Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogosan érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan érzem azt, hogy a barátom még mindig nem lépett (teljesen) túl az exén? Vagy ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagyon komplikált a szituáció, úgyhogy bocsánat a hosszú leírásért, de remélhetőleg minél részletesebben beszámolok, annál jobb tanácsot tudok kapni.

Én és a barátom tavaly novemberben találkoztunk egy sportcsapaton keresztül, ahová én akkor léptem be. Néhány hét múlva decemberben elmondta nekem, hogy tetszem neki és ekkor kezdődött kvázi a kapcsolatunk. Először januárban mentem el hozzá és nyilván élveztem a vele töltött időt. Először ekkor kérdeztem meg, hogy mióta szingli. Mondta, hogy voltak már előttem barátnői, ami teljesen rendben van (idősebb, mint én). A legutolsó kapcsolata kb. 6 hónapja ért véget, mert a lány végül elköltözött elég messze (kb. 3-4 óra repülőútra), hogy ugyanazt a szakmát tanulja, amiben a barátom dolgozik. Nekem ezelőtt még nem volt komoly barátom, úgyhogy nincs elképesztően sok tapasztalatom.

Telt az idő és mentünk is együtt randikra, mindig jól éreztük magunkat. Azt még hozzá kell tennem, hogy én már akkor is tudtam, valamikor jövőre el fogok költözni messze (még messzebb, mint az exe), csak azt nem tudtam pontosan, mikor. Ezt meg is mondtam neki, de ennek ellenére ugyanúgy akart velem járni, és végül is belementem. A benyomásom végig az volt, hogy ő egy őszinte és tisztességes személyiség, és még mindig ezt gondolom róla. Viszont egy nap (nem emlékszem pontosan mikor, február vagy március) éppen nála voltam és a lakásában lévő képeket nézegettük. Volt a családjáról, a macskájáról, róla stb... viszont a következő képen, amit felkaptam, egy mosolygó lány volt, akiről fogalmam sem volt, hogy ki. Megkérdeztem és mondta, hogy ő az a csaj, aki végül elköltözött (láthatóan nagyon kínosan érezte magát). Hogy őszinte legyek, egyáltalán nem vártam, hogy az exéről találjak egy random képet a párkányon, főleg miután már elvileg több mint fél éve elment, de ezt nem mondtam meg neki. Csak pár pillanatig elnéztem és aztán végül mondtam, hogy cuki csajnak látszik (engem mindig cukinak hív) és ő meg kínosan mondta, hogy "Háááát, ja..." vagy valami ilyesmi. De ahogy letettem, láttam még két másik képet kettőjükről emellett és ez azért nyilván szöget vert a fejembe.

Egy másik alkalommal is nála voltam és miközben ő tévézett, én néztem a lakásában lévő holmikat. Észrevettem, hogy a nappaliban lévő polcon van egy rakat ilyen Disney-figura és további aranyos kis tárgyak, többé-kevésbé elfoglalják a polcot. Gondoltam, csak nem lehetnek az övéi, úgyhogy megkérdeztem és mondta, hogy azok az exe figurái, aki gyűjtötte őket (de a testbeszédéből az jött le, hogy kicsit kellemetlen neki a kérdés). Arra jutottam, hogy biztos sokat jelenthetett neki ez a lány, ha még ennyi holmija van itt. Én nem laktam nála egyáltalán és több okból kifolyólag nem is terveztem odaköltözni, úgyhogy úgy voltam vele, az ő lakása, ha itt akarja tartani ezeket a holmikat, végül is az ő döntése. De azért nyilván megint meglepődtem. Egyszer meg is kérdeztem tőle, hogy miért van a csajnak még ennyi cucca itt. Erre azt válaszolta, hogy a lány nem tudta, mikor fog visszaköltözni ebbe a városba vagy hogy vissza fog költözni valaha is egyáltalán. A barátom szerint nem is szakítottak, hanem egyszerűen elváltak, amit én azért egy eléggé furcsálltam. Lehet, hogy csak nem mondták egyenesen ki? Passz.

A barátom sosem különösebben beszélt róla vagy más lányokról előttem és mindig élveztük az együtt töltött időket. Ha a csaj cuccai nem lennének szétszórva a lakáson át, nem is lettek volna kétségeim. De mindig visszatért valahogy... pl. a sportcsapatnak (amiben mind a ketten benne vagyunk) van egy csoportcsetje, amiben rengeteg ember benne van, olyanok is, akik már rég elköltöztek, de szeretnék megtartani a kapcsolatot a csapattal. Egyszer láttam, hogy valaki számomra ismeretlen írt (ez viszonylag gyakori, mert sokan vannak a csetben) és kíváncsiságból megnéztem, ki az. A profilkép alapján ez a lány lehetett, így tudtam meg a nevét. Onnan jöttem rá, hogy ő az, hogy arról a helyről kommentált, ahová a barátom szerint költözött. A barátom (és még néhány másik ember) visszaírt neki, de csak baráti jelleggel, úgyhogy engem ez nem igazán zavart.

