Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudom, hogy én voltam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudom, hogy én voltam vagy a párom volt nárcista egy nárcisztikus kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A szakítás után mutattak rá és ismertem fel az egyértelmű jeleit, mennyire egészségtelen és bántalmazó kapcsolatunk volt, de igazságtalannak érzem, hogy őt hibáztassam, miután kettőn áll a vásár. Lehetek én a nárcisztikus személyiség és azért akarhatom ráhúzni utólag az együtt töltött időkre? Árthattam neki annyit, mint ő nekem? Az elválás szépen történt, de azóta sem érzem jól magam.

2022. júl. 2. 12:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem ugyanolyan volt a viselkedésetek. Abból tudod, ki volt a nárcisztikus, aki úgy viselkedett... Miért kell ezt így túlbonyolítani?
2022. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Akár mindketten lehettetek azok, más erősséggel.
2022. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mert ha én vagyok, ha rám jellemző, akkor szeretném elhagyni, kezelni a problémát, hogy ne bánthassak mást is.
2022. júl. 2. 13:05
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

A nárcisztikus személyiségzavarban szenvedők a lehető legritkább esetben ismerik fel a problémát és ennél sokkal ritkábban hajlandóak orvosi segítséget igénybe venni. Érdekelne, hogy ki mutatott rá erre. Csak azért kérdezem, mert mostanság nagyon divatos lett minden önző és egoista emberre ráhúzni, hogy nárcisztikus, holott véleményem szerint releváns végzettség nélkül nem kéne senkit sem diagnosztizálnunk.

Nekem sincs ilyen végzettségem, de szerintem a nárcisztikus nem ismeri fel azt, hogy kettőn áll a vásár, szóval ez alapján te nem valószínű, hogy az vagy.

2022. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem te vagy nárcisztikus valószínű. A nárcisztikusok el vannak telve a saját tökéletességükkel. De az a minimum hogy magukon nem akarnak változtatni csak ha más szemében ezáltal jobb színben tűnnek fel.
2022. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Pszichológus feltételezi, de nem nevezte meg egyikünket sem még, csupán a kapcsolatot jellemezte így abból, amit én (egyoldalúan, egy szemszögből) elmeséltem. Állítólag egyértelmű jeleit mutatják a “sérüléseim”, de mikor megkérdeztem tőle, hogy én is okozhattam e neki ilyen traumát nem kaptam egyértelmű választ. Látatlanban nehéz is lenne a feltételezéseken kívül mást felmutatni.

Mindenesetre, ha a változtatásra való hajlam és abban segítség kérése nem jellemzőik, úgy egy kicsit nyugodtabb vagyok. Sokat olvastam erről a jellemvonásról mostanság, de valóban nem tudom én sem egyértelműen elkülöníteni egy önző, egocentrikus embertől a leírtakat és ha a manipulációt, vagy azt veszem alapul, hogy ők érzik magukat áldozatnak, akkor lehet, hogy már magamat is befolyásolhattam annyira, hogy őt akarjam hibáztatni…

2022. júl. 2. 13:39
 7/22 anonim ***** válasza:

Akar lehetsz te is az,en is sokat agyaltam mar ezen es a mai napig nem tudom megmondani,hogy az vagyok-e.De mivel en is olvastam,hogy egy narcisztikus sose ismerne be magarol es sose tenne magaert ugy vagyok vele akkor nem lehetek az.Bar azert a mai vilagban szerintem nem lenne meglepo,hogy ekkora info aradat mellett egy narci olvasna errol es magra ismerne.Nem gondolom en sem magam egy patologias esetnek,de neha ledobbenek a viselkedesemen.

A narcizmusnak amugyis tobb típusa van es magamon inakabb a kevertet latom. Neha feltunik,hogy mennyrie probalom manipulalni a korulottem levőket,hogy mindig aldozatnak erzem magam, tökéletesnek es a masik bantott meg, a paromat mennyire akarom kontrollalni ,persze felelmbol hogy el ne veszitsem plusz nem akarom,hogy masok iranyitsak ot vagy rosszat mondjanak rolam.Neha ledobbenek ,hogy mennyire fugg tolem a parom es a hangulatomhoz igazodik pedig amugy ezt nem akartam soha ilyenkor elgondolkozok, hogy mit tettem ,milyen ember vahyok en? Neha tenyleg csak azert olelem meg,hogy ne tunjek tul antiszocnak . Persze ilyen csaladbol jottem ugyhogy eltanulhattam plusz a kielegitetlen igenyeim gyerekkorbol. Amikor pedig jo a hangulatom es ramjon akkor elkepesztoen szeretem ot.. egy kicsit a grandiozussag is bennem van mas teruelteken,de az enyhébb.

2022. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt nem tartom normálisnak aki pszichomókushoz jár! Egy kapcsolatban mindkét fél enged. Amelyik nem tud alkalmazkodni a másikhoz az menjen Isten hírével!
2022. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

7-es, elég bonyolult lehet ez számodra is mentálisan, de legalább felismered és ezáltal változtatni is lehetséges, ha szükségét érzed.

8-as, annak pedig nagyon örülök, hogy te nem érezted még soha szükségét ilyen orvoslásnak, de nem tartom fairnek, hogy így általánosíts.

2022. júl. 2. 19:17
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mindkettőtök az. A passzív nárcisztikus önmagát bántja, az aktív nárcisztikus másokat. Ezek ketten egymásra találhatnak egy kapcsolatban.
2022. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!