Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olyanná válhatok, mint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyanná válhatok, mint a párom? Vagy még rosszabb?

Figyelt kérdés
Egy évek óta tartó kapcsolatról van szó, aminek már a végét járjuk sajnos. Rengeteg időbe tellett rájönnöm arra, hogy a párommal iszonyat nem illünk össze. Ő egy rettentő negatív ember, aki teljesen ki akar sajátítani, mindenben csak a rosszat látja és mindenkiben a fogást keresi. Plusz nem a legélesebb kés sem a fiókban. Én ennek pont az ellenkezője vagyok nagyjából; pozitív,barátságos, nyitott stb.. Vagyis csak voltam.. Mert teljesen azt érzem, hogy én is ilyen emberré váltam az évek alatt, mint ő. Boldogtalan, feszült és jóval tompább lettem agyilag is. Csak nekem fel sem tűnt, annyira naív vagyok. Ismerősök is észrevették már rajtam a változást. Tehát az a kérdés, hogy lehetséges az, hogy "megfertőzött" engem a tulajdonságaival? Vagy depressziós lehetek miatta? Esetleg, lehet, hogy energiavámpír? Már ha létezik ilyen. Köszi ha elolvastad.

2022. aug. 14. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a depresszió és annak a hatása is, hogy egy rossz kapcsolatban vagy.


Egyébként az energiavámírt általában olyan emberre mondják akivel lelkileg nagyon fárasztó együtt lenni, mert bármit megteszel neki semmi sem jó és állandóan csak ő, csak ő és csak ő. Őt kell pátyolgatni, ő az aki mindig az áldozat stb. Ilyenekre szokták szerintem mondani. Illetve az olyanokra is lehet akik a legapróbb dolgokból hatalmas drámákat tudnak csinálni. Esetleg épp zsarolgat a hülyeségeivel. Illetve az is egy fajtája amikor korlátozni és "teljesen ki akar sajátítani" próbál.


Én szerintem nem váltál olyan emberré csak nem érzed jól magad és ezt látod/kapod a közvetlen környezetedben. Így pedig szerintem sokszor a negativitása hatása alá kerülsz ami nem épp a "pozitív, barátságos, nyitott" velejárója.


Szerintem, ha nem lennél vele együtt akkor javulna a lelkiállapotod és le tudnád vetkőzni ezeket a dolgokat amik nyomasztanak.


De egyébként nagyon egyszerű, ha valakit sok rossz ér és tartósan akkor nem lesz egy ideig óráig olyan ember, mint azt megszokhattuk tőle.

2022. aug. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Négy év után szabadultam meg hasonló kaliberű exemtől.

Mellette rengeteget híztam, elhagytam magam, ő jóval igénytelenebb nálam, ami rám is kihatott. Savanyú és agresszív, lusta, tanulatlan, egyebek.

Végül is szakítás után kivirágoztam...

2022. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 10 évig bírtam. De nem megy tovább. Meg tudnak fertőzni. Addig szipolyozzák a lelkedet, amíg van mit adnod. 2éve próbálom visszaépíteni magamat, felszabadító érzés az ilyen embertől megszabadulni. Én is kivirágoztam, amint kimondtam, hogy ebből elegem van. Posztraumás szindróma szerű dolgaim még így is vannak miatta, de egyre múlik és remélem hamarosan végleg kitörlődik. Tényleg olyan, mint a depresszió. De ez nem az. Egyszerűen csak folyamatosan igyekszik lehúzni a saját szintjére, mert ha túl boldog vagy lelkes vagy, azt nem érti. Irigyli. És nem tud benne másképp részt venni, mint hogy tönkreteszi. Almási Kitti vidijeit érdemes meghallgatni a témában. Sokat tud segíteni a megértésében, miért működik így, miért van olyan hatással rád, amilyen.

A legjobb dolog, amit megtehetsz magadért, hogy nyomtalanul kitörlöd azt az embert az életedből. Nem tanulnak semmiből és nem változnak.