A barátommal továbbra is jártunk és soha nem volt semmi konfliktus, mert elég jó a kettőnk közti kémia. Dehogy őszinte legyek, nem mindig volt egyszerű csak úgy ignorálni ezeket a holmikat a lakásban, időről-időre teljesen negatív gondolatokat váltottak ki bennem, akármennyire is próbáltam nyugtatni magam, hogy ő már csak egy ex. Viszont azt is tudom, hogy hajlamos vagyok a legapróbb dolgokat is túlgondolni és a bolhából elefántot csinálni. Egyszer meg is kérdeztem, hogy azért van itt még ennyi holmi a csajtól, mert azt reméli, hogy egyszer majd visszajön. Erre azt mondta, hogy komplikált, de végülis talán valami olyasmi, mert tudja, hogy én is hamarosan elmegyek és lehet és lehet sosem jövök vissza. Mikor éppen csak elkezdtünk járni, azt mondta, élvezi a szingliséget, de nyilván nem akar örökké az maradni... amit teljesen megértek, mert 1) én sem akarnék örökké az maradni és b) én sem akarnám, hogy örökké az maradjon, még ha nem is velem köt ki végül.

A barátom végül május elején elutazott pár hétre, hogy meglátogassa a rokonait (a rokonai nagyon messze laknak, azért mert ilyen hosszú időre). Miközben távol volt, én kíváncsiságból megtaláltam a csaj instagramját a neve alapján. Tudom, ez egy kicsit talán túlzás volt, de nem bírtam ellenállni a kísértésnek. Végülis nyilvános a profilja, bárki megnézheti és csak átfutottam rajta. Viszont ahogy néztem, észrevettem, hogy a legutóbbi képek és még a 24-órás momentje is ugyanonnan volt posztolva, ahová a barátom ment éppen akkor... ez elég sokként ért, mert két teljesen külön helyen laknak. Azt gondoltam, most csak TELJESEN VÉLETLEN utaztak ugyanakkor ugyanarra, vagy kommunikáltak is előtte? Mert végül is minden joga van utazni, de én ezt elég nehezen láttam teljesen véletlennek... de azt gondoltam, lehet megint túlgondolok mindent. Tudom, hogy a barátom sosem csalna meg vagy bármi ilyesmi, úgyhogy ettől nem féltem. Inkább az zavart, hogy ez a csaj időről-időre mindig felbukkan valahogyan.

A barátom aztán visszajött és egy este együtt mentünk haza. Egy pillanatra leállt fotózni valamit, én meg megvártam és kb. fél méterrel mögötte álltam... és ahogy kinyitotta a telefonját, látom, hogy a legutolsó üzenete ettől a csajtól van. Azt gondoltam, hogy ez valami összeesküvés lehet ellenem, mert akárhova nézek, az exe valahol mindig itt van. Nem tudtam eldönteni, hogy csak túlreagálom vagy aggódnom kellene. Engem nem zavar, hogyha kapcsolatban maradnak, nem várom el a barátomtól, hogy minden hidat felégessen maga mögött csak miattam, de azt nem vártam, hogy a LEGUTOLSÓ üzenete az exe legyen. De próbáltam azzal nyugtatni magam, hogy lehet csak éppen valamiről beszéltek és csak egyszeri egybeesés. Végül is csak egyszer láttam a telefonját. Lehet, csak valami szakmai dologról beszéltek, ki tudja.

Persze nem ez volt az utolsó alkalom. Egyszer a kocsiban ültünk és éppen valakinek üzenetet akart írni... és látom, hogy a legutolsó üzenete most is az exe volt. Újra néztem egyet, de nem szóltam. A privát beszélgetések privátak és nem fogom átkutatni a telefonját, mert nem vagyok se őrült, se tiszteletlen. A harmadik és legutolsó alkalom pedig kb. 1-2 hete volt, amikor ketten elmentünk vacsorázni. Ahogy kinyitotta a telefont (mutatott egy képet, amit az anyja küldött), egy pillanatra odalestem és láttam, hogy már megint az exe a legfrissebb csevegése. Ekkor viszont eldöntöttem magamban, hogy 3 különböző alkalom nem lehet véletlen.

Ezek alapján úgy érzem, még mindig aktív része az életének és rendszeresen csevegnek. Lehet nem a barátom ír neki, hanem ő a barátomnak, de akkor is gyakran beszélnek. 3 random alkalom nem lehet mind véletlen. Még ő sem én feltétlen beszélünk annyit. Néha napok telnek el, hogy nem üzenünk egymásnak, mert néha mindkettőnk elfoglalt, vagy én nem akarom zavarni felesleges üzenetekkel, miközben dolgozik. Ezek alapján szerintetek aggódnom kéne? Fogalmam sincs, hogy ez a csaj (aki már kb. 1 éve elment) még mindig mit jelent neki, már azt sem tudom, hogy ezek alapján én ki vagyok számára, és ezután már nem tudok nem kételkedni. Valaki tudna külső szemmel tanácsot adni?


