Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudjuk elengedni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudjuk elengedni egymást?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt. Van egy gyerekünk. Viharos volt mindig a kapcsolatunk. Történtek dolgok és az egyikünk megcsalta a másikat. Fél évig külön voltunk. A páromnak is lett új kapcsolata,de végül újra egymás mellett kötöttünk ki. Új esélyt adtunk ennek. Kb 2 hónapja próbálkozunk,de tudjuk hogy nem megy. Nem működik. Viszont nem tudjuk egymást elengedni. Féltékenyek vagyunk ha mással beszél valamelyikünk. Nem engedjük el a másikat sehova egyedül mert félünk hogy megcsal,nem tudjuk mit csinal. Túl sok sérelem érte a páromat amit én okoztam és ezeket nem tudja elfelejteni. Én könnyebben lépnèk,de nem enged. De közbe én is ugyanúgy féltékeny vagyok. De én tudom,hogy mennék viszont ezzel túl nagy fájdalmat okoznèk neki. És nem tudjuk mit tegyünk,főleg hogy van egy gyerekünk akinek szintén nem akarunk fájdalmat okozni. De a párom is elmondta hogy ő is szenved már ebben a kapcsolatban. Ha oda jutunk hogy akkor vége akkor mindig kapcsol és neki az se jó. Az se ha külön vagyunk az se ha együtt.

2022. júl. 14. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert valamennyire még szeretitek egymást és 10 év alatt nagyon összeszoktatok.

A szokás vonzását kell megszüntetni.

2022. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten kapcsolatfüggők vagytok.
2022. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A két kapcsolat amiben voltunk mindkettőnknèl működhetne ugyanúgy. Ő is mondta már hogy vágyik a másik kapcsolatra. De mégis velem van. Nekem is vannak érzéseim a másik irányba. De én meg félek hogy megbántom ha ezt elmondom neki. Nem vagyunk őszinték egymással. Vele nehezebb is őszintén beszélni.
2022. júl. 14. 10:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján ez a kapcsolat egy rakás kaki. Le kellene zárni. Ennek így semmi értelme.
2022. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez lenne a cél hogy lezárjuk de nem tudjuk.
2022. júl. 14. 11:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudnátok ti csak szerettek szenvedni. Szakítás törlés tiltás. Ennyi lenne a dolgod.
2022. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a #2-es nek. Kapcsolatfüggők vagytok.

Nem elég hogy ezt a nem működő kapcsolatot nem tudjátok lezárni, hanem csak abban tudtok gondolkodni, hogy rögtön beleugranátok egy másikba.

Az fel sem merült bennetek, hogy lehet ám egyedül is élni (legalább egy kis ideig)!

Itt látszik meg a kapcsolatfüggőség. Ezt hívják liánozásnak. Fél lábbal még benne vagy az egyik kapcsolatodban, de már a másik lábbal meg a másikban.

Titeket a kapcsolatfüggőségen kívül a birtoklási vágy és a megszokás tart össze.

De még véletlenül se legyetek egy napot se egyedül. Még véletlenül se koncentrálj magadra és még véletlenül se gondolkodj el az életeden (jövődön)- irónia.

2022. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem tudod lezárni. Nem akarod/akarjátok, mert nektek kényelmesebb a megszokott még így is, hogy halott és idő pocsékolás. Két gyenge jellem vergődése, bocsi de leírás alapján ezt látom.
2022. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A megszokott és a megszokástol való félelem és az ismeretlen miatt fél lépni egyik és másik
2022. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha egy beszélgetés folytán megbeszélnétek, hogy a másiknak miben kellene megváltoznia, mi az ami egyiknek nem tetszik a másikban? Csak nehogy veszekedéssé fajuljon!

10 év és gyerek azért nem semmi. 10 éve még bizonyára valamelyikőtöknek nem volt meg az a tulajdonsága, ami miatt most nem jöttök ki (akár mindkettőtökre is vonatkozhat ez a megváltozás). Ezt kellene megbeszélni, hogy le tud-e erről a változásáról mondani. Szerintem könnyen ,megmenne, mert nem tudjátok egymást elengedni és ennek más oka is lehet, mint amit az előttem írok felvetettek.

2022. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!