Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok erről a cikkről,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a cikkről, a "tartalék" jelenségről?

Figyelt kérdés

[link]


Volt már ilyenben részetek vagy baráti körben hallottatok róla? Tényleg gyakori jelenség szerintetek?


2023. márc. 15. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Hát elég szégyenletes, de nekem voltak korábbi kapcsolataim mellett ilyenek.

Valószínűleg amiatt, hogy nem voltak igazán jók a kapcsolatok.

Most boldog házasságban élek, és nincs is ilyenre igényem:)

2023. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinteséget! :)
2023. márc. 15. 20:41
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

A talonokrol van szó?

Sokan tartanak a neten is ilyeneket maguknak. Én az ulyen pasikat simán dobom is.

2023. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nincs, mert szeretem a párom így nem is kerültem közel senkihez ami alatt együtt voltunk/ vagyunk és nem is tervezek ilyesmit. Ha valamiért vége lenne, akkor egyedüli “terveim” vannak, biztos nem rohannék egyből máshoz. Ezek is amolyan elképzelések, nyilván nem szeretnék nélküle maradni, de ha neadjisten bekövetkezik, van pár elképzelésem mihez kezdek, ez kicsit megnyugtat.
2023. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen tartalék, és volt nekem is. Sajnos hajlamos vagyok rá, volt kapcsolatom ami gyakorlatilag erre ment rá. Mindig azt figyeltem miben jobb a másik.

Nem szabad ilyet, oda kell figyelni a jelekre. Aki mellettünk van azt kell becsülni, egy jó kapcsolat nagy érték, tökéletlenségek mindenhol vannak. De nem azokra kell fókuszálni, hanem ami működik.

Nagyon nehéz otthagyni ezt a gondolkodást, de tenni kell érte. A sóvárgó ember soha nem lehet boldog.

2023. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Az expasim ilyen volt. Ismerkedett mellettem, mintha egyedulallo lenne. Nem csalt meg, csak talonban tartotta a csajokat, hogy ha vege lenne velem, akkor ugye ne kelljen elolrol.kezdenie. lebukott es elmondtam neki, hogy en errol mit gondolok. Szerintem ez nem tisztesseges senkivel szemben sem. Akkor sem, ha konkretan nem tortenik semmi. Amugy szerintem az egyedullettol valo felelem van mogotte.
2023. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Az érdekesebb, hogy jelenségként tartják számon és kutatják.

Aki nem egy légüres térben él (egyedül vagy a párjával), akörül így is, úgy is van néhány olyan ember, akikkel vagy sokat jelentettek egymásnak valamikor vagy tetszettek egymásnak, de nem jártak, vagy a jelenben van sok közös pont bennük, kedvelik egymást, és ha nem is vonzódnak a másikhoz úgy, hogy az már kínos legyen, azért egyértelműen nem tartják visszataszítónak egymást.

Ha időről időre ezekkel a személyekkel kommunikálunk valamilyen formában (pl összefutunk egy rendezvényen, majd pár üzenetben kitárgyaljuk az élményeket meg nagy vonalakban azt, hogy kivel mi van, merre halad az élete, aztán fél - másfél év csend), az már tartalek kapcsolatnak minősül a cikk szerint.


Most akkor tegye a kezére a szívét (igen. :) az, aki teljes bizonyossággal képes kijelenteni, hogy ha kapcsolatban van, mindenki mást ignorál és izoláltan él a "korábbi élete" szereplőitől, és a jelenlegi környezetében sincs senki, akit elég jó fejnek tart ahhoz, hogy az időjárás - közlekedés - főzés témáknál személyesebb topikokról is beszéljenek néha, vagy ha mégis, az csak olyan lehet, akitől egyébként sugárban hányna.

2023. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem, szerintem az a tartalekkepzes, mikor valaki idorol idore aktivan keresi azokat az ellenkezo nemueket, akik szoba johetnek, ha az aktualis kapcsolat csodot mond.
2023. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az lenne a korrekt meghatározás, de emellett még az is, hogy ezt tudatosan tegye, azzal a szándékkal, hogy "esetleg még talán lehet belőle valami".

De itt is írják páran, hogy úgy működtek, hogy többen voltak körülöttük "képben", de ezt nem szándékosan, vagy legalábbis nem ezzel a szándékkal tették.


Nem tudok arról, hogy tartalék lettem volna valaha is. Nálam sem volt így "talonban" senki, viszont többnyire jóban maradtam az exeimmel, csak épp nem kerestük szándékosan egymás társaságát emiatt.


Gyakori, hogy az ellenkező nem tagjai közül kerülnek ki a közelebbi barátaim ami nem jelenti azt, hogy kizárólag velük vagyok közeli/bizalmas kapcsolatban, de ez normális hozzáállás (mi és a partnereink részéről) mellett nem is okozott soha gondot. Olyan kapcsolatban igen, ahol a másik fél az árnyékomra is féltékeny volt (azonos nemű barátomra, házikedvencre szintén...), de azt hiszem, az egyértelmű, hogy ebben az esetben nála fütyült félre a szelep.

2023. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nalam az pl red flag, ha ezek titokban mennek. Levelezgetesek, talalkozgatasok. Ezek mogott mindig van vmi szandek.
2023. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!