Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza van abban a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van abban a páromnak, hogy az én családomban történő különleges eseményekből ki akar maradni?

Figyelt kérdés
Az ő életében gyakorlatilag semmit nem számít a saját családja sem, emellett nem igazán érti az "illik" és az "így szokás" dolgokat. Az én apukám újranősült, így lett 3 mostohatestvérem. Kb. annyiban ki is merül a kapcsolatunk, hogy karácsonykor adunk ajándékot és szülinapokkor írunk egy facebook üzenetet és ennyi. Tavaly volt az egyikük esküvője, amire a barátom egy forintot nem akart költeni, fel is volt háborodva, hogy 50000 forint nászajándékot adtunk nekik... Előre leszögezte, hogy ő biztos nem marad végig, a szertartás után le is lépett, én még maradtam... Apukám nagyon ideges volt rá, megfogta a vállát és mélyen a szemébe nézve mondta, hogy legközelebb maradsz és valami csúnyább szót tett a végére. Tudni kell róla, hogy vezető beosztásban dolgozik, mindig az van, amit ő akar és nehezen veszi tudomásul, hogy más mást is gondolhat. A barátom ezzel szemben ilyen témákban rendszerint szembemegy vele, mint ahogy most is történt. Kiderült, hogy az egyik másiknak is lesz esküvője, ráadásul 500 km-re, 2 éjszakás ott alvós bulival. Több se kellett, azonnal mondta, hogy felejtse el mindenki, hogy ő menni fog. Mivel én gyakorlatilag csak apával és a feleségével vagyok úgymond "beszélő viszonyban" (gondolom a többiekkel is beszélnék, de kb ilyen milyen az idő témákban, ami 3 napig elég kínos lenne, meg ráakaszkodni sem akarnék senkire) így számomra is elképzelhetetlen, hogy egyedül elmenjek egy egész hétvégére. Már most rajtam van az ideg, hogy ezt hogyan fogom elmondani, mit fognak hozzá szólni. Én nem akarom, hogy megutálják a barátom, apukám lakásában élünk már sok éve, csak a rezsit kell fizetnünk, amiért nagyon hálás vagyok. Én a barátom helyében már csak illendőségből sem csinálnám ezt, de ő még csak nem is érti, hogy mi bajom, ő simán elmondaná apukám szemébe is, hogy ő így gondolja, de abból tuti botrány lenne. Anya szerint nem kéne a világ minden baját a hátamon hordanom, simán meg kell értenie apának, hogy a felesége gyerekének (akivel amúgy sem vagyok túlságosan jóban) az esküvője számunkra nem fontos, nekem ő gyakorlatilag senkim, 15 éves koromban lett csak tudomásom a létezéséről is. Kinek van igaza, hogy csináljam, hogy ne bántsam meg őket?
2022. ápr. 1. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Kétszer is elolvastam, mert nem voltam biztos benne, hogy mi a problémád.

Akkor elöször is szögezzük le: ezek az emberek nem a te családod.

"lett 3 mostohatestvérem. Kb. annyiban ki is merül a kapcsolatunk, hogy karácsonykor adunk ajándékot és szülinapokkor írunk egy facebook üzenetet és ennyi."

"Mivel én gyakorlatilag csak apával és a feleségével vagyok úgymond "beszélő viszonyban" (gondolom a többiekkel is beszélnék, de kb ilyen milyen az idő témákban, ami 3 napig elég kínos lenne"

"a felesége gyerekének (akivel amúgy sem vagyok túlságosan jóban) az esküvője számunkra nem fontos, nekem ő gyakorlatilag senkim, 15 éves koromban lett csak tudomásom a létezéséről is"

Ennél nekem még a legtávolabbi barátnömmel is több közös dolgom van, nemhogy azokkal az emberekkel, akiket a családomnak nevezek. Anyádnak teljesen igaza van, a barátodnak meg föleg.

Az "illik" és az "így szokás" simán csak képmutatás. Én biztos nem szeretnék olyan embereket magam körül, akik csak illendöségböl vannak velem. Föleg nem az esküvömön.

Az 500 km-re lévö 2 éjszakás ottalvós bulit még közeli barátnöm esetében is meggondolnám, nemhogy így.

Az, hogy apád nem tür ellentmondást, az ö problémája. Meg lehet neki szépen mondani az álláspontodat. Ha megsértödik, az sem a te dolgod. Emiatt nem fog kirakni a lakásból titeket. Ha meg mégis, akkor tudod, hogy hányadán állsz vele. Én nem ugrálnék neki akaratom ellenére csak azért, mert ingyen lakhatást biztosít. Engem ezzel nem zsarolna, az biztos. Bár ha te illendöségböl teszel dolgokat, mert nem mersz nemet mondani, akkor nehéz lehet az életed.

2022. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a problémám első sorban, hogy apukámat nem szeretném megbántani. Én megértem, hogy ő nem érez velük közösséget, de közben úgy érzem, hogy én szétszakadok ebben. Mondjuk 100%-ra tudom, hogy minket is csak illendőségből hívtak el apa miatt, nem azért, mert annyira fontosak lennénk ott. Nem zsarol a lakással csak úgy érzem, ha ő ilyen jófej velem én se szeretnék kib***ni vele. Nekem ő fontos ember és nem szeretném, hogy haragudjon rám. Sajnos ebben az illendőség dönt...
2022. ápr. 1. 22:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ti meg illendöségböl küldtök egy szép esküvöi lapot, amiben sok boldogságot kívántok nekik és sajnálatotokat fejezitek ki, hogy nem tudtok részt venni. Úgyis ezt remélik/várják. Az miért lenne kib.szás velük, hogy kettövel kevesebbet kell etetni az esküvöjükön?

