Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak, ha már kihűlt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak, ha már kihűlt a kapcsolat, de szeretem? 21/l 24/f

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt, de kiskorom óta ismerem. kb. minden nap mindent együtt csináltunk, csomó nehézséget átvészeltünk, nem csak szerelem volt, ő mondhatni a legjobb barátom. Mégis rengeteget veszekszünk mostanában, már nem vonzódom hozzá, annyira nem várom a találkozókat, inkább csak elvagyunk egymás mellett és összeköt a sok-sok emlék. Annyira kötődöm hozzá, hogy sírni kezdek ha arra gondolok hogy elveszíten, de közben úgy érzem még ismerkedni akarok, elkezdtek vonzani mások, valójában annyira nem is az esetem ő kinézetre, félek, hogy “elmegy” a fiatalságom. Ő velem képzeli a jövőt, tudom, hogyha szakítanék vele, akkor valószínüleg örökre elveszíteném. Mit tegyek?

2022. okt. 20. 18:42
 1/6 Hans Pötterman ***** válasza:
21%
Pfu ez szar ügy, én is hasonló helyzetben vagyok, sokszor nekiülök mérlegelni aztán végül maradok. Sajnos vagy nem sajnos a hosszú közös múlt nagyon sokmindent felülír! Inkább tarts diszkréten szeretőt!
2022. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradj rossz kapcsolatban, megértem, hogy nagyon nehéz, hiszen attól még emberkent szereted és nem akarod elveszíteni. Ha úgy érzed, ez a kapcsolat neked és igazából neki sem jó, hiszen mindketten megérdemlitek, hogy olyan kapcsolatban legyetek, ahol van kémia, akkor szakítani kell. Felnőttetek, változatok, fejlődtök, és ez természetes, hogy a kapcsolat nem mindig fejlődik ennek megfelelően. Ilyenkor el kell engedni.

És az élet kiszámíthatatlan, lehet később újra tudtok barátok lenni, de szakítás után biztos, hogy időre lesz szükségetek.

2022. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm volt hasonló helyzetben pár éve, azt tudom mondani, amit neki is: túl fiatal vagy ahhoz, hogy csak úgy "ellegyetek" egymás mellett. Ha 30 év házasság után mondanád ugyanezt, akkor azt mondanám, hogy ennyi idő után ez természetes, és megértem, hogy miért nem akarsz kilépni belőle. De 21 éves vagy! Könnyen lehet, hogy élsz még háromszor, akár négyszer ennyi ideig. Komolyan úgy akarod azt leélni, hogy "elvagy" valaki mellett? Csomóan csak ilyenkor kezdenek úgy igazán párt keresni, te meg örökre ott maradnál valaki mellett megszokásból? Félre ne érts, abszolút értem, hogy kötődsz hozzá, de nem kellene ennyi idősen beletörődnöd ebbe a helyzetbe. Az ismerősömék esete úgy végződött, hogy végül a srác szakított a lánnyal, mert igazából ő is érezte, hogy valami nem oké. (Az ismerősöm ezt azért nem lépte meg, mert a szülei felől jöttek olyan elvárások, hogy állapodjon meg korán, mert a szülők is így tették, és "kinek kellene idősebben?" Ami szerintem mindenféle módon gáz, főleg szülőktől egy huszonéves gyerek felé, de mindegy...) Simán lehet, hogy veled nem szakítana alapból a barátod, de valljuk be, a te részedről sem lenne teljesen korrekt, ha ilyen érzések, kétségek mellett pl. hozzámennél feleségül. Tudom, hogy könnyű külső szemlélőként okosnak lenni, de szeretném azt hinni, hogy én őszintén elmondanám neki, amit érzek. Azt, hogy most még ismerkednél, hogy úgy érzed, már nem vagy szerelmes, és azt is, hogy félsz, hogy teljesen elveszíted őt. A tökéletes "happy end" persze az lenne, hogy megígéri, hogy vár rád, ha úgy alakul, de pontosan tudom, hogy a valóságban ez ritkán alakul így. Mindenesetre szerintem jobb ennyi idősen megtapasztalni egy fájdalmas szakítást, mint évtizedekig élni egy rossz kapcsolatban.
2022. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az első válaszolóra, ha van gerinced. Szerintem a legszánalmasabb és legtisztességtelenebb dolog az, ha megcsalod, akit szeretsz és tisztelsz. Szerintem tartsatok szünetet, és akkor lesz időd átgondolni anélkül, hogy együtt lennétek, de mégsem teljesen végleges a dolog. Ha ő ezt nem szeretné, akkor viszont szakítanod kellene. Az idő úgy is eldönti, hogy hibáztál-e vagy sem, aztán tudsz javítani rajta. Így csak mindig ott lesz neked, hogy mi lett volna ha.
2022. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát szerintem itt egyszerűen arról van szó, hogy magasabb szintre kéne emelni a párkapcsolatot. Ha jól értettem, nem várod a találkozókat, tehát nem éltek együtt.

Én megpróbálnek összeköltözni, hátha az felpezsdíti a dolgokat, ha nem megy akkor vége

2022. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5) ha nem akar annyit vele találkozni, miért költözne vele össze??? Úristen!

Persze, meg gyereket is vállaljanak, hátha az majd megmenti a kapcsolatot.

Ez a legnagyobb marhaság amit el lehet követni, ha nem érzed jól magad a kapcsolatban.

Nehéz lesz kérdező és először fájdalmas, de hosszútávon ez a legjobb mindkettőtöknek, ha szakitotok.

2022. okt. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!