapcsolatot, hogy meg sem próbáltunk javítani rajta. Úgy gondolom ér annyit ez a 6 év, hogy legalább egy esélyt adjunk arra, hogy jobb legyen. Főleg, hogy barátom ezekről nem tud, mármint azt már mondtam neki, hogy úgy érzem kissé ellaposodott a kapcsolatunk és unalmasak a mindennapok, de azt nyilvánvalóan nem tudja, hogy nagyon sokat rontott ez a srác is a dolgon, ahogy azt sem hogy én már odáig jutottam, hogy a szakítás is megfordult 1-2x a fejemben. Nem gondolja, hogy ennyire "súlyos" lenne a helyzet, ezáltal nem is vette eddig túlzottan komolyan, amikor próbáltam vele erről beszélni. Valószínűleg erélyesebben és komolyabban kell felhívom a figyelmét arra, hogy tényleg ideje változtatni, mert ennek rossz vége lesz.

2022. márc. 29. 15:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Élvezed, hogy valaki megadja a figyelmet, lángot kelt benned. Sajnos a mostani kapcsolatod már nem vált ki ilyen érzéseket.


Én is szerettem már bele másba hosszú kapcsolatba, és hiába nem mondtam el a harmadik félnek az érzéseimet, és hiába voltam hűséges, tudtam, hogy a kapcsolatom halála elérkezett. Még pár hónapig próbáltam menteni, és eltemetni magamban, hogy másba szerettem bele. Mondjuk nálunk nem csak ellaposodott, hanem sokszor viselkedett velem csúnyán a másik fél, ezért talán várható is volt, hogy kiábrándulok belőle.


Azt javaslom, hogy ezt a srácot hagyd, mert csak kihasználna téged. Tőle függetlenül viszont gondolkodj el a saját kapcsolatodon is, és ha nem akarod eldobni, akkor beszélgessetek, próbáljátok visszahozni a lángot. Ha pedig nem megy, akkor el kell engedni egymást sajnos.

2022. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Ez a probléma a paroddal biztosan nem az utóbbi egy két napban alakult ki. Miért most akarod menteni az egészet? Eddig nem gondoltal arra, hogy nem jó? Meg azelőtt, hogy a kepbe került volna ez a másik csávó?

Egyébként igen, kifogásnak tűnik, amit írtál, hogy miért nem tiltod le. Bocsi, de kit érdekel, hogy mit gondolná rolad ? Azt gondolná, hogy bejön vagy bejött neked de te nem akarsz tőle semmit. Nem akarod lezárni ezt a lehetőséget, én azt látom.

2022. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De, ezelőtt is próbáltam már vele beszélni, hogy kezd unalmassá válni a kapcsolatunk, csinálhatnánk több mindent közösen, de vele nagyon nehéz kommunikálni. Vagy elviccel mindent vagy bedobja, hogy jó hát néha menjünk el étterembe és ennyi volt az ötlete/tanácsa. Ha baja van valamivel velem kapcsolatban azt sem mondja soha, hanem egy vitánál egyszerre hozzám vág mindent és amikor kérdezem, hogy miért nem akkor mondja ezeket, amikor fennállnak, akkor nem tudja megmagyarázni. Hát, hogy ő elfelejti és ilyenkor jön elő belőle. Szóval már próbálkoztam, de valószínűleg nem voltam elég határozott vagy nem tudom.

Amióta pedig megjelent ez a srác sokszor azt érzem, hogy napról-napra rosszabbul élem meg már a kisebb, hétköznapi gondokat is barátommal kapcsolatban. Egyértelműen belerondított ezzel a néha flörtöl, megpróbál megcsókolni, közli hogy kíván és szexelne velem dologgal az életembe, de ebben én is pont ennyire hibás vagyok, tudom, mert hagytam neki. Mármint ha írt válaszoltam, ha olyat írt sem küldtem el a francba, kb adtam alá a lovat, tehát nem mentegetem magam, felesleges.


Amúgy teljesen igazad van hetes. Kifogásokat keresek, tudom. :( Bár ha le is tiltom, a számom még megmaradna neki, de ez a kisebb gond. A nagyobb az, hogy 100%-ig elkerülni nem tudom személyesen a meló miatt. Egyszerűen azt érzem semmi nem jó, sehogy sem jó. Már abba belesajdul kb a szívem, ha arra gondolok, hogy valami miatt soha többet nem látnám őt és soha többet nem beszélhetnénk, pedig ezenkívül kb nincs megoldás. Nem is értem mit akartam ezzel a kérdéssel, miközben magamban nem tudok dűlőre jutni és túl gyenge vagyok ahhoz, hogy ezen tovább lépjek. Ha látom az a baj, ha nem az. Ha ír az a baj, ha nem, akkor az. Pedig amúgy nem szoktunk túl gyakran beszélni.

Azt érzem, hogy már érzéseim vannak irányába és próbálok mindenbe kapaszkodni, hogy miért is nem tudom totálisan ignorálni.

2022. márc. 29. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Hat így ezek alapján már érthető, hogy miért merült fel egyáltalán az a lehetőség, hogy valaki mást is megszeress. Ez a kapcsolat kuka. Nem lehet vele kommunikálni. Innentől ez nem lesz jobb, ő ilyen. Vagy elfogadod ezt és leelsz úgy egy életet hogy soha semmit nem tudsz majd vele megbeszélni, vagy lelepsz és garantáltan lesz olyan, akivel jobban osszeillesz.
2022. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván a meloban nem tudod elkerülni, de attól meg lehetne minimalizálni a találkozók és beszélgetések számat.

Maximum fizikailag vonz a csávó, ha tudod hogy ilyen fuckboy akkor igazából nem is szerethetsz benne semmit. Maximum mögé képzelsz tulajdonságokat. Oké hogy szexuálisan megmozgat, de ennyi. Azért kattogsz rajta ennyit mert nem jó a kapcsolatod. A kommunikáció az egyik legfontosabb egy kapcsolatban. Ha az nem megy, mire akarsz alapozni?

Amint szakitasz a jelenlegi paroddal, meg fog oldodni a fuckboyos rész is, ebben biztos vagyok. Kitalaltal neki egy személyiséget, akihez érzelmileg “menekulhetnel” a párod elől.

Egyébként ez “csak” hat év. Gondolom, meg fiatal vagy, lehet első kapcsolat is, de emberek 30-40 év után két gyerekkel hitellel és házzal is válnak, azért ez ahhoz képest semmi. Inkább most menjen kukába, mint 25-30 év múlva.

Az előző is én voltam, 7-es vagyok.


Amúgy ha látja hogy tiltod mindehol es személyesen sem foglalkozol vele, akkor le fog állni, mert nem kap visszacsatolast. Ez ilyen egyszerű.

2022. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!