Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm meglátta az étterem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm meglátta az étteremben a régi exét és emiatt kellett elmennünk. Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés
Ez még 2 napja volt. Azóta szakítottam vele, de azóta is irkál, hogy tulreagaltam és bocsássak meg neki és nem értem a lényeget. Észre vette az exét és ideges volt, hogy meglátta és azt mondta menjünk el onnan mert, hogy nem akar vele egy helyen lenni + a pali figyelte őt. Én kiakadtam és össze vesztem vele mert én nekem fel se tűnne ha ott lenne a régi barátnőm. Szerintetek?

2022. okt. 16. 18:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Idegesen elmennél azonnal? Úgy hogy utána erről beszélsz, hogy ő miért volt ott és, hogy látni se akarod?
2022. okt. 16. 20:01
 12/18 anonim ***** válasza:
95%
Én ezért nem szakítanék, max ha kiderülne hogy szereti őt. De csak ha el akar menni, az beleférne.
2022. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Engem rettenetesen zavarna, bármelyik exem is üljön ott, de a párom exe is zavarna. Biztos hogy elmennék, ha tehetném.
2022. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, miért kell ebből akkora ügyet csinálni.

Nyáron beszélgettem egy fiatal párral, akiknek közös volt a baráti társasága, így is jöttek össze. És bizony egy évvel ezelőtt még mindegyiknek másik párja volt ugyanebből a társaságból. Tehát személyesen ismerik egymás exeit. És ahogy láttam, megértéssel, humorral tudják ezt kezelni. Szerintem ez pusztán érzelmi intelligencia kérdése.

2022. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Akik nyitott kapcsolatban élnek, azok is azt mondják, hogy csak érzelmi intelligencia kérdése. Kinek mit jelent az érzelmi intelligencia. Én a belterjességet nem tartom annak, de vannak olyan közösségek, ahol ez megszokott.
2022. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk legelején is amikor kérdeztem az exeiről őt hozta fel először és róla többet beszélt mint a többiről. Miért őt hozta fel először? Ez baj?
2022. okt. 17. 14:49
 17/18 anonim ***** válasza:
30%

15-ös, ez hülyeség.


Ez az egész kérdés és a válaszok abszolút a tini párkapcsolatok szintjén vannak. Ha egy házaspár elválik és vannak gyerekeik, akkor nemhogy véletlenül megláthatják egymást egy étteremben, hanem rendszeresen szóba kell állniuk egymással, normális esetben megbeszélik egymással a gyerekekkel kapcsolatos dolgokat stb. Nem menekülhetnek el egymás elől!

És ha bármelyiküknek később lesz új párja, akkor neki természetesen el kell fogadnia, hogy az illető tartja a kapcsolatot a volt házastársával egyszerűen a gyerekek miatt. Sőt, lehetnek olyan események, amin EGYSZERRE kell jelen lenniük, mert nem ismételhetők: pl. a gyerekük ballagása, házasságkötése, unokájuk keresztelője stb.

Igen, ehhez érzelmi intelligencia kell, és felnőtt módra kell gondolkodni, ami az itt válaszolók döntő többségének abszolút nem megy, pedig gondolom kor szerint a legtöbben, akik ide választ írtak, fölötte vannak a 18 évnek.

2022. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%

#17

Nem összehasonlítható. Itt egy fiatalkori, maradandó következmény nélküli kapcsolatról van szó, nem egy kifutott házasságról, gyerekkel. Az ex pedig nem fontos dolgokat beszél meg szükségből, hanem csak úgy bámul. Nem kell elviselni a képét, miért kéne? Az érzelmi intelligenciához az is hozzátartozik, hogy megértjük, ha valaki a kapcsolati tapasztalatai vagy a szakítás körülményei miatt olyan érzésekkel viseltet az adott exe iránt, hogy látni sem akarja a fejét, nemhogy jópofizni vele, mert mondjuk akkora aljas tahó dolgot művelt. A sérelmet nem vitatjuk el, nem akarjuk vele lenyeletni, hogy szeretni kell minden barmot, csak mert valaha köze volt hozzá, ami visszatekintve eleve hiba volt. Ha el akarja kerülni, és meg is teheti, hogy racionális mértékben elkerülje (egy éttermet otthagyni még belefér), akkor kerülje.


Más kérdés, hogy ezekből az érzelmekből milyen jellegű és fokú az, ami egy új kapcsolatban még tolerálható. Etekintetbrn nem tudjuk így ismeretlenül, hogy mi a helyzet a kérdező barátnőjénél.

2022. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!