Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tema feltekenyseg...ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tema feltekenyseg...ti hogy bantok ilyen erzesekkel, mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


34 eves vagyok, otthon a 15 honapos babankkal. a parom dolgozik. majd enis vissza megyek novembertol dolgozni.


sajnos mindig is feltekeny alak voltam..nemtudom miert. nincs hatranyom...teljesen normalis jo alaku nem csunya no vagyok. baba utan vissza nyertem a regi alakomat is mar...es megis mindig is feltekeny voltam. persze nem mutattam ki de feltem ha a parom elmegy nelkulem bulizni meglat vki szebbet es szivesebben lenne vele.


tudom hogy nem csal meg, nem az a tipus inkabb felenk nokkel szemben nem nozos tipus. viszont sokat jar el a barataival, sorozni, buli szerusegebke.


en otthon ulok a kicsivel, kimozdulni nehez akinek ilyen koru gyereke van megerti. neha enis elmegyek de mas mint regebben...faradtabb is vagyok a kicsi miatt. es ugye hozza teszem a babaval teljesen megvaltozik a kapcsolat, kevesebb gyengedseg stb egymas irant inkabb idegesebbek vagyun k, faradtabbak, tobb vita...


szoval ami erdekelne... aki hozzam hasonlo feltekenyebb tipus...mit tesztek? hogyan "javitjatok magatok"?

tudom ez a legrosszabb rombolo erzes. felemeszti az embert bele lehet orulni.


köszönm a segitseget



2023. márc. 29. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Én is nagyon féltékeny típusú vagyok, de addig míg nincs rá okom, addig nyugi van.

Tudomásul kell venni, hogy mindegy hogyan viselkedsz

(hiszti rohamok, kiszolgálás, remek szex), ha akar úgyis megcsal és nem fogod tudni megakadályozni.

Tehát a tanácsom légy önmagad.

Logikusan ezt nem azt jelenti, hogy akkor dobálod a tányért, törsz-zúzol, de nem kell a legeslegjobbnak, tökéletesnek sem lenni.

"Én idő" jár mindkettőtöknek, sőt együtt is programozzatok többet és persze a kicsivel.

Segítsen neked amit nem győzöl, magyarázd el neki, hogy szükség van rá.

Elvégre minél kipihentebb vagy annál jobb a közérzeted és talán kevesebb lesz a veszekedés, több az intimitás minden téren.

De mindkettőtöknek ezt a célt akarni kell. Ha csak te húzod az igát, ha csak te vagy az, aki változtatni szeretne, akkor nincs értelme és nem lesz pozitívabb kimenetele.

2023. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

A férjed bulizgatni jár, amíg te otthon ülsz a gyerekkel? Ez most komoly? Az én férjem nem is akar menni, mert rohadtul sokat dolgozik, hogy pótolja az én kiesett keresetemet és alig várja, hogy haza jöjjön hozzánk, hozzám, a kislányunkhoz. Nem vágyik már bulikba. Ha mondjuk bulika helyett haza menne hozzád és segítene a baba teendőkben, akkor esetleg nem lennél fáradt, ennyire kimerült és lehetne minőségi időt együtt tölteni. A férjem este hat körül haza ér, átveszi a gyereket és én tudok enni, inni, fürdeni, hajat mosni, kicsit pihenni és magammal foglalkozni egy - másfél órát naponta, hogy feltöltődjek. Gyanítom, hogy a párod menekül otthonról, tőled és a gyerektől. A féltékenységed nem alaptalan, te is tudod, érzed, hogy ennek nem így kellene lennie.


A férjem nélkülem sehova se megy. Vagy együtt, vagy sehova. Múltkor a barátai hívták étterembe vacsira. Mondtam, hogy menjen egyedül, mert rohadtul fáradt vagyok a gyerek miatt. Mondta, hogy nélkülem nem szeretne menni, mert az nem olyan. Egyébként nálunk 9 hónapos a bébi és ugyanúgy megmaradt az intimitás. Ugyanúgy van szex, bújás, kedveskedés stb. Talán jobban is, mint a baba előtt. Egyáltalán nem veszekszünk, pedig a fogzás miatt napi 3 órát, ha alszok akkor túlzok. Hiába mondod, hogy a párod nem csalna meg meg ilyenek, de valahogyan mégis kifelé akar lenni ebből a családosdiból szerintem.

