Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha barátom azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha barátom azt mondja hogy mindig hisztizek?

Figyelt kérdés
Mindig ezt mondja és próbálom vissza fogni magam de mindig azt veszem észre hogy össze vesztünk és nagyon félek hogy emiatt el fogom veszíteni(de mindig mondja hogy nem) ezért próbálok mindig változtatni és próbálkozom nagyon.de mit tegyek hogy ez be történjen meg?

2023. febr. 17. 22:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezd meg őt, hogyan változtass magadon. Bízz benne. Amikor előjönne a kiördög benned, kérdezd meg magadtól, hogy ez biztos nekem szól? Milyen jel mutat arra, hogy ez probléma lenne?
2023. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is állandóan ezt mondta az egyik exem, pedig tejesen normális stílusban és hangnemben közöltem a problemaimat. Egyszerűbb ezt mondania, mint meghallgatnia téged és elgondolkozni, hogy esetleg igazad van e. Nálam mindenre azt mondta, hogy hisztizek, egy idő után a visszafojtott, ki nem mondott gondok panikbetegseget okoztak nálam. Ez egy bántalmazó kapcsolat, szakits vele mielőbb.
2023. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
91%

Így van, én is arra gondolok, amit az utolsó ír.


A volt férjem ugyanezt a módszert alkalmazta, mert képtelen volt befogadni bármilyen övével ellentétes véleményt.


A miénk is bántalmazó kapcsolat volt (mondjuk elég durva dolgok is történtek), el is váltam.


Kérdező, jól gondold át, valóban Te viselkedsz-e minősíthetetlenül, vagy ő manipulal érzelmileg.


Szerintem, ha úgy érzed, oszd meg másokkal is az aggályaidat, lehetőleg olyanokkal, akik képesek objektíven értékelni az elhangzottakat.

2023. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem lehet leírni min hisztizel? Így nem tudok válaszolni. Igen, vannak olyan csajok akik elviselhetetlenül hisztisek, de vannak pasik akik egyszerűen csak önzőek, és ráhúzzak a masikra hogy ők hisztisek. De így, a te esetedben nem tudom.
2023. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

Ha valójában problémád van(lenne) a hisztérikussággal, hisztivel, elviselhetetlenséggel, akkor az már jelentkezett volna az élet több területén. Pl nem tudsz beilleszkedni normális közösségekbe, munkahely(nem vagy képes alkalmazott lenni hosszabb ideig), iskoláidban, tanfolyamaidon rossz véleményekkel lettek volna rólad a tanárok, illetve nehezen, vagy csak problémás(drogok, ivászat, erőszak, erőszakos videójátékok) közösségekbe tudnál beilleszkedni, másoktól is kaptál volna ilyen jelzőket kortárs és hatalmi viszonyban, családodban.


Ha egyik sem jellemző rád, akkor nincs problémád és a srác bántalmazó típus. Gyakran nehéz észrevenni, mert megmentőnek állítják be magukat. Illetve ha ez hosszabb ideje(2-3 hónap) fentáll, és a srác még nem szakított veled, akkor esélyes, hogy problémája van, normális ember észreveszi és megszakítja a kapcsolatot, ha a másiknak pszichés problémái vannak.


Az lényegtelen amúgy mi váltja ki és mennyire "jogos", mindenkinek van valami baja, senki sem bukik ki a semmin, okot mindig lehet találni, a frusztráció kifejezésmódja a lényeg, és a rendszeressége. Ha naponta, hetente többször borulsz ki több dolog miatt(nem csak barátod frusztrál) az gond, ha ritkábban, havonta, senkit sem érdekel, az normális. Erőszak semmilyen formája sem megengedett ilyenkor, kicsit megütni vagy földhözvágni, vagy falra csapni sem, ha ezek nincsenek az jó. Ha mocskolódsz és alázod, az nyilván nem, de az előfordul bántalmazó kapcsolatban is. CSAK vele tapasztalod, hogy nem jössz ki? Ha igen, szakíts vele, nem olyan nehéz megítélni. Ha úgy érezted életed folyamán sokszor, hogy mindenki csak kihasználni, mindenki mással van probléma és te jobban tudod, sőt problémás társaságban megerősítést is kaptál hozzá, akkor veled van gond. Normális közegekben működni képes embernek(nem csak vezető szerepben működni képes embereknek!) nem szokott komolyabb gondjuk lenni párkapcsolatban sem, akkor valami bántalmazót fogtak ki, aki kicsinálja őket..

Nem tudok többet tanácsolni, esetleg készíthetsz egy listát. A legtöbb normális ember nem érzi úgy, hogy pl pikkelnek rá a tanárok, szivatja a főnöke, rá vannak kiélezve az utcán, boltban stb helyeken.

2023. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
22%
Hát, ha mindig mondja hogy nem, akkor szerencsés vagy és nincs sok okod félni
2023. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Hát pl ha valamiben nem értünk egyet és én azt mondom nekem van igazam akkor ő mondja hogy nem és egy ágyban vagyunk akkor mindig el fordulok tőle és még haragszok rá de van olyan helyzet hogy tényleg neki van igaza és csak én vagyok ilyen hülye vagy van olyan is hogy nekem van de ez inkább ritkább
2023. febr. 19. 21:43
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked van igazad, akkor NYUGODTAN és ÉRTELMESEN magyarázd el neki.

Ha neki van igaza, akkor ismerd el.

Ha pedig még nem tudod, akkor gondolkozz el rajta. Esetleg meg is kérdezheted, hogy miért van igaza, magyarázza el.

Felnőtt, értelmes embereknek ez így a legjobb.

2023. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!