Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megvárjam vagy inkább elmenjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megvárjam vagy inkább elmenjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 napja összevesztünk a párommal. A dolog miattam kezdődött, mert nagyon stresszes volt a nap. Egy barátjának kellett segítenünk, de nem úgy alakultak a dolgok, és én megharagudtam rá, mert ő erőltette az egészet. Ezután nagyon összevesztünk. Ő minden létező sértést a fejemhez vágott, szerinte én csak lelki szemetesládának használom. Ez azért nem igaz, mert nemrég nagyon csúnya dolgokat tettek a szülei párommal, és én végig mellette álltam, próbáltam neki segíteni. De az, hogy ezek után mindennek lehordott, majd egyszerűen csak itthagyott nagyon rosszul esett. Tudom én is hibás vagyok, de valahogy azt érzem, ha én teszek rosszatt ő napokig hozzám sem szól, ellenben ha ő tesz rosszat, nekem rögtön meg kell bocsánatom neki. Nem is nagyon beszéltünk ebben a két napban. Az egyedüli beszélgetés annyi volt, hogy tegnap kikérte a véleményem egy dologgal kapcsolatosan, amin meg is lepődtem, mert mielőtt elment meg azt vágta a fejemhez, hogy nem is érdekli mit mondok. Úgyhogy ezen ismét megharagudtam, hogy mégis mit képzel magáról, hogy minden sz*rnak lehord, nem beszélünk, majd hirtelen ír, és segítséget kér. Ettől függetlenül segítettem neki, majd ma megkérdeztem mikor jön vissza. Azt mondta ma este. Nekem meg eszembe jutott, hogy lehet inkább elmegyek a szüleimhez pár napra. Tudom beszélnünk kell a párommal, hogy mi legyen tovább, de jelenleg úgy érzem nem akarom látni. Tegnap nagyon sokat sírtam miatta, ma már jobb, de úgy érzem ha látni fogom, ismét elgyengülök. Ti mit tennétek a helyemben? Annyi még a plusz infó, hogy tavaly karácsonykor ismét eljátszotta ezt, megharagudott és elment egész karácsonyra. Azt hittem idén is ez lesz, hogy jövő évig vissza sem jön, de megígérte, hogy visszajön, és úgy tűnik be is tartja.


6 éve vagyunk együtt, én vagyok a nő.


2022. dec. 30. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező...szerintem egy ostoba hisztis gyerek vagy és azon csodálkozom hogy egyáltalán még veled van a párod. Nem úgy alakultak a dolgok ahogy kellett volna erre behisztizel és összeveszel vele most meg mártirkodsz hogy el akarsz menni a szüleidhez. Neked még is minek kapcsolat?
2022. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Még hány évet akarsz elpazarolni erre a hisztis 3,14csára?
2022. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es lehet igazad van, én is gondolkoztam ezen. Néha úgy érzem jobb lenne neki nélkülem.
2022. dec. 30. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a csávóval vannak bajok. A férjem sose játszotta el ezt, hogy eltűnik napokra. Akkor se, ha hajba kaptunk egymással. Még az első évben is még aznap megbeszéltük a dolgokat, nemhogy napokra eltűnni. Szerintem a párod nem szeret igazán és ezzel büntet téged, hogy napokig nem szól hozzád, nem is találkozik veled. 6 év után nálam ez nem férne bele egyáltalán. Én a helyedben kiraknám, mint azt a bizonyos macskát. Játszmázik veled és azt ajarja elérni, hogy függj tőle érzelmileg. Ez sehogy se jó.
2022. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Ez a kapcsolat rettentő káros mind a kettőtökre nézve, beleragadtatok valami tinédzser-drámába, és egyikőtök sem érett annyira, hogy kimásszon belőle, vagy húzzon egy vonalat, ha baj van, inkább távolléttel büntetitek egymást... 17 évesen gondolkodtam igy a kapcsolatokról utoljára.
2022. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerettem volna én is megbeszélni vele az egészet még aznap, de ő nem akarta.
2022. dec. 30. 12:48
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Ne menj sehová, hát milyen fejlődőképes már a párod. Tavaly januárig eltűnt most meg 2 napra.

Ha tudtad volna ilyen hamar lehiggad lehet nem is sírsz. Teljesen javuló tendenciát mutat.

2022. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsi tavaly nem januárig, hanem tavaly is kb két napig, amíg karácsony volt. Idén meg most két napig.
2022. dec. 30. 12:55
 9/11 BohócKolbász ***** válasza:
Szerintem nagyon gyerekesen viselkedik a barátod. Oké biztos hibáztatok mindketten és neki is igaza van valamiben csakúgy mint neked. De az nem megoldás hogy fogja magát és cakkpakk elmegy napokra. Azaz elhagy. Ennél még az is jobb ha mosolyszünet van egy ideig. Már azon is gondolkodtam hogy ahogy haladt előre a kapcsolatotok úgy mindketten elkezdtetek megváltozni benne. De nemcsak mint pár hanem mint ember is. Máshogy látjátok a vilagot. A kérdésem hogy ti el tudjátok-e a másikat és annak gondolkodását fogadni? Le tudtok-e ülni egymással szemben mint a felnőttek és meg tudjátok-e a dolgokat higgadtan beszélni. Lehet 5 perc is elég lenne hozzá. Ha nem, akkor én is úgy gondolom hogy nincs közötök egymáshoz tovább. Eljutott a személyiségetek egy olyan szintre ahol együtt már nem tud egyik sem tovább működni a másikkal, mert nem segítik egymást.
2022. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"mindennek lehordott, majd egyszerűen csak itthagyott nagyon rosszul esett. Tudom én is hibás vagyok, de valahogy azt érzem, ha én teszek rosszatt ő napokig hozzám sem szól"

"Csenddel büntetés

A csend, a bántalmazás egyik legagresszívebb formája. Kontroll gyakorlás, lenézés, egyetlen szó elhangzása nélkül.

Direkt nem veszi fel a telefont, eltűnik napokra, nem reagál, nem válaszol, nem elérhető, nem szól hozzád. Egyrészt, hogy ő irányítson, másrészt, hogy ezáltal felsőbbrendűnek érezze magát, hogy a másikat ezzel is tudat alatt büntesse, hogy az jutalomnak érezze, amikor ő végre rendelkezésre áll."


"Az egyedüli beszélgetés annyi volt, hogy tegnap kikérte a véleményem egy dologgal kapcsolatosan, amin meg is lepődtem"

Először is bocsánatot kellett volna kérnie, mert lehordott mindennek. Úgy tesz, mintha semmi sem történt volna.

Megsértődik, napokig nem szól hozzád, aztán gondol egyet, hogy segítség kell neki, akkor meg szól hozzád??


"Annyi még a plusz infó, hogy tavaly karácsonykor ismét eljátszotta ezt, megharagudott és elment egész karácsonyra."

Ott kezdődik a dolog, hogy milyen társ, akivel nem lehet megbeszélni a konfliktust, hanem lehord, aztán otthagy?

2022. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!