Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom annyira szeret, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom annyira szeret, hogy megfulladok, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Két éve vagyunk együtt, alapjában véve egy nagyon rendes férfi, de annyira nagyon szeret, és állandóan szeretve akar lenni, hogy megőrülök. Mindenki más beállítottságú, nekem sokszor van szükségem egy kis magányra, énidőre, de ő ezt nem érti, és sértődötten odavágja, hogy én nem is szeretem őt, mert nem tutujgatom naphosszat és ez neki fáj. Olyan ember márpedig nincs szerinte, aki nem akarja minden pillanatban a párja szeretetét érezni. Csakhogy ez nála a testi érintkezés, az olyanokat mint pl, megfőztem a kedvenc vacsoráját, hasonló apróságok, nem a szeretet kimutatásaként értékeli. Nem vagyok veszekedős fajta, de a problémákat szeretem megbeszélni higgadtan és logikusan, de nem lehet, mert mindig azt hozza ki belőle, hogy én nem szeretem őt, okosodik, mindig mindent jobban tud, és eljátsza a mártírt, miközben azt bizonygatja, hogy én állítom be magamat a legnagyobb áldozatnak. Néha már törni-zúzni és tombolni szeretnék annyira idegesít, hogy reménytelenül próbálom vele megbeszélni, mert csak a magáét fújja, pedig hihetetlenül türelmes ember vagyok és ez sokszor megijeszt,hogy mit hoz ki belőlem. Sokszor elfelejt dolgokat, akár 1-2 perc után, nem bántom érte, de amikor többen is akár, szó szerint úgyan úgy visszaidézzük amit mondott, nem hiszi el. Mindig mindenre van egy jó magyarázata, és kifogása. Sokszor tesz valamit, ami szerinte nekem jó, de sosem kérdez meg róla, és sokszor bődületesen nagy marhaságot és problémát csinál vele nekem. Persze olyankor is én vagyok a boszorkány mert nem értékelem, hogy csak jót akart nekem. Úgy érzem, hogy ő nem is belém szerelmes, hanem inkább a párkapcsolatba, hogy végre van valakije akiért rajonghat, de igazából nem próbál meg különösebben engem megismerni. Elképzelt valamit a fejében, és szerinte én olyan vagyok, és ha popómat a földhöz verem sem tudom a fejébe verni, hogy nem így van, mert ő jobban tudja. Megbolondulok, hogy ha egy icipici változást is el szeretnék érni abban, hogy megértse, attól mert egy pár vagyunk, én még önnálló személyiség vagyok, és az életem nem csak róla szól, hetekig kell vele "tárgyalnom" és mindig eszméletlen irreális ellenpéldákat hoz fel. Amikor már nagyon elegem van és kicsit távolságtartóbb vagyok 1-2 órán át, akkor kapom a lelki terrort, és a duzzogást és a szándékosan gyengepontra célzott "odaböfögéseket". Vagy direkt valami olyat csinál, amiről pontosan tudja, hogy a világból kiszaladok. (pl alvás közben rámkapcsolja a lámpát direkt, vagy 5-10 perceként direkt odabök valamit, amitől kipattan a szemem, nehogy már eltudjak aludni.) Ez már nettó gonoszság az én szememben.

#túl szeret
2022. szept. 29. 15:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Végül is leírtad, így csak ismételni tudlak:

ő egy mártír, egy érzelmi zsarnok


Egyszer olvastam a szülőtípusokról egy jó könyvet:

Szeretettel sebezve

Talán segíthet megérteni a működését, de ő ettől megváltozni nem fog.


Szerintem itt az ideje, hogy eldöntsd elviseled így életen át, vagy nem ő lesz a gyerekeid apja. Nem kell áldozatnak lenned.

És lehet nyújtani is ezt mint a rétest, Te döntesz.

2022. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Naphosszat? Dolgozzatok teljes állásban, akkor nem egész nap egymáson lógtok.
2022. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

alvás közben rámkapcsolja a lámpát direkt, vagy 5-10 perceként direkt odabök valamit, amitől kipattan a szemem, nehogy már eltudjak aludni.)


Ez tényleg gonoszság, semmi köze a szeretethez.

2022. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Szakítani, ha nincs változás. Hiába szeret, ha nem úgy, ahogy neked jólesik, kényelmes, komfortos, és nem is érti, hogy ez neked nem jó, sőt inkább állandó konfliktus forrása.

Persze nem ver, iszik, de mégis ugyanannyira demoralizáló a kapcsolatotok, mintha bántalmazna, ez hosszú távon úgysem működne.