2022. júl. 31. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha valaki elolvasta, összefoglalná 3 mondatban? Köszi előre is.
2022. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Vannak akik tartják az exekkel a kapcsolatot, es vannak akik nem.

Akik tartják 50% hogy ártatlan a dolog de akkor is zavaro ha pl gondjaitok lennének vagy bármi, hogy a magánéleteteket kibeszélné neki esetleg.


Jobb olyannal kezdeni aki no kontaktban van az exével, és azt atombiztosan.

De amugy azok sem biztos hogy szentek, es megeshet hogy másokkal ismerkednek..

2022. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

1.valszeg baráti es bizalmi kapcsolatban maradt a kerdező párja az exével a kaocsolattartásuk egymassal folyamatosan aktiv.

Kerdező probál nem féltékenykedni. Racionálisan áll a dologhoz.

2022. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég naiv vagy, kérdező. Még csak azt sem kérdezted meg, hogy kerülnek ugyanoda? Ennek a kapcsolatnak több okból sincs semmi értelme.
2022. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Na hát akkor én vagyok a gonosz aki ezt tuti biztos hogy nem viselné el. Azt írod akad olyan amikor pár napig nem is beszéltek....mi van? Kapcsolatban vagytok elvileg szeretitek egymást és egyikőtök se kíváncsi a másikkal mi van? Az ex csajjal gondolom írogat minden nap. Írjon akkor vele engem meg el lehet felejteni. Az biztos hogy elzavarnám hozzá menjen csak szépen utána. Ha annyira lezárta volna a caaj cuccait max egy dobozba elteszi neki vagy mit tudom én. Szerintem te csak egy pótlék vagy.
2022. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal elötted, amiért ilyen higgadtan kezeled ezt a nem kicsit gyanús helyzetet. Leírásod alapján még mindig érzelmi szálak fűzik a csajhoz. Veled van, de szerintem te ebben a kapcsolatban csak a második vagy, aki kéznél van. Lehet itt jönni azzal az ócska dumával, hogy miért kellene teljesen ignorálni az exünket stb nem, nem kell, de ez már erős túlzás, elengedni nem akarás barátod részéről. Sajnálom, de ez az én meglátásom.
2022. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Anno a férjem sem dobta ki az exe cuccait, amikor először vitt haza magához. Nem szóltam, gondoltam csak észreveszi magától. De aztán amikor véletlenül az exnő undorító hajas hajgumiját fogtam meg, úgy a gyomrom fordult fel. Utána jeleztem neki, hogy az ex pipere szrjait tüntesse el. Nekem rosszul esett. Olyan volt tényleg nekem is, mintha még haza várná - bizsuk, hajgumik, kencék, fülbevalók, körömlakkok stb. Úgyhogy tudom milyen érzés. Hála istennek a párom észlelte a problémát, így azonnal ki is lettek bszva a ribi cuccai a kukába. Egyedül a nagy smink tükrét tartottam meg, mert egy olyat amúgyis vennem kellett volna. Utána mondta el, hogy amúgy nem tartják a kapcsolatot egymással.


Szóval a párod tartogatja ezeket a cuccokat és valamiért nem is akarja észrevenni, hogy neked ez szrul esik. Sőt mi több aktívan tartják egymással a kapcsolatot napi szinten. Nos, ha nálunk ez lett volna, valószínűleg a párom nem lenne most a férjem. Én kiraktam volna. Szerintem a párod jelenleg hülyének néz. Te egy pótlék vagy, amolyan ha nincs ló, jó a szamár is. Te vagy a fix punci, akit jó megdugni, de ha ez a csaj újra össze akarna jönni vele, valószínűleg lapátra fog tenni. Én átgondolnám a helyedben ezt a kapcsolatot. Az önbecsülésed többet ér. Mind a 10 ujjadra jut pasi, ne érd be egy ilyen farokkal.

2022. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén elmondom hogy én ebből mit látok. Pótlék vagy. A barátod még mindig az exét szereti. Ha nem így lenne akkor nem lennének ott a lakásban szem előtt a cuccai és nem beszélgetne vele.
2022. szept. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem naiv vagy, vagy legalábbis homokba dugod a fejed. szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem lépett túl a csajon. de mi a francért nem kérdezted meg, hogy mi van itt? az egy helyre utazás tutira nem véleten. én ezt nem viselném el, pótlék vagy, arra vár, hogy visszajön-e az exe
2022. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Vagy csak szexpajti az exe mikor neha hazajön
2022. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!