Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom beszólogat, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom beszólogat, hogy lusta vagyok, meg hogy nem akarok dolgozni. Szerintetek szakítsak?

Figyelt kérdés

1-2 éve a barátom olyan csajjal járt, akinek online sulija volt, de még ahhoz is lusta volt, hogy meghallgassa. Egész nap csak mobilozott, és csövült nála, aztán 1-2 hónap után kitette a barátom.

Aztán összejöttem én fél éve a barátommal. Még egyetemista vagyok, már az utolsó évemnél tartok, de tavasz környékén (mikor még nagyban zajlott a szorgalmi időszak) elkezdett csesztetni azzal folyamatosan, hogy neki nem tetszik, hogy nem dolgozok, igazán elkezdhetnék valamit. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy jelenleg még a hallgató a fő pozícióm, és hogy csak az egyetem után tudnék amúgy is valami komolyabb munkába leszerződtetni, de ő csak hajtotta a magáét, hogy nem tetszik, hogy nem dolgozok. Aztán méregből elkezdtem diákmelózni, hogy megmutassam neki, hogy képes vagyok dolgozni. Majd jött a vizsgaidőszak, és akkor abbahagytam, mert a vizsgák fontosabbak voltak. Most pedig már 5 hete a szakmai gyakomat végzem, és pár napja a barátom elárulta, hogy egy másik barátjával éppen rólam beszéltek, hogy én úgy akarok meggazdagodni, hogy nem akarok dolgozni. És akkor leteremtettem, hogy jelenleg még hallgatói státuszba vagyok, meg hogy már 5 hete sz*pok a szakmaival, és akkor jön velem veszekedni, hogy neki mi nem tetszik. Összevesztem vele, de neki azóta is ez a véleménye rólam, vagy ez a negatív dolog nem tetszik, hogy nem keresek pénzt.

És hiába magyarázom a helyzetet, nem képes felfogni. Mérgemben azt mondtam neki, hogy akkor keressen valami olyan lányt, akinek van munkahelye, és mindennap fél nap dolgozik, ne egyetemi hallgatót, de aztán mégis ő van besértődve, hogy jajj emiatt nem akar ő szakítani, csak nem tetszik neki. De nekem már elegem van, hogy folyamatosan ezzel provokál, csesztet, hogy én milyen lusta vagyok.

Másik sztori, ami ezzel kapcsolatos, hogy egy haver összejött egy lánnyal, igaz már idősebb a pasas pár évvel. A csaj szintén hallgató, és már amikor összejöttek, tervezték, hogy mennek tengerre, vagyis a pali elviszi. Egyébként szintén nem dolgozik semmit a lány az egyetem mellett. Aztán én is megkérdeztem a barátom, hogy mi mikor megyünk nyaralni, de olyasmit beszólt, hogy "majd ha neked is lesz fizetésed". Aztán ez kicsit rosszul esett, és megalázónak érzem. Nem amiatt, hogy én elvárom, hogy elvigyen teljesen ingyen, de folyamatosan azt is hangoztatja rólam, hogy nekem nincs pénzem, csóró vagyok stb, miközben attól még hogy nincs munkahelyem, az évek során sikerült zsebpénzt összegyűjtenem. Szóval persze én sem úgy gondoltam, hogy ingyen mennék, de szebben is kifejezhette volna, hogy a költségeket felezzük. (Utólag azt is mondta, hogy ő kifizetné a teljes nyaralást, csak az neki nagyon rosszul esne.)

Szintén ehhez kapcsolódóan sokat veszekedtünk még azon, hogy ő mennyit iszik, és képes vagyonokat elkölteni csak a szórakozásra. Most nyáron meg főleg iszik, és költ. Elárulta, hogy majd megy a Szigetre, meg ide-oda pár napos koncertre, és hogy kb 200 ezer forintot tervezett erre az egészre. Előző hónapban is ha az ivásról volt szó, akkor havonta 100 ezer mínusz elment csak erre neki. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy sok apróságot sajnál tőlem, meg felhányja, hogy így etetett, úgy etetett, miközben én nem keresek pénzt (és itt is apró pénzekről van szó, nem úgy kell elképzelni, hogy minden nap megetet, hanem néha elvisz randira), miközben ő meg vagyonokat elbasz értelmetlen dolgokra...

