Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szeretet és a gyűlölet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szeretet és a gyűlölet valóban közel áll egymáshoz? Ennek mi értelme? Hogyan nyilvánul ez meg a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 20:54
A kérdező szavazást indított:
Vagy gyűlölök vagy szeretek. Egymás meltett nem fér meg a kettő.
Valóban lehet szeretni ugyanakkor gyűlölni is valakit.
29 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Én pl. nagyon szeretem az exemet, talán sose fogom elfelejteni, de ahogy bánt velem és szakított, valahogy úgy vagyok vele, hogy szeretném gyűlölni is. Nyilván képtelen vagyok rá, de ha valamiféle kiegyenlítés/kártalanítás érne, az már jó lenne. De ez csak úgy történne, ha pl. tudnám, soha nem lesz senkije. Mondjuk ez esélyes, csak nem fogok tudni róla. Nem mondom, hogy szenvedjen, szenvedett eleget életében előttem, de valamiért úgy érzem, kéne nekem valami jutalom.
2022. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez az "egyszerre szeret és gyűlöl" állapot elsősorban a rendkívül csekély önismerettel bíró (= érzelmileg éretlen) emberekre jellemző.
2022. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Szeretem a munkámat, mert pontosan fizet, közel van, nem kell megszakadni. Egyben utálom is, mert a mindennapokból elvesz tőlem 10 órát, el vagyok számoltatva, akkor is fel kell kelnem, ha fáradt és beteg vagyok.. utóbbi esetben azért, hogy másnak jelentsem hogy nem megyek be, majd hallgassam, hogy biztos kamuzok.
2022. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szerelem és a gyűlölet. Mindkettő nagyon heves, könnyen átcsaphat egyik a másikba.
2022. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Négyessel értek egyet. A szeretet józan érzés. A szerelem és a gyűlölet nem (kivéve az eltölélt gyűlölet). Mindkettő intenzív, lángoló érzés, a határvonal pedig időnként keskeny.
2022. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%
Van egy mondás, miszerint azt lehet csak igazán gyűlölni, akit előtte nagyon szerettél
2022. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Igen, lehet valakit szeretni és gyűlölni is. Ezt már az ókori római irodalomban is felismerték. És én is tapasztaltam.
2022. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#7

Megerősítem. Jó öreg Catullus monda vala:


"Gyűlölök és szeretek. Miért? Nem tudom én se, de érzem:

így van ez, és a szívem élve keresztre feszít."


(Biztos vagyok benne, hogy sokan ismerik, de annyira találó, hogy kár lett volna kihagyni.)

2022. okt. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Általában a szeretet táplálja a gyűlöletet. A viszonzatlan szeretet, az eldobott vagy megalázott szeretet, illetve a reménytelen szeretet.

Kimondva kimondatlan,de azok akiket a párja eldob magától,azok tudnak igazán gyűlölni.

Velem is így volt,mert annyira szerettem valakit,hogy akkora traumát okozott pár éve, hogy akkor és pár hónapig iszonyúan gyűlöltem.Szép lassan ez elmúlt,ma már közömbös. De mivel életem szerelme volt,és naponta mondogatta mennyire szeret,így ezért hozta ki belőlem azt a mérvű gyűlöletet, amit sem előtte, sem utána nem éreztem.

És kihozta azt is,hogy teljesen bezárkóztam lelkileg azóta,nem engedek senkit közel magamhoz.

2022. okt. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Senkit nem gyűlölök az exférjemen kívül. Ennek az érzésnek semmi köze a szeretethez.
2022. okt. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!