Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Furdal a lelki ismeret. Hogyan nyugodjak meg? Kibeszélem a párom.

Figyelt kérdés

Nagyon sok problémám van a barátommal, és hiába beszélem meg vele, nem változik, csak amikor már nem bírom és szakítok, akkor egy picit ügyel arra, hogy nekem jó legyen.

A lényeg a problémáinkról beszélek itt, ecsetelem ismerősöknek, hogy "nincs minden rendben, de remélem megoldjuk, de erre alig látok reményt"amire az ismerősök reakciója, hogy erre nem válaszol, nem akarnak bele szólni, ami érthető, csak most így nagyon bánt engem, hogy ezt is minek mondtam el nekik, és mindezek mellett a párom minket soha nem beszél ki.

Hogyan tudnék megnyugodni?

Ráadásul itt már rám fogták, amikor írtam egy-két problémát, hogy sajnálják a párom, hogy vele vagyok.

(annak kapcsán, hogy nekem nem tetszik hogy a párom mindenkivel flörtöl, viszont a párom szerint ő normálisan beszélget és nem flörtöl, és ebből valakinek az jött le, hogy én vagyok a gáz, nem is a barátom)

mind1 ezt csak leírtam

lelkiismeretre valami ötlet?


2010. okt. 8. 10:08
 1/7 Vuuuk ***** válasza:
100%

ha bánt, hogy kibeszéled a háta mögött, akkor ne tedd!

Szerintem meg nem kibeszéled, hanem tanácsot kérsz...

Ha a barátod, nem hajlandó alkalmaszkodni, akkor nem kell nyúzni tovább ezt a kapcsolatot.

Egy kapcsolatban mind a két félnek engednie kell valamennyit...


25/F

2010. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Úgy tudnál megnyugodni, ha találnál magadnak egy olyan pasit akivel boldogan élhetnél.

Így nem kéne folyamatosan kidobnod, és nem kéne folyamatosan másnak panaszkodj a kapcsolatodról.

Ennyire egyszerű.

Az nem boldogság, ahol ennyit kell rinyálni.

Az nem boldogság, ahol szakítani kell, hogy valami történjen.

Az nem boldogság, ahol egyáltalán a szakítás mint alternatíva felmerül.

Te azért írtál ide, mert a párkapcsolati problémáidat elmesélted másoknak és most lelkiismeret furdalásod van, mert a háta mögött kibeszélted ismerősöknek és ha jól értem itt is.

Mi lenne ha ezt az energiát inkább arra fordítanád, hogy változtass a kapcsolatodon? Mi lenne ha arra, hogy szembe merj nézni az érzéseiddel?

Vagy arra hogy lépj?

Tudod te milyen kapcsolatra vágysz?

Hmmm?

Nem lenne jobb?

2010. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek

arra is fordítok energiát, hogy jobb legyen a kapcsolat

csak tényleg nehéz, mivel egyedül ehhez kevés vagyok, és ahogy az első válaszoló is írta, a barátomnak is alkalmazkodni kellene, csak rendszerint ugye én tűrök inkább.

de látom azért ő is próbálkozik, az is valami.

és amúgy nem csak a lelkiismeret furdalással van bajom, hanem azzal is hogy én szinte nem is bírom magamban tartani a dolgokat, mert komolyan össze vagyok kavarodva, néha már azt sem látom, hogy nekem van e igazam!és ezért jó, ha látom, hogy mások hogyan látják.

és ez nem szép dolog, mert ugye a párom senkinek nem mond semmit, ellentétben velem

2010. okt. 8. 10:27
 4/7 Vuuuk ***** válasza:

azért nem mond szerintem a párod senkinek semmit, mert ő azt hiszi, hogy minden ok... Vagy csak egy zárkózott/begyepesedett srác.

Neked viszont kell hogy kibeszéld magadból, amivel semmi gond! szerintem...

De ahogy az előbb is írtam, keressél másik srácot!

Gondolom fiatal vagy még(18körüli).... Ha igen, akkor ne parazarold az időd és energiád olyanra, ami nem fog működni.

A második válaszolónak igaza van, hogy ha már felmerül a szakítás mint alternatíva, az már régen rossz!

2010. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a szakítás, mint alternatíva azért merült fel, mert a kapcs elején, ha valami nem tetszett a páromnak mindig ezzel zsarolt, hogy megváltozzam, mert tudta hogy úgy sem hagyom el.

újabban már erősebbnek kellett lennem, mert teljesen a fejemre nőtt, uralkodott, és így hogy én vágtam be hogy legyen vége, amit addig még soha nem tettem, így kezdett el tisztelni/megváltozni/figyelembe venni az ÉN akaratomat.

tehát ez egy mókuskerék, amiből ki kellene szállni?

de köszönet

annak tekintetében, hogy ne furdaljon lelkileg, hogy beszélek róla, kicsit megnyugodtam :)

2010. okt. 8. 11:49
 6/7 Jules10 ***** válasza:
Fel kéne nőnöd. Hogy miért mondom ezt? Felelősséggel tartozol magadért és azért az emberért, akivel együtt vagy. A szavaidból azt vettem le, hogy ez a kapcsolat már messze nem tökéletes, te próbálkozol a párod nem, és gyártod a mentségeket, hogy miért jó ez a mostani helyzet mégis, holott nem vagy boldog se te (illetve, ha flörtöl, és nem csak féltékenykedsz, Ő sem). Mellesleg, a féltékenységnek nincs helye egy őszinte kapcsolatban, mert szeretem a másikat annyira, hogy megbízom benne! Megoldás, hogy hagyd ott, úgy is azt írtad, hogy már nem először mentetek szét. Ne melegítsd fel többet a "húsleveset", fölösleges, érdemben nem fog változni!
2010. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a párom eddig csak azért nem próbálta jobbá tenni, mert én mindig hagytam magam elnyomni, neki a kisujját nem kellett értem megmozdítania

és most próbálom magamnak kivívni a tiszteletet, stb

mert persze hogy érthető hogy egy "csicskával" senki nem boldog

de most ennek a folyamata zajlik, ha ez is kudarcot vall és nem leszünk egyenértékű, egymást tiszteletben tartó, megértő, megbízható pár akkor ígérem végérvényesen megszüntetek vele minden kapcsolatot!

2010. okt. 8. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!