Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is gáz ez egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is gáz ez egy kapcsolatban? 25/N

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyunk együtt. A párom nagyon gondoskodó és figyelmes, és sosem kértem tőle, de a kezdetektől fogva alapnak vette, hogy fogja a tányéromat és ő szed nekem ételt, ha vendégségben vagyunk vagy bárhol. Igazából ez neki alap gesztus, először furcsa volt nekem is, de ha mondom is, hogy szedek, ő kb. nem hagyja, mert ezzel is kifejezi udvariasságát. Vendégségben voltunk, és megkaptam, hogy “mivan, te már szedni sem tudsz magadnak?” és nagyon kinevettek az emberek. Elég rosszul esett…Most ez tényleg ennyire gáz lenne?

2023. jan. 2. 01:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez legyen a legnagyobb problémátok, ha neked ez megfelel!

Engem baromira zavarna, majd én tudom, miből mennyit ennék, nekem ez nem udvariasság, hanem kontroll.

2023. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Állítsd le a kanod.
2023. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem gáz. Mi a menyasszonyommal szoktunk szedni egymásnak, bevallom én külön örülök is annak hogy ha szed nekem.
2023. jan. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jó az tény, hogy lehet azért is volt kellemetlen, mert pont előttem volt a nagy tál pörkölt, és szedtem volna, de ő szólt, hogy “ne drágám, tudod, hogy majd én szedek neked” és abból indult ki az egész, hogy remgeteget szedett pedig mondtam, hogy ne, és emiatt kezdtek el furán nézni az emberek
2023. jan. 2. 01:44
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha neked megfelelő ez, akkor miért érdekel, h a többi embernek mi a véleménye erről?
2023. jan. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez egyénenként, párkapcsolatként változó! Meg kell beszélni, neked hogy esik jól!

Kedves gesztus tud lenni,de nem minden alkalommal és nem mindenáron!

2023. jan. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A felvázolt helyzetben én is úgy értelmezném, ahogy a környezeted. Ez nem kedves gesztus, hanem uralkodás.

Én amúgy se értékelném ezt. Én tudom mennyit tudok enni, vagy mennyit szeretnék. Az pedig nonszensz, hogy leint, hogy tudod, hogy én merek. Mert tán gyerek vagyok, vagy értelmi sérült, aki nem tudja mit lehet, vagy mennyit? Az csak a koktélcseresznye az egész tetején, hogy még túl sokat is mer, miközben szólsz, hogy keveset kérsz.

Ha neked jó így, oké, csak akkor tanuld meg lekommunikálni ezt a környezeted felé is. Valószínűleg azért szóltak be, mert érezte mindenki, hogy ez így fura, hogy van egy alap feszültség, bizonytalanság. Ha nektek ez így jó, akkor simulj bele ebbe a rendszerbe és ne ellenkezz, ne legyen támadható a helyzet. Illetve, tanuld meg kezelni a beszólásokat.

Én azonban inkább jelezném felé, hogy hol vannak a határok.

2023. jan. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A 6os utolso mondata tetszik. Ezt kell megbeszélned a pároddal.
2023. jan. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha te direkt mondod neki, hogy nem szeretnéd, ha ő szedne, mégis megteszi, az nem kedvesség, hanem uralkodás. A kedvesség az lenne, ha a te kérésedet venné figyelembe.
2023. jan. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%
Forditva szokas, a no szed inkabb a ferfinak. Ez igy fura.
2023. jan. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!