Igaz, most több problémát is felsoroltam, de a legfőbb inkább az, hogy csesztet a melóval, meg hangoztatja, hogy csóró vagyok, eljátsza, hogy mennyi pénzt rámkölt így is, miközben alig. Nem függök tőle, nem lakunk együtt, és tényleg nem arról van szó, hogy ő eltart engem. De nekem rohadt szarul esik ez az egész, mert nagyon sok nyomást is rámgyakorol, hogy dolgozzak, miközben nem képes megérteni, hogy most a főállásom még az egyetem. Szerintetek szakítsak? Nem hiszem, hogy sokáig fogom tűrni. Egyszer már megbeszéltük, hogy ne csesztessen a melóval, mert az idegemre megy, de egy idő után úgy is elkezdi.

Ami még nem került említésre, hogy neki kb 300 ezres fizetése van havonta, van spórolt pénze, 2-3 millió ft, de most így a nyári hónapban akár egy teljes fizetését képes csak az ivásra, bulira költeni.


2022. júl. 24. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezekből egy húzás is elég lenne, hogy elküldjem melegebb éghajlatra… lenéz, cseszeget, nem tisztel. Mégis miért jó neked vele?
2022. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Abszolut nem vagytok egy szint

Azért áll beléd mert érzi hogy kevés hozzád, ezért inkább próbál téged lehuzni

Szánalom

2022. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Jobb nincs...?
2022. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyszerűen tedd ki ezt az alkoholista senkit, azt kúrogassa az imádott pénztárcáját. Hosszú távon mire jutnál vele? Majd a GYED mellett dolgozz még pluszba, kisbaba mellett, hogy ne bökje a csőrét, hogy "csak otthon vagy", ő meg közben a havi fizetését elbulizza. Kell ez neked?
2022. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem szerelmes már, azért kezdte el zavarni hirtelen ez.


"jajj emiatt nem akar ő szakítani, csak nem tetszik neki"

Nem akar szakítani, mert nincs más nő kilátásban és dugni azért csak akar valakivel.

2022. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is tedd ki. Ha a párod bármi alapján lenéz, akkor az a kapcsolat elemi szinten van elbszva. Meg az is egy tahó tulajdonság hogy ha nem csinálod akkor, és azt, amit ő akar, akkor megy a rosszindulatú pletyiparti rólad a fiúkáival. Ez sztem senki életébe nem kell.
2022. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem jó vele egyáltalán már.. Nagyon sok-sok probléma közül most csak ezt a töredéket említettem meg. Egy ideig nem csesztetett ilyesmivel, de most pár napja megemlegette, hogy "lusta vagyok", aztán nagyon felrobbantam. Napok óta gondolkozom, hogy megszakítok vele most már mindent.

Azon is veszekedtünk, hogy ennyit iszik, mert nekem még az is sok, ha havonta iszik, de ő meg erősködik, hogy nem sok egyáltalán, meg hogy a haverjai otthon naponta isznak, és mentegetőzik, hogy régebben ő is rosszabb volt.

Nőkből is elegem van már, szerintem nem kizárt, hogy van már kilátásban valakije. Amúgy is olyan megalázóan viselkedik, nőket fényképezget az utcán, másokra nyálaznak a haverjaival stb.

2022. júl. 24. 18:05
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Én ezek után szakítanék a helyedben. Bár nem tudom, hogy mennyire van még szeretet a kapcsolatban és azt sem, hogy mit érzel, de én nem akarnék olyannal lenni aki nem szeret (valószínűleg) és lenéz engem.


Rengeteg olyan jellegű dolog hangzott el itt ami szerintem durván sértő.

2022. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez senkinek nem jó.


Csak egy szenvedés kínlódás az egész kapcsolat.


Kiderült, hogy nem passzoltok.


Nem kell együtt maradnotok.

2022. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is támogatom a szakítás ötletét
2022. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!