Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Verseng velem a párom, és azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Verseng velem a párom, és azt élvezi, hogy engem le tud “győzni?”

Figyelt kérdés

Azt mondta szereti, hogy velem tud versenyezni, mert az exe mindenben jobb volt nála és vele nem lehetett. Barátairól ugyanígy beszél, állandóan verseng velük. Akinél úgy érzi, hogy jobb/több nála valamiben, attól inkább eltávolodik. És eleve csak jóval fiatalabb, elsőéves egyetemista barátai vannak, pedig ő már dolgozik a szakmában. NNéha kiakaszt ezzel, hogy pl. jól sikerült egy vizsgám gratulált ugyan, de hozzátette, kicsit sértődötten, hogy ja nem mindenki születhet ilyen zseninek. Amikor elmentem a barátnőimmel egy csajos hétvégre, azt mondta, hogy “ja akinek vannak barátai, meg akit mindneki szeret az csinálhat ilyet.”


Hogyan oldjuk ezt meg, miért csinálja ezt?

Csak én érzem megalázónak/zavarónak ezt? Én nem akarok a párommal versengeni



2023. jan. 6. 21:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó tulajdonságai is?
2023. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon jó ember, csak ez iszonyatosan zavar, én a páromra és a sikerei mindig úgy tekintek, mintha kb. az enyémek lennének, a féltékenység egy szikrája sincs bennem, inkább büszkeség. Ráadásul ő is nagyon okos ember, sokan szeretik szóval nem is értem ilyenkor mi a problémája
2023. jan. 6. 21:14
 3/17 A kérdező kommentje:
Miből fakad ez a viselkedése és hogxan szüntethetnénk meg?
2023. jan. 6. 21:15
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kisebbségi komplexusa van. Mikor pl jól sikerül a vizsgád, akkor a benne levő feszültséget azáltal akarja csökkenteni, hogy csípősen oda szól.

Egészséges párkapcsolatban a felek örülnek egymás sikerének, nem pedig lehúzzák egymást.

Te nem tudod megoldani. Ő neki kell magán dolgozni, hogy párkapcsolatot ne egy dominancia harcnak élje meg. Mikor oda szól, akkor szembesíted vele?

2023. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát általában úgy szoktam lereagálni, hogy tudatosítom benne, hogy semmivel sincs “alattam”, és emlekzetetem a sikereire. Csak kezdek belefáradni
2023. jan. 6. 21:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem verseng, irigy. Ezen nem tudsz változtatni
2023. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor oda szól így, hogy "ja nem mindenki születhet ilyen zseninek.". Akkor mondhatod azt neki: Nem tudom mire vélni ezt a hangnemet. Megmagyaráznád? Úgy érzem, hogy nem tudsz örülni önfeledten a sikeremnek. Jó volna, ha tudnák veled osztozni az örömömben. Mit gondolsz, menni fog??
2023. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Huh, engem ez nagyon zavarna. Szerintem is inkább irigykedés, ami elég nyugtalanító, az embernek legalább a szerelmére nem kéne irigykedni.
2023. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
3: Kisebbségi komplexus és belső érzelmi munkával.:)
2023. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta szereti, hogy velem tud versenyezni, mert az exe mindenben jobb volt nála és vele nem lehetett."

Tudatosítsd benne, hogy veled sem lehet.

Akkor gondolom tudod, hogy miért szakítottak...biztos vagyok benne, hogy köze lehetett a kisebbségi komplexusához.


Azért egy egy durvább beszólásnál lehet megkérdezném, hogy mi a f@sz vagy te, a párom vagy az ellenségem???

Mert, ha a párom vagy és elvileg szeretsz, akkor mit irigykedsz meg bunkózol? Támogassál ember, ne belém rúgjál.

Lehet, hogy nyers, de hátha észbe kap, hogy nem így kellene viselkednie, mivel egy csapatba játszotok, egy hajóban eveztek...

2023. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!