Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esély az elég?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éves párkapcsolatról van szó, ami jelenleg igazából már nem is tart, de a körülmények miatt még együtt éltek.


Többször voltatok már szakítás közelében, ennek pedig minden esetben az volt az oka, hogy a párodtól sem konfliktuskezelést, sem érzelmi támogatást tekintve nem kaptál eleget.


A jellemző szitu a következő: neked rossz napod van/fáradt vagy és nem kötekedsz, semmi, de nem is tudsz magadra jókedvet erőltetni. A másik egy ideig próbál felvidítani (anélkül, hogy te ezt kérnéd), aztán ideges lesz, vitát generál és otthagy. Ez kivétel nélkül mindig így történik az évek alatt, egyszer nem érhetett véget úgy egy rosszabb nap, hogy összebújva aludtatok volna el, mert a másik addigra már a kocsiban gubbasztott, miután kigenerált egy balhét, amiről persze állandóan azt állította, hogy te kezdted.


Nemrég részegen bevallotta, hogy ő soha, egy barátnőjének sem tudott támaszt nyújtani, mert dühíti, ha valaki szomorú/kétségbe van esve. Ezzel azt is elismerte, hogy részéről az, amikor pluszban még a "nyakadba varrt" egy-egy balhét az egyéb problémáid mellett, akkor igazából tényleg ő volt ideges és menekült el a szitu elől. Ez, hogy a felelősséget a másikra pakolja át, más esetekben (hazugságot követő tagadás, a másik valóságának meghazudtolása, majd végül több heti balhé után színvallás) is előfordult.


Jelenleg még együtt éltek, körülbelül 2 hónap múlva nyílik lehetőség arra, hogy valamelyikőtök költözzön. Érzelmi kötöttségek nélkül tök jól elvagytok, csapatként kezelitek a hétköznapokat, így felmerül benned a folytatás lehetősége. Te már többször felvetetted a másiknak a szakember gondolatát, de ő elveti (te magad évek óta dolgozol ilyen téren magadon). Esélytelen, hogy ne ugyanaz a szitu álljon elő legközelebb is, ugye? Felesleges lenne még egy pofont adni a sz.rnak?


Logikusan átgondolva én is látom ezt, de sajnos kötődök, és magamat is irritáló módon ragaszkodom. Elhihetitek, hogy sok mindennel tisztában vagyok a saját sémáimat, hiedelmeimet illetően, de mégis elbizonytalanodtam. Nyilván most azokról a dolgokról írtam, amik számomra okoznak kielégületlenséget a kapcsolatban, de persze én is belementem a játszmákba, szóval nem állítom azt, hogy nem érdemeltük meg egymást az elmúlt években.


Ti mit gondoltok erről? Ha esetleg a korotokat és azt, hogy (összességében kiegyensúlyozott) párkapcsolatban éltek-e, fel tudnátok tüntetni, az sokat segítene.


Köszi a gondolatokat!


2022. szept. 25. 16:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem ez bőven elég lenne. Még nulla érzelmi intelligenciával is világosnak kellene neki lennie 2-3 eset után, hogy rossz, amit csinál, és ilyenkor egyszerűen csak hátra kellene lépnie, nem ráerőltetni a másikra a hurrá optimizmusát, nem baj, ha valaki rövid ideig szomorú, fáradt, van ilyen. Ha te nem tudod magad meggyőzni, párterápiát elutasít, akkor ezen egyedül nem tudsz dolgozni.
2022. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!