Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy vagyoni különbségek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy vagyoni különbségek esetén mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Kb 1 nagyságrenddel többet keresek, mint a feleségem és ebből a helyzetből elég sok vitánk van (én rommá dolgozom magam, mellette igyekszem a gyerekeimmel/családommal is minőségi időt tölteni, de úgy érzem ő kb nem rak bele ebbe semmit, elviszi reggel meg délután hazahozza a gyerekeket az iskolából és szerinte ez úristen de nagy munka, a háztartás romokban, mert "ő nem ér rá", főzve nincs, takarítónő jár, de azt sem képes felügyelni, sorolhatnám.) Úgy érzem belekényelmesedett ebbe az élethelyzetbe, hogy X évig itthon volt GYES-en.


Szeretném ezt a pénzt biztonságban tudni, félretenni főleg a gyerekeink taníttatására, nyugdíjra, de Sokszor úgy érzem csak én tolom azt a bizonyos szekeret. Ezen kívül a házasságunkban nagy gond nincs, szóval válni csak ezért nem szeretnék.


Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?



#vagyoni megosztás
2022. szept. 5. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

ő kb nem rak bele ebbe semmit, elviszi reggel meg délután hazahozza a gyerekeket az iskolából


Gardírozd te a gyerekeket, írj velük leckét, a feleségednek meg lesz ideje legalább többet dolgozni és több pénzt keresni.


Takarítónőbe meg ezek szerint anno te is belementél. Minek...??

2022. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
A csípőből letámadó válaszokkal ne foglalkozz, itt bizonyos embereknél már azzal kihúzod a gyufát, hogy férfi vagy.
2022. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tölti az idejét?
2022. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

"Gardírozd te a gyerekeket, írj velük leckét, a feleségednek meg lesz ideje legalább többet dolgozni és több pénzt keresni"

Hű de nagy kaland elvinni az iskolába a gyerekeket, aztán meg értük menni! Nem egy anyukát ismerek aki szintén viszi a gyerekeket iskolába/óvodába, igaz annyi különbséggel, hogy ők nem haza mennek utána, hanem dolgozni sokszor fizikai munkát és mégis rendben van a háztartás, van főtt étel is az asztalon. Érdekes...

Ez a gyerekeket viszem majd hozom, ez semmi, emellett nyugodtan lehetne takarítani, főzni, ha már nem dolgozik.

2022. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom, ő volt otthon velük végig, ha betegek, o marad otthon velük, úgyhogy mi az, hogy Hu de nagy munka ? Egyáltalán minek kellett neked gyerek?? Ha valóban látástól vakulásig dolgozol, mikor érsz rá velük vagy a feleségeddel foglalkozni? Én inkább keresek kevesebbet és dolgozok kevesebbet, hogy a családommal lehessek, te meg kb bele menekülsz a munkába.
2022. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

guess what, nagyon sokszor írok velük leckét, este én is altatom őket amikor csak tudom. Nem "menekülök" a munkába, egyszerűen csak így alakult az életem (home officeból dolgozok, szóval elég sokat velük tudok lenni)

Nem mondom, hogy "eleget vagyok velük", de az átlagnál biztosan többet foglalkozok velük és nem a meló miatt pattintom őket.


Igazábó

2022. szept. 5. 17:36
 7/16 A kérdező kommentje:

> Gondolom, ő volt otthon velük végig, ha betegek, o marad otthon velük, úgyhogy mi az, hogy Hu de nagy munka ?

ha betegek akkor jellemzően a nagymamák besegítenek.

> Egyáltalán minek kellett neked gyerek?? Ha valóban látástól vakulásig dolgozol, mikor érsz rá velük vagy a feleségeddel foglalkozni?

hol írtam, hogy látástól vakulásig? Hidd el, szakítok bőven időt a családomra is.


>Én inkább keresek kevesebbet és dolgozok kevesebbet, hogy a családommal lehessek, te meg kb bele menekülsz a munkába.

nem menekülök sehonnan sehova. :) kialakítottam egy privát-business life egyensúlyt, amivel nagyjából rendben van a lelki békém.

2022. szept. 5. 17:38
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
De jó, hogy megint a férj a hibás, aki dolgozik, foglalkozik a családdal, miközben a feleség(?), kb.semmit nem csinál.
2022. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

> Mivel tölti az idejét?

A kérdés jó. Csak úgy van. Mindig vannak apró cseprő ügyei, amit intéz napközben. Ráérősen felkel, elviszi a gyerekeket a suliba, elmegy az írószerbe ahol vesz 2 ceruzát, mert a gyerek kitörte az egyiket, benéz a barátnőjéhez a boltba, ahol az dolgozik, elbeszélget egy 30 percet, elmegy vesz 1 kávét anyóséknak, sorolhatnám. Telefonálgat a kis barátnőivel.

Valahogy elmegy az egész napja, de valós látszata nincs, illetve sokkal sokkal hatékonyabban is el lehetne ezeket intézni

Mindig azzal jön, hogy a gyerekek miatt nem tud mit csinálni, de valahogy az egész napja ilyen ráérős, iszonyat hatékonytalan. Látszik rajta, hogy nulla motivációja van _érdemben_ csinálni bármit is.

Tudom, ez most bunkón hangzik, de a nap végén én ebből ennyit látok.

2022. szept. 5. 17:44
 10/16 A kérdező kommentje:

> "Takarítónőbe meg ezek szerint anno te is belementél. Minek...??"

Mert szerettem voln egy tiszta, rendezett lakást, de úgy láttam erre ő nem lesz képes nekem meg már erre nem volt időm, hogy még a takarítást is én csináljam.


Tipikus példa: este el kellene mosogatni, de ő inkább ott hagyja, mert "úgyis jön a takarítónő másnap"

De fél napig tele a mosogató, ha reggel jön hozzánk valaki akkor a rendetlenségben kell fogadjam, ha kell valami, nekem kell elmosogassak.

nem tudok ezzel a helyzettel nagyon mit kezdeni. :/

2022. szept. 5. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!