2023. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok és valahol egyetértek a 2-el azon a téren, hogy a férjed menekül, vagy nem veszi komolyan a teendőit.

Nem tudom, hogy mi a feszültség, viták kiindulópontja, de hogyha olyasmi, mint azon vagy kiakadva, hogy nem végzi el a "házifeladatát" akkor jogos a felháborodásod. Viszont ha az áll minden mögött, hogy hangot adsz a féltékenységnek, bizalmatlanságnak, esetleg a kevés szexnek (akár mindketten, vagy ő), de besegít, foglalkozik veletek, akkor IS érdemes lenne kommunikálni felemelt hangon kívül, ergo békésen.

Mert nem vezet sehová, meg természetesen a kisbaba érzékeli, hogy gubanc van megint.

Mint írtam feljebb, ha ő képtelen, nem akar jobbá teremteni a jelenlegi szituációt, akkor veszett ügy, elgondolkodnék azon, hogy egyáltalán érdemes-e harcolni egymásért és egymással.

Ilyen esetben inkább a válást intézném, nem várnám meg míg félrelép, nem az lenne a legnagyobb gondom, hanem arra koncentrálnék, hogy a gyermekem ne legyen mérgező légkörben...

2023. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Érdekel egy kis izgalom az életedben írj! 👍😉 Nem leszel magányos.
2023. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az öszinte valaszaitokat. :)
2023. márc. 29. 13:24
 6/12 A kérdező kommentje:
2-es neked i koszonom a valaszt...azer az hogy menekul az tulzas. szamomra pl az nem normalis hogy ti csak egymason logtok nelkuled nem megy sehova...nalam egy egeszseges kapcsolat az hogyha egymas nelukl is jol tudjuk magunkat erezni. es nem , nem csak bulizni jar...sosem irtam hogy csak azt csinalja... es avval sem lenne baj ha a tobbi idot meg velunk tolti. szovak jarjon csak el szive joga. istenments hogy rajtam uljon otthon este mindig...nekem is sok lenne. a kerdes maga a feltekenysegre vonatkozott ;)
2023. márc. 31. 13:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi sem lógunk egymáson. Nem írtam ilyet. A férjem hét napból hatot dolgozik. Hajnalban elindul és este ér haza. Ő inkább azt a kevés időt velünk tölti itthon, minthogy elmenjem bulikázni. Pedig de, szerintem a férjed menekül otthonról. Nem akar veletek lenni. A féltékenység egy önbizalomhiányból fakadó érzés. Nem bízol benne eléggé, hogy tudjad nem keresi más nők társaságát. Valamiért kiírtad ide ezt a kérdést és mentegetheted akárhogy, valószínűleg neked nagyon szrul esik az, hogy te otthon ülsz a gyerekkel, nem foglalkozik veletek, és inkább elmegy nélkületek szórakozni. Megértem mert nekem is nagyon szrul esne. Te érzed legbelül, még akkoris, hogy őt mentegeted, hogy otthon lenne a helye melletettek. Le kell ülni és megmondani neki, hogy figyelj Pista, ez meg ez van. Én, mint xy anonim idegen személy ezzel nem tudok mit kezdeni. Nálam akkor bújik elő a zöldszemű szörny amikor okom van rá. Szerintem neked is van okod, de nyugodtan mentegesd őt. Ne lepődj meg, ha egy nap összecsomagol és elhagy titeket.
2023. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koszonom.meggondolom van bizony igazsag benne amit irsz.oszinten szolva nem o gondolkodik a lelepesen hanem en a gyerekkel lassan
