Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kellene ezt utólag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kellene ezt utólag lereagálni?

Figyelt kérdés

Adott két felnőtt ember, én és a "szeretőm", kb fél éve tart ez.

Nyílt titok hogy többet érzünk, sokat szeretnétek egymást, de én bizonyos dolgok miatt nem akarok hivatalosan együtt lenni, mert azt már követné sok dolog. Volt pár rossz tapasztalatom és mielőtt akar családomat akár barátokat is beevonnék biztosra szeretnék menni hogy igen őt akarom és véleményem szerint megfelel arra hogy komoly legyen.

Neki ez nem tetszik, de azóta poént csinálunk az egészből, szóval nincs nagy sértődöttség elvagyunk így. Néha megjegyzések vannak arról hogy majd mi együtt, osszekoltozés idővel, de mindig csak megmosolygom ezt.

Az oka hogy sokszor hátralépek egyet hogy nem válogatja meg mit mond. "Kapcsolatunk" elején nagyon hangoztatta mekkora casanova volt és egyéb dolgok, amiknel egyszer túlzásba esett és elegem lett hogy ez mégis milyen szint...fejezze be mert úgy viselkedik mint valami 20 éves (tisztelet a kivételnek), aki abból táplálkozik hogy ezzel dicsekedik. Végül kibökte hogy rettenetesen zavarja hogy nem féltékenykedem, ő azonban nagyon az (soha semmi okot nem adtam...ha a multamrol is beszeltem, qkkor csak ha kérdezett és az sem volt ám valami szaftos, de mindegy...)

Tehát adott volt egy szituacio a napokban, hogy egy rokonom mesélte hogy milyen jó a mostani párkapcsolata, minden jó az ágyban, napi mennyiszer adódik alkalom.

Tudom, nem illik ilyet firtatni, igazából nagyon azt sem tudhatja kiről van szó, de mondtam hogy milyen jól megvannak, elmondtam ezt is, kicsit reménykedve hogy talán ő is ihletet kap. Erre azt a választ adta, hogy biztos azért volt annyiszor mert nem volt kielégítő q dolog. És hogy amúgy miért talán nem teszi ő meg elég jól a dolgát? Én meg mondtam hogy de igen csak mondom milyen jó dolga van neki. ( tényleg amúgy nem lehet rá nagyon panaszom, csak én ostoba azthittem ez picit ötletet ad neki hogy többször vagy valami)

Erre megint elkezdte hogy azért lehetett annyiszor mert nem volt valami nagy durranás a csávó és hogy lehet neki kéne rendbe rakni a rokonomat. Tehát úgy...és úgy nevetve, poenkodva kérdezte hogy szeretném e hogy segítsen rajta...

Igen, nyilván a reakciomra volt kíváncsi, de én csak annyit mondtam hogy ilyen buta szovegekre nem vagyok kíváncsi.

Már volt egyszer hasonló szituacio, csak enyhebb verzióban, akkor is valami hasonló, talán barátnő témában próbált valamivel felbosszantani...akkor elmondtam a véleményemet és igazából belátta hogy balfék volt, de az volt a mentsége, hogy én nem akartam vele egy párként menni valahova. És ezek szerint ő így állt bosszút.

A mostaninál bánom hogy nem fejeztem ki jobban a véleményemet hogy ez milyen kicsinyes viselkedés. Még aki tényleg megtenne ilyet sem olyan hülye hogy rakerdez...

Tudom, miért nem hagyom a francba...de a sok panaszkodás mellett jó hozzám, figyelmes...azt is tudom hogy ennek nem kellene elégnek lennie ha így beszél.

Azonban szeretnék kicsit elbeszélgetni a fejével. Nem nagyon megy nekünk az ilyen kommunikáció, de valahogy felkellene vetnem, de úgy hogy ne érezze azt hogy elérte a célját hogy kicsapom a hisztit hanem nyomatekositani kicsit hogy ez mennyire nem normális viselkedés és mondja már meg nekem hogy én hogy akarják vele komolyra fordítani bármit is ha ő már nem először ilyen kicsinyes módszereket használt?

Ha elvonatkoztatunk attól hogy innen szaladni kéne, hogyan kezelnétek?

Olyannal nem szeretnék visszavágni hogy mit szólna hogyha én is pl barátjának valamit csinálnék, mert úgysem vezetne sehova és csak azt mutatnám hogy ez a szint elfogadható, mivel én is ezt követem.



