Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most ezek után hogyan békítsem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ezek után hogyan békítsem meg a párom?

Figyelt kérdés
Anyukám beteg, és jár állami dokihoz, de el akartam vinni magánba, hogy tudjam, biztosan kell-e műtét, olyan műtét kell-e amit mondanak, stb. Mondtam is a páromnak, hogy elviszem anyut orvoshoz, és ott a közös számlánkról fizettem. Mikor hazaértem közölte, hogy nem költhetek el csak úgy, szólás nélkül majdnem 50.000-t a közös számlánkról, és amúgy is a f@sznak kell anyámnak magán doki, menjen csak az állami rendelésre. Persze azért hogy ő havi 3x1800-at költ cigire, meg minden héten minimum egy 20as elmegy a haveros programokra, meg most vett új monitort, pedig a régi is jó volt, én ne szóljak mert “megkeresi rá a pénzt”. Én is keresek kb annyit mint ő, csak mivel nem megyek be minden nap 8tól 5ig melózni egy irodába, ez nem olyan munka… Nem igazán tartom megalapozottnak a haragját, és koránt sem mondanám hogy önrendelkező vagyok. ( 5 éve vagyunk együtt)

2022. jún. 14. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

És még te akarod kibékíteni? Nem vagytok házasok, nem közös a vagyonotok. Bár akkor sem tilthatná meg.


"én ne szóljak mert “megkeresi rá a pénzt”.


Te is. Döbbenet, milyen pasikkal képesek sokan együtt élni.

2022. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy ember életéről van szó és ennyi. Ezek szerint nem nagyon érdekli az anyád.

Menjetek külön számlára és kész. Ha valamit közösen vesztek majd osztoztok a fizetésen. Ha ez ilyen problémákat szül, akkor nem idili a kapcsolat. Nem érett meg közös számlához.

2022. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire különböző értékrenddel hogyan jutottatok el egyáltalán az együttélésig meg a közös kasszáig?
2022. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom jó az ágyban.

Mármint mi másért vagy egy ekkora f@sszal?

2022. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenek számomra ezek a kérdések. Ilyen empátia nélküli, bunkó embernek van párja?

Az anyádról van szó, belőle csak egy van, számodra a világon egyik legfontosabb ember. Természetes, hogy mindent megtennél érte. Az, hogy lerohan pár tizezres kiadásért egyszerűen felfoghatatlan. Te meg békíteni akarod? Te sem vagy normális!

2022. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálunk ilyen helyzet alakulna ki, a párom lenne az első, akitől kérni sem kéne, azonnal felajánlaná, hogy vegyek le pénzt a számláról.

Nem tudom elképzelni, hogy olyan emberrel legyen közös számlám, aki fontosabbnak tartja a saját kényelmi dolgait, mint a párja édesanyjának az egészségét.


De ez még egy dolog, a megjegyzése lenne az, ami totálisan kiverné nálam a biztosítékot, mert rettentően érzéketlen és bunkó.

2022. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem mindketten nem jól cselekedtetek.

1. a párod azért, mert kiakadt az esten, nincs tekintettel arra, hogy anyukád egészségének javítására tetted,

2. Te pedig azért, mert megkérdezése nélkül fizettél a közös számláról, habár nincs külön számlátok, külön kasszátok, tehát fizetni is csak egy számláról lehetett. Viszont mégis meg kellett volna előre ezt beszélni vele.

2022. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem lehet 50 ezer forintot a másik tudta nélkül elkölteni, vagy ha megtörténik, akkor az ember legalább kellő alázattal vagy bűntudattal magyarázkodjon.


Ennek ellenére a mondat második fele nem kellene, hogy anyud menjen állami dokihoz. Az nem tudom, hogy csak egyszer dühből mondta vagy rendszeresen így áll hozzá, ha a második, akkor menekülj.

2022. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A parom nem 50000 forintot, hanem 30000 euróval segített egy barátján. Meg csak nem is család tag. Mikor elmondta természetesen meglepődtem.

Érdekes módon nem lecsesztem vagy haragudtam, hanem negertettem, hogy miet tette. Szükséges volt és volt elég felre rakott pénzünk.

Szerintem ez volt a normális reakció a részemről. Azóta sem jelent problémát h ezt tette. A barátja meg probalja törleszteni de lassan halad vele

2022. jún. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 abrakadabra69 válasza:
Nem békíteni kell hanem külön kassza és mindenki addig nyújtózkodik ameddig a takarója ér a nagy dolgokra meg összedobjátok: pl kocsi, ház
2022. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!