Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudok kiszakadni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok kiszakadni a kapcsolatomból, amikor szinte minden rossz?

Figyelt kérdés
17 éve vagyok együtt a párommal, azóta volt minden, családi viszály, harag, anyagi gondok, testi lelki bántalmazás, megcsalásról nem tudok konkrétan, de az is lehetett, van két gyerekünk. A párom nem szeret,vagy ha igen nem eléggé. De egyszerűen mindig az jár a fejemben, hogy majd jobb lesz, ha ez vagy az lesz. Majd újra szeretni fog, rendbe hozzuk. Hogy mindent megteszek, hogy szeressen.

2022. márc. 17. 04:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

1. lehet mégse teszel meg mindent, hogy szeressen

2. lehet be kéne újítanod pár szeretőt, aztán a legjobbra lecserélni

3. lehetsz egyedül is


Tedd, ami neked a legjobb ezek közül

2022. márc. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Félsz az újtól, nem vagy biztos benne, hogy egyedül boldogulsz a gyerekekkel. Jobb a biztos, kiszámítható rossz.
2022. márc. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Biztos az is benne van, de én szeretettel tekintek rá. Pl egyik nap felpofozott, mert a kisebb gyerek azt hajtotta, hogy nem bölcsibe, hanem a mamájához akar menni, én pedig azt mondtam ne haragudjon rá,kicsi még. De erről én tehetek szerinte, mert oda van szokva. Pár óráig rosszul esett, aztán már azon gondolkoztam milyen étellel lepjem meg.
2022. márc. 17. 06:02
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jobb,. csak rosszabb.Mitől változna meg?
2022. márc. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, jesszus... Kapcarongynak használ, ez egy bántalmazó kapcsolat! Tudom hogy 17 év után nagyon nehéz, de ki kellene lépned, ez nem lesz jobb, bármit is teszel! És nem azért mert kevés vagy, vagy valamit rosszul csinálsz. A leírásod alapján csinálhatsz bármit, az sose lesz jó neki, lealázhatod magad a sárga földik, csak megvet. A szeretet nem ilyen. Nyilván mindenhol vannak hullámvölgyek, de az nem ilyen.

És ez már nem lesz jobb, csak rosszabb. És a gyerekek is megsínylik.

Én 7 év kapcsolat, 2-3 év együttélés, és másfél év házasság után léptem ki egy egy éves gyerekkel, és csak azt bánom, hogy nem előbb. Mert ő is tönkretett, bántalmazott.

2022. márc. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Toxikus kapcsolat. Másnéven stockholm-szindrómád van, vagyis betegesen kötődsz ahhoz aki bánt. Nézz utána!
2022. márc. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem okés. Szerintem lehet, hogy te rossz példát tapasztaltál otthon gyerekként, és ezért fér ez még bele. Az is lehet, hogy társfüggő, vagy kapcsolatfüggő vagy. Netán más okból vagy gyáva szembenézni a valósággal.


Az is biztos benne van, hogy a férjed folyamatosan rombolja az önbecsülésed, és azt hiszed, hogy nélküle már meg se tudnál lenni, ill. hogy a gyermekkel mi lesz, és észrevétlenül is gyártod a kifogásokat.


A Stockholm-szindróma is kb. ilyen érthetetlen. [link]


Az is lehet, hogy nem tudod, hogy hogyan kéne lépni.


Amit érzel, az nem szeretet, az valami más. És az is kérdés, hogy szereted-e magad.


Ha egy kicsit is kívülállóként szemléled a kapcsolatotokat, mit látsz?!


Ezzel egyébként nem csak a saját életedet teszed tönkre, hanem a gyerekét is, mert egy ilyen családmodellt tapasztal, és csak a félelmet, agressziót tapasztalja, tanulja.


Márpedig te felelős vagy nem csak magadért, hanem a gyerek testi, szellemi és érzelmi egészséges fejlődéséért is.


Megoldás, bizonyítékot gyűjteni minden sérülésről látleletet vetetni, bizonyítékot gyűjteni lehetőleg arról, hogy ő csinálja, és ha a gyerek előtt, akkor bónusz.


Feljelentést tenni a férj ellen, távolságtartásit kérni, és elválni, a gyerek felügyeleti jogát pedig kizárólagossá tenni az agresszió miatt.


Gyerektartást kell fizetnie, de nem lehet a közeletekben, stb. a lakásból meg költöznie kell.

2022. márc. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Pofonnál nem volt több szerencsére, évente 3-4szer,de szóban voltam már minden... Véres k.va,miért nem tudok megdögleni, ha elmegy a pénze megöl.. Minden. Amikor nem "kattan" be nagyon szrrethető, alapvetően rendes segítőkész. Olyan mint egy vulkán, egyszer csak kitör. Amikor kedves, rendes, a kedvében akarok járni. A dolog apropója az, hogy most lenne lehetőségem lépni, mert házfelújítás miatt szüleimnél vagyok a gyerekekkel pár hetet. Lenne esélyem nem visszamenni. De folyton azt nézem keres-e, ír-e. De nem.. Azt hiszem a bekattanós állapotában kezd lenni.
2022. márc. 17. 07:29
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hat…

Ha 17 évig nem sikerült, akkor most sem fogsz tudni egyedül kilépni. Családod/barátaid tudnak rá, hogy bántalmazva vagy?

Egyébként azért teszel meg mindent annak ellenére, hogy így bánik veled, mert megtanultam, hogy ha “neki tetsző” módon viselkedsz, akkor nem bant.

Viszont ezt nem kene eltűrni, sosem tudtam megérteni, hogy emberek hogy képesek ennyire elcseszni éveket az életükből ilyen “kapcsolatokra”.

Csak mondom, hogy lehet, hogy majd a gyerekeket is elkezdi bántani, plusz szerinted a gyerekek milyen lesz elv ha felnonek? Azt látják majd, hogy a not lehet verni, mert úgyis hagyja és amúgy apa is ezt csinálta. Tényleg azt akarod, hogy ilyen kreten gyerekeid legyenek ?

Mert a férjed egy gyökér.

Olyan nincs, hogy nem tudod elhagyni és olyan sincs, hogy szereted. Mit szeretsz benne? Néha megver, de ha egyébként nem csinálok semmit, csak bólogatok és mosolygok, akkor annyira aranyos, hogy nem bant ?

Azért tényleg, gondolj már bele.

2022. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem tud róla senki, képtelen vagyok rosszat mondani róla bárkinek is. Köszönöm, hogy írtok, jól esik.
2022. márc. 17. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!