Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleslegesen sértődtem meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleslegesen sértődtem meg vagy tényleg demotiváló a párom?

Figyelt kérdés

Gyerek- és tini koromban rengeteget festettem, rajzoltam, viszonylag jó is voltam benne de aztán a felnőttséggel járó feladatok mellett ez évek óta kimaradt az életemből.

Éreztem hogy hiányzik valami, ami kikapcsol és egy uj hobbi lehet, talán egy kisvàllalkozás alapja is, így a napokban újra festeni kezdtem . Elég jó lett, ma teljesen bezsongva, ujjongva mutattam meg a páromnak. Aztmondta szép, majd kérdeztem hogy szerinte belevághatnék-e a bútorfestészetbe is? Az volt a válasza, hogy miért ne, ez nem olyan nehéz mint egy portré, nem nagy ördöngősség bútorra se megcsinálni.


Ezzel a mondattal egy pillanat alatt letörte a kedvem, teljesen úgy érzékeltem az egészet, hogy lekicsinyli amit csináltam, nem tartja sokra , mint amit bàrki meg tud csinálni.

Jól esett volna ha annyit mond, hogy simán belevághatnék mert van hozza tehetségem, miért kellett össze hasonlítani egy teljesen más fajta festéssel amihez képest az én munkám semmiség?


Szerintetek felfújom, nem kellene rosszul essen ?


2022. szept. 7. 22:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Jogos, hogyha így érzel. Szerintem nincs igazán tisztában vele, hogy festeni valószínűleg csak az tud akinek tehetsége van hozzá. Legyen az bárhova vagy bármire történő festés. Én például nem is hallottam arról amiről írsz.


De, ha a párod valaki ezt meg kellene tudnod beszélni vele és nyugodtan mond el neki, hogy neked ez rosszul esett.

2022. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Így van, kommunikáció! Ha rosszul esik, mondd el. Szerintem ő nem gondolta, hogy neked ennek ekkora jelentősége lesz, sőt megkockáztatom, hogy a maga módján bátorítani akart, és azért fogalmazott így, hogy ne érezd túl nagy feladatnak és bele merj vágni. Nem kell egyből besértődni, attól hogy rosszul esik valami. Nem gondolatolvasók.
2022. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


[link]


[link]

Ilyesmiket festettem és szeretném majd bútorra, ajándék dobozokon kipróbálni.

Mondtam neki hogy rosszul esett de ő nem érti meg mi …

2022. szept. 7. 22:25
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon szépek, de abban igaza van, hogy nem ez a stílus a festészet csúcsa.
2022. szept. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sztem csak arra gondolt ha ilyen profi vagy akkor a butorfesfés meg sem fog neked kottyanni kisujjbol kirázod majd.

Jót mondott

2022. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem sértésnek szánta. Felfújod. Illetve abban igaza van, hogy ez nem annyira nehéz, mint portrét festeni. Egyszerű, ráadásul helyes tényközlés volt. Nem a te munkádat hasonlította össze a portrékkal, hanem a bútorfestést a portré festéssel. Teljesen helyesen.

Ebben mi a bántó?

2022. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Elég érzékeny vagyok, de ez még nekem sem sértő.

Vagy olyan jó egyébként, hogy portrét fess? Vagy most mi esett ebben rosszul? Nyilván, ha nem ez a foglalkozásod és évek óta nem festettél, nem leszel profi. Ahhoz viszont elég jó vagy, hogy bútorokat fess, mert mégiscsak van némi rutinod és gyakoroltál gondolom sokat, tehát nem a nulláról gondoltál egyet, hogy ezzel foglalkozz. Lényegében értékelhető a munkád úgy is, hogy nem vagy profi és ügyes vagy. Legalábbis én ezt venném ki a szavaiból.

2022. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elkepzelted, hogy mit fog mondani, nem azt mondta, és koppantál. Van ez így, lesz is még. De azt ugye tudod, hogy ha ilyesmibe vágsz, akkor fel kell keszülnöd ennél durvább kritikakra is (főleg, hogy ez nem is kritika volt...), nem mindenkinek tetszik ám minden, és nem is biztos, hogy minden, amit csinalsz, olyan gyönyörü, mint amilyennek te látod. Mindenképpen mutasd be a dolgaidat objektív szemlélőknek is (tehát nem anyukádnak meg ilyesmi), tarts kvázi piackutatást, mielőtt pénzt invesztalsz bele.
2022. szept. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is úgy értelmeztem, ahogy az 5-ös írta.
2022. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én csak nem értettem miért hasonlította össze, miért hozott fel egy sokkal másabb, tény hogy nehezebb dolgot, amikor nem azt kértem? Valaki mondjuk tájképeket fest mert abban jó, nem mondjuk azt hogy szép szép, de a portré festés azér.. na az màr igen .

Nekem ebben lealacsonyítás jött át, hogy hát elmegy amit csináltam de igazából nem értékes mert nem olyan szép mint egy portré. Csak azt akartam hogy lássa a tehetséget abban amit csinaltam én, nem összehasonlítva valami mással, komplexxebbel …

2022. szept. 8. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!