Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám elhagyni a nárcisztikus páromat?

Figyelt kérdés
Ès hogyan higgyem el hogy nem èn vagyok a hibás?

2022. okt. 23. 01:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Itt minden bunkó típusú pali nàrci , bírom
2022. okt. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
#1 Már én is erősen kételkedem abban, hogy az emberek nagy többsége helyesen használja a "nárcizmus" fogalmát. Én pl. ténylegesen nárcisztikus személyiségzavaros vagyok, de az emberek inkább az egoista, elnyomó emberekre szokták rásütni ezt a kifejezést, akik valószínűleg egy teljesen más mentális diszfunkcióval rendelkeznek.
2022. okt. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

#2 Mindenkire rámondják már, mert rögtön olyan pozícióba helyezi a kérdezőt, hogy ő az áldozat. Ugyanaz mint a metoo-nál például, azonnal mellé állnak.


A suttyó prolikra is nárcoznak egyből, persze a kettő nem zárja ki egymást, de akkor is nagyon könnyen repked ez a kifejezés. Ahogy a mostani kérdezőnél is ugyanúgy lehet az, szóval ez csak megjegyzés.


Tehát a fenti kérdésre a válasz, hogy fordulj szakemberhez, a segítségével szakítsd meg a kapcsolatot akivel együtt vagy és fokozatosan építsd fel magad, ezek évek kérdése lesz. Egyedül nem fogod tudni megoldani.

2022. okt. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Tegyük már tisztába:



- Nárcizmus


Önszeretet, öncsodálat. Ez egy személyiségbeli mechanizmus, bizonyos szintig egészséges, sőt szükséges a mentális épség kiépítéséhez és megtartásához. Ha túlteng, akkor az valóban egoizmus, a környezet számára frusztráló.



- Nárcisztikus személyiségzavar


Konyhanyelven: Az önszeretetre való nehézség, vagy képtelenség. Folyamatos (néha nagy mértékű) pozitív visszacsatolás szükséges a környezettől ahhoz, hogy a törékeny önbecsülés ne sérüljön. Általában fiatal felnőttkorban alakul ki, a gyermekkorban elszenvedett, környezetnek való megfelelési kényszer, vagy folyamatos érzelmi elutasítás hatására. Látványos esetekben grandiozitás és agresszív érzelmi szükségletkielégítés jellemzi, rejtett esetekben pedig szorongás és önvádlás. Tulajdonképpen, csak akkor érzi magát értékesnek az illető, ha mások azt mondják róla, és ettől függ szinte a teljes önbecsülése, ha ezt nem kapja meg, akkor érzelmileg erőteljesen szenved. A terápiás kezelhetőség a személyiségzavar típusától, mértékétől, és az érintett személy hozzáállásától függ.

2022. okt. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Lényegében bárkire rámondható, aki bal lábbal kelt fel épp, nem volt meg a kávéadagja, stb.
2022. okt. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező írj rám segitek

Ha nem bír magával a kis kötsög kiütöm a divatból

2022. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor ez mi ?

Folyamatosan gyaláz . Olyanokat mond hogy nem èrek semmit , fogyatèkos vagyok , èn nem kellenèk egy kapcsolatra senkinek sem csak arra hogy meg b@... Dagadt vagyok , ő szebb nálam ... Ès mèg sorolhatnám ( szó szerint így mondja ezeket)

Ha nem úgy viselkedek ahogy azt ő elvárná akkor nem szólal meg , hiába beszèlek hozzá nem válaszol. El lök magától, ha szeretnèm megsimogatni ellöki a kezem vagy azt mondja hagyjam bèkèn. Kèpes olyan dolgokon megsèrtődni ami számomra nevetsèges apróság ès akkor játasza az 5 èvest ès duzzog. Szexuális kapcsolat nincs köztünk . Három havonta 1 szer talán . Egyáltalán nem èr hozzám . Nèzegeti a telefonom , buliba nem enged el . Ki kell őt szolgálnom , vinni be neki az ágyba kaját , megmaszírozni ès ha èn kèrem mindig azt mondja nincs kedve vagy majd holnap . Nem csinálunk együtt semmit , semmi közös program mert ő soha nem èr rá . Van hogy máshogy állít be dolgokat ès èn èrzem magam hülyènek hogy biztos rosszul emlèkszem

2022. okt. 23. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy valaki nárcisztikus-e csak orvosi szakvélemény mondhatja ki.


Ami biztos, hogy a párod egy egoista farok, aki rendelkezik több nárcisztikus vonással is.

2022. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja...még az előző vagyok... Azt meg hidd el, hogy nem Te vagy a hibás.


"Olyanokat mond hogy nem èrek semmit , fogyatèkos vagyok , èn nem kellenèk egy kapcsolatra senkinek sem csak arra hogy meg b@... Dagadt vagyok , ő szebb nálam ... Ès mèg sorolhatnám ( szó szerint így mondja ezeket)"


Nem tehettél olyat, amivel ezt napi szinten kiérdemelted volna. Igy józan ésszel nem viselkedik senki a párjával.

2022. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Letiltod továbblépsz

Meggyőzni nem kell semmiről úgyse tudnád és ez nem is fontos

2022. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!