Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártya árak között...

A videokártya árak között miért vannak ilyen nagy különbségek? Milyen webshop-okból érdemes rendelni?

Figyelt kérdés

[link]

Rendelnék egy rx6600-at és most le is mert 150k alá az ára, értesített az árfigyelő, de az ekirály/smartshop/tobuy és hasonló oldalakról sose hallottam és félek, hogy átverés áldozata leszek.

Olyat is olvastam, hogy külföldről hozott kártyák sokszor nem eredetiek vagy ilyen "átcímkézettek" és messze nem tudják az eredeti teljesítményértékeiket. Igaz ez?


Nyilván az ár nem minden, ha utána egy olcsóbb kártyával befürdök. Nyugodt szívvel megvehetem akár a tobuy-tól, akár az ekirálytól, nem fogom vele rosszul járni? Vagy inkább másik shop-ot nézzek? Ha igen melyek a VALÓBAN megbízhatóak?



2022. máj. 15. 19:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Ez meg a másik véglet:

[link]

Gyakorlatilag cirka 100 rugó különbség van a webshopok között.

2022. máj. 15. 19:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Az aqua ajánlata miért nem jó?
2022. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az jó webshop? Csak kérdezem.

Nyilvánvaló a tájékozatlanságom ezért is kérdezem egyrészt az előbbit, másrészt azt, hogy egy tobuy ill egy PCX valamint Maximall között mi indokolja a 20-30 ezres árkülönbséget.

2022. máj. 15. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha pár noname áruház x áron kínál valamit, miért kéne a többinek azt abban a pillanatban lekövetnie? Vagy hogy gondoltad ezt?


"Az jó webshop? Csak kérdezem."


Igen, az aqua is az egyik ajánlott webshop. Nem mintha nem lett volna már itt is leírva kismilliószor, hogy lehet kideríteni az ilyet, ha nem ismered...

2022. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdés ki mikor szerezte be. Ha te drágábban vetted meg mondjuk 6 hónappal ezelőtt, más meg áresés miatt olcsóbban 1 hete, akkor ha te is olcsón adod már veszítesz rajta. Fordítva is igaz, ha te vetted X áron régebben, de most X+Y áron tud más eladó beszerezni, akkor annyi lesz.

Nézd meg az RTX 3080, 3080TI, 3090 árait, szívják a fogukat rendesen is a webshopok, mert anno 500e-1 milla körül vették ők maguk a kártyát, csak közben lejjebb ment az ára, ezért próbálják a lehető legkisebb nyereséggel (vagy veszteséggel) eladni őket.

2022. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:

Ha az árukeresőn ott van a "megbízható bolt" plecsni, onnan rendelhetsz nyugodtan.

Ha biztosra szeretnél menni akkor lehet elvárásod, hogy a megbízhatónak jelöltek közül csak azokat veszed figyelembe ahol 1000-nél több vélemény van a boltról. Így 100% hogy nem jársz rosszul.

- Ránéztem most, a Kazy volt a legolcsóbb ingyenes szállítással, az pl. megbízható, én már rendeltem tőlük.

2022. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!