Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vannak egyesek olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak egyesek olyan kapcsolatban, ami szerintük is rossz?

Figyelt kérdés

Először is: nem a súlyosan bántalmazó kapcsolatokra gondolok, ahonnan nehéz kilépni. Hanem az átlagosa rossz kapcsolatokra.


Van például egy ismerősöm, 27 éves nő. Összejött egy pasival, és kb. a megismerkedésük óta szidja. Mi mindent nem tud megcsinálni, min veszekszenek, konkrétan majomnak is nevezte már. Volt, hogy olyan kulturálatlanul beszélt róla, hogy én szégyelltem társaságban. Meg volt, hogy egy másik ember elhatárolódott az egésztől. Még a szexet is kibeszéli, hogy milyen rossz vele, kérdés nélkül. Ő a legdurvább ilyen élményem, de nem az egyetlen. Férfi és női részről is tapasztaltam már hasonlót. Ez a nő meg is mondta, hogy nem akar egyedül lenni, azért nem szakít, de minek? Ez mitől jobb?


Vagy amikor azon görcsölnek, hogy szerezzenek vissza valakit, aki megcsalta őket. Minek?


2022. júl. 5. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert unatkoznak egyedül, és társfüggők.
2022. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, társfuggoség. Az emberek félnek egyedul lenni, és lusták keresni ujat és jobbat. Es félnek attol, hogy még ilyet se találnak.
2022. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Közös hitel, közös ingatlan, közös gyerek vagy csak megszokás. Az ilyenkor szokásos mentegetőzések: "legalább nekem is van valakim, nem vagyok egyedül", "legalább asszonynevem van, mint az összes barátnőmnek", "vele se jó, de legalább ismerem, mással lehet, hogy még rosszabb lenne", "olyan, amilyen, de legalább nem ver meg nem iszik".
2022. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Huszonévesek, nem hazasok.
2022. júl. 5. 19:19
 5/12 A kérdező kommentje:
*házasok
2022. júl. 5. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A megszokás huszonéves korban is lehet indok.
2022. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kenyelem , lustasag , mégsem annyira rossz vele. Későbbiekben meg hitel, gyerek
2022. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Jöjjön akkor saját példa.

10 éve vagyok együtt a párommal. Az első pár év nagyon jó volt, rengeteget kirándultunk, voltunk nyaralni is többször. Idővel kezdett kicsit unalmassá válni a kapcsolatunk de nem volt semmi probléma ezért együtt maradtunk.


Már 5 éve voltunk együtt amikor felköltöztünk Budapestre. Ez dobott elég sokat a kapcsolatunk. Nagyváros, csomó lehetőség.

Egy évre rá kiköltöztünk külföldre.

Ennek már 4 éve. Mind a ketten érezzük, hogy nem az igazi a kapcsolatunk.

Ennek ellenére ha szükségünk van a másikra akkor mindíg számíthatunk egymásra, nincs egyik oldalról sem semmiféle kihasználás és így elég jól is élünk.


A kérdésre válaszolva pedig leginkább azért vagyunk együtt mert ez egy ismert biztonságos közeg amiben tudsz tervezni.

Ki tudja, ha szakítanánk találnánk-e olyat akivel teljesen boldogok lehetnénk úgy, hogy ez a fajta bizalom is megvan mellette.

2022. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-as, szerintem a te kapcsolatod abszolut nem egy rossz kapcsolat, inkább csak úgy mondanám hogy "felnottetek" és így élitek az életeteket. Inkább az élet tempo lassult le, nem a kapcsolat. Ahogy leírod, egy kapcsolat, amibe nszámíthatsz mindig a másikra, ott van és támogat téged, az az én levelemben nem rossz kapcsolat.
2022. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert lakhatási válság van.
2022. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!