Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ugy döntünk nem bízunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ugy döntünk nem bízunk a másikban szakítunk, ha meg úgy döntünk bízunk és vele vagyunk, tulajdonképpen csak rajtunk múlik egy kapcsolat a másiknak meg semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés

Pl fejünkbe veszünk vagy ezt vagy azt. A másik vagy csal vagy nem. Mi hiszünk valamit, amit mi akarunk hinni.

Ha azt hisszük megbizhatatlan, szakitunk, ha meg azt hogy megbizhato elvagyunk a másikkal mint ostobaszerelmesek.


Valójában a másik meg csak egy x az egészben akire kivetítünk vag, ezt vagy azt? Vagy szerelmet vagy bizalmatlanságot vagy bizalmat?


Az egész kapcsolat csak a mi fejünkben létezik másiktól független?



2022. dec. 9. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kapcsolat 2 emberen múlik..
2022. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Szélsőséges esetekben így van. Aki vakon bízik, illetve, aki mániás féltékeny, az eldönti és pont. A többség a másiktól teszi függővé. A másik viselkedésétől, tetteitől függően bízik, vagy nem bízik benne.
2022. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Eddig ez a legokosabb kérdésed.

Szerintem ebben nagyon sok igazság van.

2022. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Én már sokszor mondtam hogy ne féltékenykedjenek inkább kamerázzanak be, engem az kevésbé zavarna. Akkor nem kell ilyeneken filózni. Lehet pl aludni rendesen, mert a kamerán látszik hogy ott alszok, nem csalom meg. Vagy hogy sportolok, vagy hogy eszek vagy házimunkázok.

Vagy meg kell érteni az ok-okozat összefüggéseket, de az pont eleinte nehéz, de később bele lehet jönni.

De ez a kérdés nagyon jó.

2022. dec. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Nemrég pont ezen gondolkodtam én is.

Arra jutottam, hogy függ a másiktól/ a másik viselkedésétől persze, nem csak rajtam. De leginkább az számít, hogy mit mibe magyarázol bele.

Ha pl. nem adja oda a telefonját a kezedbe egyszer csak amikor belépsz a szobába csak gyorsan lezárja/leteszi, lehet azért mert valakivel kavar és majdnem lebukott vagy azért mert mondjuk épp egy meglepetés ajándékot/nyaralást foglal és nem akarja, hogy meglásd mert nem volt ideje kilépni belőle.

Ez már csak rajtad múlik, hogy előveszed e a féltékenységed firtatod a dolgot és kiderül mi is volt ez a dolog, vagy bízol benne és nem firtatod, hogy mi volt ez a hirtelenség.

De a másik úgyis olyan lessz számodra amit beleképzelsz, ha elkönyvelted csalfának akkor az is marad és mindenen féltékenykedni fogsz.

2022. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem. Szerintem a bizalom nem döntés kérdése. Azt ki kell érdemelni.
2022. dec. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Hogyne lenne döntés kérdése. Ha megbízható valaki, akkor is lehetsz vele szemben bizalmatlan, mert úgy döntesz, hogy minden bizonyíték ellenére nem hiszel neki.
2022. dec. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Fura lenne, ha bizalmatalanul indítanék egy kapcsolatot, mert azt ki kell érdemelni. Nálam eljásztani lehet. Az a default, hogy van bizalom.
2022. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Döntés kérdése. Ne feledjük, a „nem döntés” is az. Elvileg –legalább– kettőn múlik a kapcsolat. Viszont a gyakorlat bizony sokszor mást mutat. Nem egy olyan eset van, ahol az egyik fél teljes figyelemmel, odaadással van a kapcsolatban – míg a másik fél lábbal már kinn van belőle. De nem értesíti erről a másik felet – akár gyávaságból vagy szemétségből. Csak akkor amikor már képbe került egy másik illető akihez tovább repülhet. Ebben és ehhez hasonló helyzetekben bizony az egész kapcsolat csak a mi fejünkben létezik, a másiktól függetlenül.
2022. dec. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Ezt jelenti az a szállóige is, hogy "nincs kanál".

Ez az egész duális világ, maga a dualitás illúzió.


Ugyanis a teremtett világ homogén, nem duális.

A dualitás az elmében van.

2022. dec. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!