2022. okt. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy nem csak rád van hatással. Nekem mindkét gyereket totálisan elcseszte. Két kis szorongó, életunt, depressziv gyerek lett. Pszichológushoz járnak, hogy megértsék, szabad boldognak lenni és örülni dolgoknak, nem jár érte bűntetés. Amikor velem vannak egészen jól érzik magukat, de apás idő után úgy hozom őket haza, hogy totál üres a tekintetük. Semmi élet nincs benne. Napokba telik, míg újra helyrekattannak utána. Most várom, hogy a bíróság csökkentse a láthatási idejét.
2022. okt. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk azért kíváncsi lennék a másik oldalra is, így ítélkezni vagy tanácsot adni nagyon nehéz. Mitől negatív? Milyen fogást keres és kicsodán? Mit jelent hogy nem a legélesebb kés a fiókban? Írj egy szituációs példát talán akkor lehet jobban tanácsot adni.
2022. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
5-ösön kívül mindenki tudja, miről beszélsz. 5-ös szerencsés ember.
2022. okt. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 sajnos vannak emberek, akiknek semmi sem elég. Mindig találnak okot arra, hogy ingerültek és boldogtalanok legyenek. Tudom, hogy a volt férjem miért ilyen, a szülei tették ezt vele. Születésétől kezdve azt hallgatta, hogy az élet szar, mindenki szar, boldogság nem létezik, csak a gazdag emberek számára. A milliárdosoknak. A gazdag emberek szerencsések, nekik szép a világ, úgy születtek, hogy soha semmit nem kellett tenniük a gazdagságért, mert az csak úgy jár nekik. Mi földi halandók pedig kizárólag arra vagyunk alkalmasak, hogy őket irigyeljük és belehaljunk, ha tenni kell magunkért. Ezt az elmeállapotot természetesen csak piával lehet túlélni. Exférj meglepő módon sosem ivott, de az összes világfájdalmat és csalódottságot hozta magával. Nem vette észre, hogy lett szép családja, kocsija, háza, mind az én segítségemmel. Nem tudott örülni annak amije van, folyton azt kereste, hogy mije nincs még és azt ki miatt nem kaphatja meg soha, úgyhogy rohadjon meg a világ, mert neki olyan nehéz az élet. Semmivel nem lehet boldoggá tenni. A családját is csak kívülről nézte, külföldre járt, nem akart a része lenni. Nem jött velünk sehová, nem ült velünk egy asztalhoz, került minden közös időtöltést. Csak addig volt jelen, amíg elmesélte, hogy milyen retek szar az élet, és neki milyen nehéz így élni és, hogy mit csináltunk aznap rosszul. A jót sosem vette észre és nem is értékelte. Most persze sír utána, brühühü elhagytam, ugye, hogy milyen szar élet. Ő megmondta előre, hogy sosem lehet majd boldog. Aki így áll hozzá, az nem is lesz soha az. Tudom mitől lett ilyen, megtettem mindent, hogy észrevetessem vele, mennyi jó dolog van az életben, levettem a válláról szinte minden feladatot és terhet, mégsem volt elég boldog. Azt mondta majd akkor lesz boldog, ha lesz nagyobb házunk és soha nem kell többet dolgoznunk. Majd akkor... Hát itt kívántam neki sok sikert a frissen felépült 140nmes házunkban, amikor közölte, hogy jójó, de nem eléggé. Kéne medence, két garázs, két autó, úgyhogy ő most megint megy külföldre, amíg nem lesz meg minden. Majd akkor fog örülni. Otthagytam neki mindent, vettem magamnak egy kocsit a saját cégem profitjából, kibéreltem egy kis lakást, fogtam a gyerekeket és elköltöztünk. Ez így elég energiavámpír?
2022. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hű utolsó, erről eszembe jut két ismerősöm, hárman beszélgettünk pár éve, korai harmincasok voltunk. Mindkettőnek boldog párkapcsolata, egyiknek gyerekei is voltak már, és mindkettőnek kölcsönmentes nagy háza volt már akkor Budapesten. Elmondták, hogy mennyire car nekik, és koldusnak érzik magukat. Miközben a mindenki által álmodott életet élik fiatal koruk óta. Erre nem tudtam mit reagálni.
2022. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
🤷 van akinek semmi sem elég jó. És mindig azt irigyli, ami másé
2022. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek az embereknek van kiút ebből az ön- és másokat is sanyargató életből? Szörnyű lehet ennyire keserűen élni..
2022. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!