Az mondjuk nem derül ki, hogy apukád miért ragaszkodik ennyire ehhez a képmutatáshoz?

2022. ápr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert ő ilyen családcentrikus családegyesítő... Mondjuk akkor annyira nem volt az, amikor évekig csalta anyát a mostani feleségével de mindegy, változnak az idők.
2022. ápr. 1. 23:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos átérzem a helyzeted, bár nem ennyire brutális. Nekem is nárcisztikus, csak nekem lehet igazam, mindig az van amit én akarok apám van. Aki nehezen dolgozza fel, hogy másnak más a normális, más a véleménye. És mint egy óvodás rendesen meg tud sértődni, meg érzelmileg zsarolni, ha nem úgy történnek a dolgok ahogy ő akarja. Én már egyre jobban szarok ebbe bele, de sajnos még 24 évesen is van hatása rám (pszichológus segíthet). Viszont én annyira meghúzom a határokat, hogy a páromat, aki a legfontosabb az életemben nem hozom kínos helyzetbe. Ergo a legfontosabb hogy ő, és mi jól érezzük magunkat, nem az, hogy apám előadhassa a képmutató tökéletes családi idillt (ami távolról sem az). Én a párodnak adok igazat, főleg úgy hogy te sem akarsz menni, én hányok az ilyen képmutatástól
2022. ápr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Apád nem családcentrikus hanem egy képmutató zsarnok

Hogy jön ahhoz hogy a pároddal közölje legközelebb maradsz bm?? Szted ez ok?

Hogy te szét akarsz szakadni hogy narci apunak megfelelj a te bajod

Barátod viszont eleve mindent elutasit nekem ez nem jönne be hogy neki teher velem eljonni családi rendezvényre és lelep

Akkor tvzz otthon hulyegyerek

A kettőből egynek se kell megfelelj felnőtt vagy

2022. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Anya szerint nem kéne a világ minden baját a hátamon hordanom, simán meg kell értenie apának, hogy a felesége gyerekének (akivel amúgy sem vagyok túlságosan jóban) az esküvője számunkra nem fontos, nekem ő gyakorlatilag senkim, 15 éves koromban lett csak tudomásom a létezéséről is. Kinek van igaza, hogy csináljam, hogy ne bántsam meg őket?"


Teljesen igaza van anyukádnak. Felnőtt vagy, úgy kell èlned, ahogy neked megfelel, ès nem a zsarnok apádnak megfelelni. Közöd nincs neked azokhoz az emberekhez, állj a sarkadra, ès kèsz. Zokon veszi apu.. Na ès? Ha úgy alakul, akkor elmentek albèrletbe, nincs mit tenni. De ne akard apuci kedve szerint èlni az èleted.

2022. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Laylah ***** válasza:
100%

Szóval. Te nem akarsz menni, de mennél, mert illik. Ők nem akartak meghívni, de meghívtak, mert illik. Ha nem mennél, nem hiányolnának egy percig sem, sőt, örülnének, hogy annyival is kevesebb. Ahogy neked ők senkik, nekik is az vagy.

Azt már tudjuk, apád meg a barátod mit akar. Na de TE mit akarsz? És ne azzal gyere, hogy illik vagy nem illik, szokás vagy nem szokás. Akarsz menni vagy sem?

2022. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én elmennék, már csak azért is, mert külföldi eseményről van szó egy olyan országban, ahol még nem jártam. Világot látni nem lenne rossz, főleg fizetett kajával és szállással, még ha ez csúnyán hangzik is.
2022. ápr. 2. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez necces.


Én azt gondolom, felnőtt emberek vagytok el tudjátok dönteni kinek az esküvőjére mentek vagy nem. Megmondom őszintén nem szeretem az "így illik" dolgokat. Sok esetben. Mármint nem arra gondolok, hogy használj zsebkendőt mert így illik, hanem ezek a családi protokollok sokszor olyan erőltetettek.


Van egy illető (aki a mostohatestvéred) akivel nem is beszélsz, nem is kedvelitek egymást, tehát kvázi a szomszédoddal lehet komolyabb viszonyod van. Elmész csak azért az esküvőjére, mert "illik"? Ki szerint?

Ha van kedved menj, DE ha NINCS kedved, csak azért szerintem ne menj, mert "így szokás". Francba ezzel. Az életedet ne az határozza meg, hogy mások, szamodra noname emberek mit gondolnának. Ez nem apukád dolga. Nem is a párodé.

Ez rád és a mostohatestvérre tartozik. Ha te nem akarsz menni és udvariasan visszautasítod az szerintem egy korrekt eljárás.

Apukád részéről nem fair szerintem ebbe beleszólni, mert nem ő házasodik, nem az ő dolga.


Az viszont ahogy a párod viselkedik, gáz. Ő is megköszönheti a meghívást és udvariasan valamilyen indokkal visszautasíthatja, de ez a viselkedés...ebben apudnak igaza van, hogy gá így viselkedni.


Szerintem helyre kéne tenned magadban a dolgokat hogy NEKED mi a fontos. Aztán meg a körülötted lévőket kicsit ráncba szedni, mert elvannak tévedve.

2022. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!