2022. máj. 24. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem értelek. Te koptatod le folyton, hogy neked csak szexre kell, Aztán hisztizel, ha ilyen megjegyzéseket tesz.
2022. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Ez komolyan egy kapcsolat?

Mármint, hogy ilyen témák merülnek fel?

Te nem vállalod fel, mármint normálisan, őt zavarja hogy nem vagy féltékeny, mert a múltban nagyágyú volt, most meg nincs meg a visszaigazolás, aztán megbeszélitek hogy az ikszipszilonék napi 6x nyomják, aztán te azt várod, hogy ettől majd észbe kap, hogy neked ez hiányzik, ő meg simán kritikának vette, hogy kevés neked, ami van?

Vagy nem jól értem??

Nem tom... Vagy te nem tudod, hogy mit jelent egy párkapcsolat vagy én.

Ha én, akkor én nem is szeretném megtudni, hogy miből maradtam ki eddig.

2022. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Úgy tűnik, hogy nincs rendben az önbizalma, tőled nem sok megerősítést kap és ezért túlkompenzál. Szerintem legjobb lenne tisztázni a helyzetet és muszáj lenne megtanulnotok nyíltan kommunikálni egymással, ha ennek a kapcsolatnak tervezel valami jövőt.

Mondd el neki, hogy számodra nagyon nem oké, hogy ő ilyenekkel viccelődik és azt is, hogy nem célozgatni akartál arra, hogy nem vagy elégedett a teljesítményével, szóval ne vegye magára és ez amúgy sem verseny. Ha máskor szeretnél valamit, inkább mondd el neki (vagy kezdeményezz te, ha olyanról van szó) és ne várj arra, hogy kitalálja, mert simán lehet belőle megint félreértés, ami neki rosszul esik, te meg nem kapod meg amit akarsz.

2022. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért nem akarom komolyabbra fordítani, mert a szövegeiből kiindulva nem tartom egy olyan partnernek aki a másik felem lehetne. Gyakran megbántott már szándékosan.

Na mindegy hülyeség volt feltenni a kérdést, mert minden előzmenyt úgysem győzök leírni és így az okosok egyből hisztisnek neveznek.

Azért köszi a válaszokat.

2022. máj. 24. 21:16
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as a túlkompenzált kifejtenéd légyszíves bővebben?

Valóban nem adok visszajelzést, de szerintem már kinőttünk abból hogy a másik féltékennyé tevésével növeljük a sajátunkat. Vagy van akinél ez nem múlik el?

Én igyekszem mutatni felé hogy kedvelem meg vonzódok hozzá, de nem vagyok a szavak embere, én inkább tettekkel bizonyítom ha valaki érdekel.


A kommunikációban meg igazad van, de nekem eléggé a gyengém, ő sem az a megbeszélős típus, inkább dobálózik szavakkal. Azért megprobalom valahogy felhasználni amiket tanácsoltál. Köszönöm

2022. máj. 24. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A túlkompenzálás alatt azt értem, hogy nincs önbizalma és ezért rájátszik, hogy úgy tűnjön, mintha lenne. A konkrét esetben ő magára vette, hogy szerinted biztos nem elég jó az ágyban (amit nem kellett volna, te csak elmeséltél neki valamit, de az önbizalomhiány miatt így csapódott le benne), ezért először elkezdte szidni a másik férfit, hogy ő az aki nem jó, majd túldicsérte magát, hogy bezzeg ő mennyivel jobb és ő nekik is tudna segíteni. Ami nagyon pocsék vicc és borzasztó gyerekes is, de úgy tűnik (valószínűleg tudatalatt, nem szándékosan) így kezeli a saját kétségeit.

Veled is ezt csinálja amúgy. Próbál téged azzal lehúzni, hogy féltékennyé tegyen, magát meg próbálja felértékelni azzal, hogy régen ő mennyire kapós volt a nőknél stb. Talán ezzel akarná elérni, hogy jobban értékeld őt és jobban odalegyél érte, ne ő legyen az, aki jobban akarja ezt a kapcsolatot.

Mivel írtad, hogy sokszor megbánt és csak a szavakkal dobálózik, feltételezem, hogy az ilyen önbizalomhiányból fakadó túlkompenzálásai gyakoriak és ebből vannak a problémák közöttetek. Lehetne rajta változtatni, ha ezeket ő is felismerné és komolyan dolgozna rajta, de mivel berögződött dologról van szó, nem egy könnyű menet lenne.

2022. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!