2023. ápr. 1. 12:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el, hogy ő is férfi, kell neki a "vadászat", az, hogy ne kapjon meg mindent ezüsttálcán, na meg hogy ott legyen benned az a pici rejtélyesség, ami miatt eleve élete párjául választott. Tudom, nem logikus, de emberként úgy működünk, hogy amit megkapunk különösebb erőfeszítés nélkül, azt kevésbé értékeljük, és ha ne adj isten még üldöznek is vele, akkor szaladunk előle. Na persze nem szó szerint, de remélem érted :) Ha te nyűgös vagy, hogy nem tölt veled elég időt, ezzel traktálod, akkor pont az ellenkezőjét éred el. Ellenben ha leülsz vele, megmondod neki, hogy akkor mostantól délutánonként két-három órát ő fog a gyerekkel eltölteni, leviszi a játszótérre, stb., akkor addig neked lesz időd egy gyors kis edzésre (hidd el, jó érzés úgy elfáradni kicsit, hogy tudod, hogy a testedért, magadért tetted, nem a gyereket emelgetted egész nap), le fogsz tudni fürdöni rendesen, megcsinálni a hajadat meg a bőrápolást úgy, mint a gyerek előtt, pl. besütöd ugyanúgy, mint ahogy szeretted korábban, és hidd el, már ettől eleve kisimultabb, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb leszel, amit ő is észre fog venni. És ennél még jobb, ha szakítasz időt arra, hogy a csajokkal kimozdulj otthonról, akár iszogatni, megnézni egy filmet a moziban vagy elmenni pár órára sétálni és kávézni egyet. Hidd el, ha meglátja, hogy milyen szépen felöltöztél, összeszedted magad és ez nem azért van, mert őt akarod görcsösen az ágyba csábítani vagy közös programot csinálni, fel fogja kelteni az érdeklődését. Újra látni fogja benned azt, ami annyira megfogta őt a kapcsolatotok elején. Na nagyjából erre értem azt, hogy ha minden energiáddal azon vagy, hogy magadhoz húzd, ő megérzi a "görcsösséget" és nem lesz neki annyira vonzó, mert muszájnak fogja érezni. Ha viszont látja, hogy van életed rajta és a gyereken kívül is, megint más megvilágításban is fog téged látni, nemcsak a bébiétel foltos otthoni ruhában, kócos kontyos hajjal, karikás szemmel, amire rátesz egy lapáttal a kisugárzásod, hogy követeled a közös időt.
2023. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, annyit fáznék még hozzá, ami kimaradt, hogy jelenleg ő egy tökéletes, minden téren kiegyensúlyozott életet él. Munkába jár, ahol van egy egészséges hajtás, kihívások, izgalom a részéről, utána a haverokkal eljár, mikor kedve tartja, és ha hazaér, még mindig tud babázni, meg ott vagy neki te, akivel romantikázhat, etyepetyézhet, mikor kedve tartja. De ugye ha elég neki az otthoni dolgokból, mert ordít a gyerek, meg még te is kedvetlenebb, feszültebb vagy (érthető okokból), akkor megy megint a munkahelyére, ahol újabb, más hatások érik. Ha ő is jobban kivenné az otthoni dolgokból a részét, akkor eleve kevesebbet akarna szórakozni járni, plusz átérezné végre a te helyzetedet és a legjobb, hogy te is több szabadidővel rendelkeznél, amit magadra fordíthatsz. Sok kapcsolatban pont az a fullasztó a férfinak, hogy ő éli a tökéletes kis életét, a párja igyekszik levenni a válláról az otthoni terheket, de közben szeretne is időt tölteni a férjével, ezért jönnek a viták, kérlelések, és vannak pasik, akik ezt nem bírják, ez elől menekülnek. De közösen vállaltatok gyereket, tehát nem szólhat egy szót sem, ha délutánonként 1-2 órára megkapja a gyerekét és neki kell lekötnie. Egy 15 hónapos tipegővel már lehet sétálni menni, játszani, stb., és csak egyre nagyobb lesz, nyílnak a programlehetőségek.
2023. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!