Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon jól tettem, hogy nyíltan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon jól tettem, hogy nyíltan megkérdeztem?

Figyelt kérdés

Egy kb 2 éve tartó kapcsolatban vagyok, amiben a másik fél időnként labilis lesz. Ha az van, akkor hirtelen a semmiből, ok nélkül elzárkózik előlem napokra. A kapcsolat eleje óta vannak ilyen időszakai. Ő ezt hangulatinadozásnak tudja be, de olyankor kb teljes mértékben elzárkózik előlem. A legutolsó ilyennél meg én sokalltam be, mert nekem pedig családi jelllegű problémáim vannak, amik megviselnek, és szükségem lett volna a támogatására. Erre pont akkor jött az az időszaka, amikor elfordul tőlem. Most ezt ebben a helyzetben nem úgy toleráltam mint szoktam. Nyíltan megkérdeztem mit akar, együtt maradni (ez esetben ki kell találnunk valamilyen köztes megoldást a hangulatingadozásaira) vagy külön menjünk, azaz szakítsunk? (A hangulatingadozásainak ő sem tudja az okát, de olyankor mintha kb idegen volnék neki.)

Jól tettem hogy nyíltan megkérdeztem, mit is akar?


2022. máj. 17. 16:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%

Nem indulatból kéne kommunikálni. Kéretlenek voltak a szavaid.

Azt nem értem, hogy, ha egyszer tudjátok, hogy ilyen problémája van, miért nem vizsgáltatja ki? Vannak megfelelő kezelések az ilyen ingadozásokra.

2022. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ideje volt. Én biztos nem bírnám ilyen típusú kapcsolatban 2 évig, hogy néha gyakorlatilag ok nélkül x napra félre vagyok téve, majd mintha mi sem történt volna, folyt. köv.
2022. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Egyes hol volt bennem indulat? Kertelés nélkül megkérdezten mit is akar? A hangulatingadozásait elintézi annyival, hogy vannak neki és pont.

2-es igen, én is be vagyok sokallva. Szeretem, toleráns vagyok alapvetően, de hogy x időközönte x napig mintha idegen volnék, az már sokk nekem is. Megfigyeltem mindig akkor, amikor teljesen jól megvagyunk, amikor stabilitás van végre, rá másnapra hopp jön ez a hangulati valami.

2022. máj. 17. 17:00
 4/30 A kérdező kommentje:
Az egész kapcsolat olyan, hogy az ő instabilitása miatt képtelenség stabilitást kialakítani. Max 2-3 hetekre. Ahogy megérzi a stabilitást, rá másnap kezdődik újra az egész. Mi ez? Borderline vagy mi?
2022. máj. 17. 17:02
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted.

Hogy működik ez a dinamika, és mit jelent a néhány nap? Szól, hogy nagyon elfoglalt 2 napig, mert x,y,z dolga van, majd hív, vagy hetekre eltűnik és ha te nem keresed ő sem?

2022. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
35%

Felesleges pszichiátriai kórképeket bedobálni!

Ha 2-3 hetekre eltűnik akkor nem szeret, lehet hogy ilyenkor egy buli, és/vagy nő van a dologban, ami éppen nem jön össze.

2022. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

Nem gondolnam h borderline lenne. Az nem fugg ossze azzal amit irtal.


Ellenben viharsebesen megmondanam neki h vagy elmegy ezzek szakemberhez vagy dobom.

Az nonszensz h nem lehet ra epiteni nem lehet normalis kapcsolat es a hangulatatol fugg minden.

2022. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Max 2-3 hétig stabil a kapcsolat. Aztán másnap elkezd hanyagolni napokig, alig beszél velem, majd fokozatosan újra közeledik. Meg van még egy furcsaság: kijelentette hogy nem tud beszélni az érzéseiről, tehát szóbeli érzelmi megerősítést ne is várjak tőle.
2022. máj. 17. 17:19
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Ki a férfi, és ki a nő a kapcsolatban?

Egyébként a bipoláris személyiségjegyekkel rendelkező emberek lehetnek ilyen ingadozó kedélyállapotúak. Vagy ami még lehetséges (csak találgatni lehet) hogy csak akkor kellesz neki, amikor egy lelki szemetesládára van szüksége. Akkor van veled ha lelkileg vagy testileg "ki akar elégülni". Amikor ezt megkapja utána hanyagol téged. Te meg nem érted mi van ilyenkor.

Ez igen lélekölő tud lenni hosszú távon a másik fél számára. Én sem bírtam volna ezt két évig. Jól tetted hogy rákérdeztél. Egy kapcsolat két emberen múlik. Mindkettőnek tenni kell érte hogy jól működjön. De ha őt ez nem érdekli....

2022. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő.
2022. máj. 17. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!