Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Ti erre hogy reagálnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti erre hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek sok fiú barátja (is) van, akikkel szokott bulizni. Sokszor hívott engem is, de mára már elegem lett. Most pénteken is mennek, természetesen a párommal együtt tervezzük ezeket az eseményeket, nem külön-külön megyünk.

A gond a társasággal van. Az egyik fele folyamatosan frusztráló, szexista megjegyzéseket tesz neki amikor nem vagyok ott, és nem hagyja, hogy közbelépjek. Egy gyerekkori barátja folyamatosan próbálja leitatni, és néha úgy érzem, hogy én vagyok a harmadik kerék. Egy másik csak haver úgy közeledett hozzá (én nem is ismertem), hogy a végén majdnem összeverekedtünk. Ezek a személyek általában mindig ott vannak a közös bulikon (mivel egyetemi buli, kis város).

Ezt így kb szóról szóra megmondtam neki, és azt mondtam, hogy nem érzem jól magam a baráti körében, legszívesebben mindet elküldeném a búsba, és nem akarok ilyen emberekkel bulizni. Menjen nélkülem nyugodtan, de én nem leszek ott, mert minden ilyen alkalommal csak távolabb kerülünk egymástól.

Ezen teljesen kiakadt, hogy mégis hogy tervezzük így a jövőt, hogy folyamatosan választania kell, hogy vagy a barátok, vagy én (megjegyzem ez a barátainak csak a bulizós része, van rajtuk kívül még bőven normális). És mennyire rosszul érzi magát, hogy ő szeret bulizni, és ezt velem és a barátaival közösen szeretné, hogy ott legyen mindenki.

Mit gondoltok?


2022. máj. 10. 11:03
 1/8 A kérdező kommentje:
ui: attól egyáltalán nem félek, hogy megcsalna
2022. máj. 10. 11:03
 2/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nekem is nagyon sok fiúbarátom volt/van, pláne egyetem alatt, de soha egyik sem tett olyan megjegyzést vagy lépést irányomban, ami félreérthető lett volna.

Férjem nyugdt szívvel """"engedett"""" velük bármikor bárhova bulizni, mert tudta, nem nyomulnak, és ha le is iszom magam, biztonságban hazakísérnek, stb.

A baj, hogy a csajod ezeket nem kéri ki magának, szerintem élvezi.


Vagy legalábbis, én így vettem ki, amit mondani akarsz, de lehet torzul a meglátásod a saját magadból kiinduló túlzó féltéknységből, önbizalomhiányból. Ezt sose tudni...

2022. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Ribizli
2022. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem a baratok nemével van a baj, hanem a viselkedésükkel, de hozzáteszem szerintem a barátnőd sem teljesen okés.

Azt mondod van bizalom, ez tök jó, így is kell.

Azt is, hogy vannak normalis baratai is. Ez is oké. Velük miért nem megy bulizni?


A probléma hogy ezek szerint a barátnődnek nem túl magas a mérceje ami a barátokat illeti. 4 éve járok egyetemre, gimnazista korom óta járok szórakozni, legyen szó akár egy kis iszogatásról, akár buliról, akár egy billiárdról stb, elég sok emberrel (lányok, fiúk) találkoztam, sok barátom van, sokakkal vagyok jóban. De mind normális. Aki bunkó, aki illetlen azzal nem barátkozom és nem megyem sehova.

Nincsenek olyan barátaim akik szándékosan leitatnak, max ha szülinapom van meghívnak pár dologra, de az se sargaföldig jelleggel, ebből már kinőttünk azért.


Szóval, ezt neki kéne lerendeznie. Ő viszont nem akarja, tehát élvezi. Felmerül a kérdés hogy vajon akkor egyezik-e az értékrendetek.

Normális esetben nem kell a barátok és a pár között valasztani.

2022. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez nem ennyire egyszerű. Van mondjuk egy szaktárs, akivel minden órán együtt van, jóban vannak. Soha nincs semmi gond vele, csak havonta mondjuk elejt egy mondatot, amivel túllép a határon. Barátnőm szól érte, és az a reakció, hogy csak viccelt.

A másik egy gyerekkori legjobb barát, valószínűleg azért érzem azt hármasban, hogy nagy az összhang köztük, mert 20 éve ismerik egymást. Viszont ez engem akkor is zavar.

Szóval nem úgy kell elképzelni, hogy mindig mindenki csapja a szelet neki. Inkább ezek egyszeri alkalmak, de mivel ezen egyszeri alkalmakon keresztül ismertem meg őket, az én szememben nagyon ellenszenvesek.

2022. máj. 10. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod néha-néha elejt egy olyan mondatot ami gázos akkor a barátnődnek kell lerendezni, már ha őt zavarja. Ha nem sikerül, mert értetlen az illető, akkor el kell dönteni, hogy akarja-e hogy ez az ember a barátja, az élete része legyen. Ha neki ez megfelel és ennél nagyobb baj nincs, akkor szerintem ezen ne idegeskedj. Tudom, mondani egyszerű, de talán érdemes lehet elgondolkodni, hogy Téged miért zavar ez ennyire, ha Őt nem.?


A 20 éves barátra meg annyit tudok mondani, hogy ha normális tehát nem illetlen, akkor ezzel nem tudsz mit csinálni. 20 az 20 év. Nyilván ha vele akarna lenni, vele lenne, de mint írod is nem ez a baj. Viszont én ebből én mégis azt veszem ki, hogy akkor magaddal nem vagy valamiért rendben ha zavar hogy van egy nagyon régi (és gondolom) közeli barátja a barátnődnek. Ha lány lenne akkor is zavarna hogy régebb óta ismeri? Vagy maga a tény zavar, hogy srácról van szó?


Nem akarok elmenni ilyen irányba de az ilyen kérdéseknél szerintem a kellő önismeret is fontos.


A rossz első benyomás tudom milyen (legjobb barátnőm exe enyhén szólva nem indított fényesen csakhogy ő azután se korrigált, enne ellenére 3 évet voltak együtt) és azután nagyon nehéz még nyitottnak lenni a másikra, de meg kell próbálni. Az ember sokkal összetettebb minthogy egy találkozás után le lehessen írni.

2022. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a féltékenység a baj, mert nem vagyok féltékeny. Nem azt mondom, hogy szakítsa meg velük a kapcsolatot, vagy ne menjen bulizni. De egy-egy ilyen buliban számos olyan helyzetbe kerülök, amit tiszteletlennek érzek, viszont a barátnőm szerint ez túlreagálás, és én sem akarok minden alkalommal balhézni mindenkivel. Ezért döntöttem úgy, hogy menjen, de nélkülem. Nem akarom olyan emberekkel tölteni az időmet, akiktől a falra mászok, és akiknek a jelenlétében feszültség keletkezik köztem és a barátnőm között.
2022. máj. 10. 16:29
 8/8 anonim ***** válasza:
De nem is kell. Nem kell mindenhova együtt mennetek. Ezzel nagyrészt meg is oldod a problémádat.
2022. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!