2022. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves második, természetesen mindketten dolgozunk és éljük a felnőttek életét is a 30 on túl... nem lopjuk a napot, a naphosszat kifejezést nem szokták szó szerint venni... de köszönöm az építő jellegű hozzászólást
2022. szept. 29. 16:47
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

#5

Akkor tehát erős túlzás a megfogalmazásod. Gondolom örülne ha a munkanap végén együtt is töltenétek némi időt, ez elég normális igény. Ha te nem vágysz erre akkor meg kell vele beszélni, akár keresni olyan partnert aki szintén ritkábban akar csak találkozni, ő meg keres olyan kapcsolatot ahol van hétköznapokon valami közös program.

2022. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Figyelj, ezt teljesen félreérted... persze, hogy töltünk együtt időt a munka után, és persze hogy a szabadnapokon is együtt vagyunk, együtt élünk....


Többször átfogalmaztam a választ, majd arra jutottam, hogy feleslegesen magyarázkodnék, hiszem nem tudtad helyesen értelmezni amit leírtam.

2022. szept. 29. 17:07
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

#7

Akkor nem tudom mit csináltok, mi örülünk ha van napi egy óránk egymásra... Meló, házimunka egyebek mellett. Na mindegy.

Mint írtam, ha mások az igényeitek akkor megfelelő partnert kell keresni. Ez nem félreértés. :)

2022. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
a probléma ott kezdődik, hogy a napi dolgaid nem tudod rendesen ellátni, esetleg hobbyt is szeretnél? na ezt nem lehet, mert miért is szeretnél nélküle akár egy percet is eltölteni, mert ölelkezni jobb, mint mosogatni nem? persze, de ettől még nem áll meg az élet, hogy mi együtt vagyunk, és nem csak ketten létezünk a világon, és mindkettőnknek megvannak a saját kis feladatai, esetleg más olyan tevékenységek is amik kikapcsolnak. Na ezt nem lehet, mert minden lehetséges időt magának akar....
2022. szept. 29. 17:13
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

....de ő ezt nem érti, és sértődötten odavágja, hogy én nem is szeretem őt, mert nem tutujgatom naphosszat és ez neki fáj."

Nem csak azzal lehet kifejezni a szeretetet, ha csüngsz a másikon. Ezt kellene megérteni.

Ha igazán szereted a másikat, akkor elfogadod, hogy szüksége van énidőre.

Ez jutott eszembe a legelején, mikor még nem olvastam a teljes kérdést...

Aztán pedig az fogalmazódott meg bennem, hogy vajon kit lát benned? Az anyjával milyen kapcsolata volt/van? Azoknál az embereknél van ez szerintem, akiknek az anyja nem adott szeretetet, és a párját az anyjának nézi, követelőzik rajta.


"mert mindig azt hozza ki belőle, hogy én nem szeretem őt, okosodik, mindig mindent jobban tud"

Gusztustalan viselkedés... Mintha ő jobban tudná, te mit érzel. Szerintem meg ne bizonygasd senkinek, hogy szereted, főleg, hogyha így viselkedik. Úgy se érti, meg hogyha megfeszülsz se.


"attól mert egy pár vagyunk, én még önnálló személyiség vagyok"

Soha nem fogja megérteni az ilyen. Mert az ő fejébe az van, hogy egy személyiség vagytok. És ugyanolyanná akar formálni, mint ő.


"..kapom a lelki terrort, és a duzzogást"

Csenddel is büntet? Mikor valami konfliktus van, és nem tudod megbeszélni, hanem azzal büntet, hogy nem szól hozzád. Elzárkózik a probléma megbeszéléstől.


"...alvás közben rámkapcsolja a lámpát direkt, vagy 5-10 perceként direkt odabök valamit"

Elmondom neked ez a kapcsolat addig fog tartani, míg eleged nem lesz. Míg be nem telik a pohár...


"Néha már törni-zúzni és tombolni szeretnék annyira idegesít, hogy reménytelenül próbálom vele megbeszélni,"

Ha eljön ez az érzés, akkor már szerintem érdemes elgondolkozni, hogy véget kellene vetni a kapcsolatnak.


Benned azt váltja ki azzal, hogy azt beszéli folyamatosan, hogy te nem szereted, hogy annál jobban próbálod győzködni, hogy "de szeretlek", és ha már eleged lesz törni zúzni akarsz...

Ez az egész egy mérgező kapcsolat.

Ő sosem fogja megérteni, hogy szereted... Nem azért, mert te rosszul mutatod ki, hanem mert nem akarja elhinni. Mielőtt még megszólalnál már akkor eldönti magába, hogy őt úgy se szeretik.

Ez ellen nem tudsz mit tenni. Ez egy játszma, amibe te is partner vagy. Azzal, hogy bele mész, bizonygatod neki az érzéseid. Csak az energiád pazarolod, magadat meríted le. Feleslegesen.

Biztos, hogy gyerekkorától indul ki ez az egész, te meg azon nem tudsz változtatni.

Nem is kell. Ne próbálj megmenteni senkit.

2022. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!