Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért idegesít ennyire, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért idegesít ennyire, hogy a barátomnak volt előttem komoly kapcsolata?

Figyelt kérdés

Több barátnője is volt, egy bizonyos lánnyal elég sokáig együtt volt. Nem igazán szoktunk beszélni exekről, de valamiért múltkor szóba került ez a lány, és annyira rossz érzésem volt...Nem is értem magamat, hiszen nekem még az övékénél is hosszabb kapcsom volt a barátom előtt.

Mi bajom lehet? Ésszel tudom, hogy ez a múlt, engem szeret, velem van, de akkor miért zavarhat ennyire? Mit tehetek ez ellen?


2023. jan. 23. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Észben tartod, hogy most veled van pl.

Majdnem mindenkinek van exe, természetes dolog, neked is volt, akkor mi a bajod? Akkor is dramazol ha nincs rá ok? 🤦‍♀️

2023. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez a lány nem is a legutóbbi exbarátnő, 5-6 évvel ezelőtt lett vége.
2023. jan. 23. 09:16
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Hogyan került szóba, mit mondott róla?
2023. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Ha nem volt még senkivel, szűz incel lúzer.

Ha csak kalandjai voltak, megbízhatatlan kúrógép.

Ha párkapcsolatai voltak, akkor meg az a baj...

2023. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Mert ösztönlény vagy mint a többi csaj.
2023. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Houston, we have a problem.

Féltékenység! Rossz előjel. Nem neked való a kapcsolatosdi.

2023. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Ne izgulj, én is és az ismerőseim zömét is zavarja a tény. Addig nem érdekelt, míg nem láttam, csak hallottam róla. Nem azért, mert jobb nő lenne , inább rosszabb, de akkor is, ott lett valóság belőle, hogy a páromnak volt már olyan kapcsolata, amiben egyszer más volt olyan fontos, mint én. Ne agyalj ezen, nincs értelme, valószínűleg ő is úgy van az exével, mint te, hogy már semmit nem mozgat meg benne
2023. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%

Erre már Máté Péter megadta a választ🤷🏼: "... az első szerelem mégis szebb a többinél,

az első szerelem mindhalálig elkísér...."

2023. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több oka is van. Egyrészt mert ugye most tudtad meg és ez neked új információ, olyan az agyadnak, mintha most történne. Nem tudod hirtelen úgy venni, hogy évek teltek el azóta és akkor még nem is ismert. De persze ez idővel csillapodik. Másrészt meg mert nincs kontrollod efölött. Ha most jó barátnő leszel, akkor nem jön össze mással, veled marad. De korábban nem ismert, nem tudtad sehogy sem megakadályozni, hogy azokkal a lányokkal együtt legyen, kitörölni meg nem tudod. Illetve biztos el is képzelted egyből, mert ilyen az agy, hogy ő más lánnyal van együtt, mást szeret, mással szexel, erre meg senki nem szeret gondolni.


Amúgy én is ugyanígy voltam mindig, pedig legtöbbször nekem volt több exem, meg nekem tartottak több ideig a kapcsolataim.


Illetve az sem mindegy, mikor tudod meg. Ha két hete vagy együtt valakivel és megtudod, hogy két évig volt az exével, akkor tudod, hogy te nem tudtál ennyi idő alatt annyi mindent megadni, mint a volt párja. Nem éltetek át annyi mindent. Ha 10 éve házasok lennétek és akkor derülne ki, hogy 15 éve volt egy 2 éves kapcsolata, az nem nagyon zavarna téged, hiszen stabil a kapcsolatotok, 10 év alatt nem bukkant fel egyszer sem és ti már millió dolgot megéltetek együtt.


Ha meg maga a csaj zavar: a közösségi médiára mindenki azt teszi fel, amire büszke. Szép, akár retusált képeket, az utazásait, a diplomáját. De attól még nem jobb nálad. Lehet, hogy pl neki több papírja van, vagy több helyre eljutott, de neki is ugyanígy vannak rossz napjai, traumái, félelmei, te csak a jót látod és könnyű is azt észrevenni, miben lehet jobb, de ne hasonlítsd össze életed legrosszabb napját az ő legjobb napjával. Én pl ezért tiltakozom az ellen, hogy megtudjam az exek nevét, mert tuti, hogy rákeresek és rosszul fogom érezni magam. Én sem mondok neveket, nem kell, hogy ez feszkó legyen köztünk. Aztán lehet itt jönni az önbizalom hiánnyal, igen nekem pl az van, de aki tele van önbizalommal se feltétlenül örül annak, hogy a párjának vannak exei és nem szívesen hallgat régi romantikus sztorikat.

2023. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!